«Ми-клас!» — Учасник №13 — ЗОШ №17 – 5А клас

Наша школа №17 не випадково має назву «Вибір». Кожен учень може обрати собі справу до душі. Дехто розвиває свої творчі таланти, хтось вдосконалюється у спорті, а хтось вже у стінах школи опановує свою майбутню професію.

Ми – 5А клас, маленька, але дуже активна, талановита та, сподіваємось, достойна часточка нашого дружнього шкільного колективу.

Ще минулого року, прийнявши участь у заходах до Дня захисника Вітчизни та під час екскурсії до Козацької застави ми дуже зацікавились історією та традиціями нашого славного козацтва.

1І цього року з величезним задоволенням відгукнулись на пропозицію по-справжньому торкнутися історії, бойового минулого наших дідів та прадідів.

Мабуть, тільки зараз, оформлюючи звіт, ми справді розуміємо, наскільки ми щасливі, наскільки велика честь нам випала, наскільки ми виросли та змінилися на краще прийнявши участь у Вашому конкурсі «Ми – клас!» присвяченому 70-річчю визволення Кременчука від фашистських загарбників.

2Першим дуже глибоким враженням для нас став мітинг-панахида, де вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів та зустріч з миротворцем з Іраку. Страшні цифри загиблих, залпи, те, що ти, ще такий маленький, стоїш поряд з тими людьми, які стільки пройшли, 3стільки пережили; сльози на очах матерів – це не може не залишити величезного сліду у душі!

 

 

4

8 Березня ми привітали зі святом чудову жінку, колишнього вчителя Василину Марфу Федосіївну. У 1941 році вона як раз закінчила школу. Випускний. Плани, надії та сподівання на майбутнє. Та… розпочалася війна.

Величезну подяку висловлюємо директору Краєзнавчого музею, Гайшинській Аллі Павлівні, та заввідділом науково-освітньої роботи, Дуднік Наталії Григорівні. Саме завдяки їм, незважаючи на те, що міський музей зараз зачинено, ми мали можливість переглянути документальний фільм «Визволення Кременчука» та познайомитися з фотовиставкою «Зруйнований та відроджений Кременчук».

5

На «Ура!» пройшла екскурсія до Парку Миру, де ми познайомились з військовою технікою та побачили Гонг Миру.

6

Незабутньою залишиться екскурсія до військового музею, де побачили величезну колекцію зброї та військової форми різних країн світу, форму часів Великої Вітчизняної Війни. Хлопці усі як один сказали: «Після школи – сюди! Вирішено!»

7

Камишнікова Валентина Трохимівна воювала на Сталінградському, II і III Українських фронтах. Брала участь в обороні Москви. Визволяла Україну, Молдову, Румунію, Угорщину та Австрію. Нагороджена Орденами Вітчизняної війни I ступеня, Червоної Зірки»,медалями: «За Відвагу». «За бойові заслуги», «За оборону Сталінграду», «За взяття Відня», «За взяття Будапешту» та ще 19 іншими медалями. Була тричі поранена. Брала участь у форсуванні Дніпра. Старшина медичної служби. Їі героїчні подвиги описані у книжках!

8

Саме ця найсвіжіша зустріч виявилась для нас найсвітлішою та найтеплішою. Доля цієї великої жінки, якій минулого місяця виповнилося 89 років, наче історія з кінофільму, де поряд зі страхіттями війни йде велике справжнє кохання! Саме 4 квітня 1942 року (наша зустріч відбулась 4 квітня) Валентина Трохимівна врятувала свого майбутнього чоловіка.

Найголовніше, що для нас це тільки початок чогось дуже важливого на шляху до того, щоб стати кращими, порядним та гідними людьми, які знають свою історію та поважають тих славних людей, які дали нам майбутнє.

Щиро вдячні газеті «Кременчуцька Панорама» та ГО “Рідне місто», бо саме Ви дали нам цей важливий поштовх!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто