Депутат Олександр Плескун виступає за позбавлення комунальних підприємств постійних субвенцій з міського бюджету і створення натомість наглядової ради, яка контролюватиме фінанси комунальників.

Жодне з кременчуцьких комунальних підприємств, які працюють в ЖК—сфері , не є збитковим, але грошову допомогу з міського бюджету просить й отримує регулярно. «Якщо ви прибуткові, навіщо вам гроші?», – обурювався голова бюджетної депутатської комісії  Олександр Плескун (фракція парті «Рідне місто») на засіданні, де за участі комунальників розглядали проект бюджету Кременчука на 2017 р.

Голова бюджетної депутатської комісії Олександр Плескун ( фракція партії “Рідне місто”) вважає, що створення наглядових рад й щорічний аудит у міських комунальних підприємствах  обійдуться дешевше для міського бюджету, ніж постійні субвенції. 

Керівників комунальних підприємств міста запросили на засідання профільної депутатської комісії з питань бюджеті на вимогу самих депутатів, зокрема, голови комісії Олександра Плескуна. Питання вкрай резонансне: неодноразова на сесіях міської ради виникали тривалі суперечки щодо необхідності надавати комунальним підприємствам фінансову допомогу з міської казни. Комунальники щоразу бідкаються  на злидні, погрожуючи колапсом у міському господарстві, але докладний звіт про їх фінансову діяльність депутати й досі не бачили.

Незадовго до розгляду проекту бюджету міста на 2017 р.  профільна депутатська комісія озвучила наполегливе прохання надати звіти про  фінансову діяльність комунальних підприємств у році, що минає.

Однак чи то проігнорували, чи то недочули, але реальну картину своїх витрат і доходів керівники комунальних підприємств так і не представили. Натомість голова бюджетної комісії Олександр Плескун отримав фінплани, в яких у комунальників все дуже  і дуже добре. Жодних збитків. Але при цьому в проекті бюджету знову передбачено мільйони гривень на підтримку комунальних підприємств. «Фінансова підтримка не може надаватись підприємству, якщо воно збиткове. Це забороняє закон», – пояснювали членам депутатської комісії голова УЖКГ Іван Москалик та віце-мер з фінансів Тетяна Неіленко. Це викликало нову хвилю обурення обранців.

«Ви завідомо надали липу! Якщо так, і на всіх документах стоять ваші печатки, візьмемо ці плани за чисту монету і вимагатимемо від вас їх виконання!, – наголошував на адресу комунальників Олександр Плескун. –

Ми вже довгий час говоримо про створення наглядової ради на кожному з  комунальних підприємствах, а зараз,  у мене є бажання, по-перше, ініціювати створення такої ради, а, по-друге, щорічно проводити незалежний аудит на підприємствах.. Тому що ось це замилювання очей ( фінплани – авт.) і я не розумію. Наглядова рада й аудит вийдуть дешевше для бюджету, ніж постійні субвенції. Закон це дозволяє!».

Втім, члени комісії дали комунальникам термін до 20 грудня, щоб ті врешті поділилися з депутати своїми реальними витратами і доходами. 20 грудня бюджетна комісія збереться знову. Сесія міської ради з ухвалення бюджету, нагадаємо, відбудеться 22 грудня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто