Депутат Олександр Плескун виступає за позбавлення комунальних підприємств постійних субвенцій з міського бюджету і створення натомість наглядової ради, яка контролюватиме фінанси комунальників.

Жодне з кременчуцьких комунальних підприємств, які працюють в ЖК—сфері , не є збитковим, але грошову допомогу з міського бюджету просить й отримує регулярно. «Якщо ви прибуткові, навіщо вам гроші?», – обурювався голова бюджетної депутатської комісії  Олександр Плескун (фракція парті «Рідне місто») на засіданні, де за участі комунальників розглядали проект бюджету Кременчука на 2017 р.

Голова бюджетної депутатської комісії Олександр Плескун ( фракція партії “Рідне місто”) вважає, що створення наглядових рад й щорічний аудит у міських комунальних підприємствах  обійдуться дешевше для міського бюджету, ніж постійні субвенції. 

Керівників комунальних підприємств міста запросили на засідання профільної депутатської комісії з питань бюджеті на вимогу самих депутатів, зокрема, голови комісії Олександра Плескуна. Питання вкрай резонансне: неодноразова на сесіях міської ради виникали тривалі суперечки щодо необхідності надавати комунальним підприємствам фінансову допомогу з міської казни. Комунальники щоразу бідкаються  на злидні, погрожуючи колапсом у міському господарстві, але докладний звіт про їх фінансову діяльність депутати й досі не бачили.

Незадовго до розгляду проекту бюджету міста на 2017 р.  профільна депутатська комісія озвучила наполегливе прохання надати звіти про  фінансову діяльність комунальних підприємств у році, що минає.

Однак чи то проігнорували, чи то недочули, але реальну картину своїх витрат і доходів керівники комунальних підприємств так і не представили. Натомість голова бюджетної комісії Олександр Плескун отримав фінплани, в яких у комунальників все дуже  і дуже добре. Жодних збитків. Але при цьому в проекті бюджету знову передбачено мільйони гривень на підтримку комунальних підприємств. «Фінансова підтримка не може надаватись підприємству, якщо воно збиткове. Це забороняє закон», – пояснювали членам депутатської комісії голова УЖКГ Іван Москалик та віце-мер з фінансів Тетяна Неіленко. Це викликало нову хвилю обурення обранців.

«Ви завідомо надали липу! Якщо так, і на всіх документах стоять ваші печатки, візьмемо ці плани за чисту монету і вимагатимемо від вас їх виконання!, – наголошував на адресу комунальників Олександр Плескун. –

Ми вже довгий час говоримо про створення наглядової ради на кожному з  комунальних підприємствах, а зараз,  у мене є бажання, по-перше, ініціювати створення такої ради, а, по-друге, щорічно проводити незалежний аудит на підприємствах.. Тому що ось це замилювання очей ( фінплани – авт.) і я не розумію. Наглядова рада й аудит вийдуть дешевше для бюджету, ніж постійні субвенції. Закон це дозволяє!».

Втім, члени комісії дали комунальникам термін до 20 грудня, щоб ті врешті поділилися з депутати своїми реальними витратами і доходами. 20 грудня бюджетна комісія збереться знову. Сесія міської ради з ухвалення бюджету, нагадаємо, відбудеться 22 грудня.

Залишити відповідь