Нові ставки єдиного податку не стануть шоком для кременчуцьких підприємців, вважають у мерії, а в депутатів інша думка.  

У Кременчуці готуються затвердити ставки єдиного податку на 2017 р. Зміни, внесені до Податкового кодексу України наприкінці минулого року, дозволяють ухвалювати зміни в місцевому оподаткуванні поза регуляторною процедурою, тобто в значно коротший термін. Єдиний податок на 2017 р., що пропонується наразі в Кременчуцькій мерії, не повинен боляче вдарити по місцевому підприємництві, навіть зважаючи на суттєве підвищення з 1 січня розміру мінімальної заробітної плати.

 

Першими з новими ставками єдиного податку, які планують затвердити на сесії Кременчуцької міської ради 31 січня, ознайомились члени постійної депутатської комісії з питань промисловості, підтриємництва та регуляторної політики. 

10 січня нові ставки єдиного податку розглядали на засіданні постійної депутатської комісії з питань промисловості, будівництва, підприємницької діяльності, побутового, торговельного обслуговування та регуляторної політики. Як доповіла керівник міського управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики Людмила Жорняк,

в поточному році, враховуючи  збільшення рівня мінімальної заробітної плати,  для І групи платників єдиного податку пропонується залишити ставку на рівні 10%, як це було в попередньому році.  Наприклад, якщо в 2016 р. для них ставка єдиного податку становила  137,8 грн., то цьогоріч вона становитиме 160 грн.

Передбачається, що в 2017 р. для ІІ групи платників єдиного податку ставка буде зменшена з 20 до 10%  та становитиме 320 грн проти 275 грн.

Щодо платників єдиного податку ІІІ групи, то у разі сплати ними податку на додану вартість відповідно до Податкового Кодексу ставка єдиного податку залишатиметься  3%, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку – 5%.

Отже, навіть за умови зменшення відсотків ставки, суми податків все одно зростуть, адже вони прив’язані до прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати, які збільшилися з 1 січня 2017 р.
Із зростанням сум оплати не погодилися відразу кілька присутніх на засіданні депутатів. Так, голова бюджетної комісії Олександр Плескун (фракція партії «Рідне місто») зазначив, що підприємства і підприємці і так не знають,  з яких грошей платити підвищену до 3 200 грн мінімальну зарплату. А тут їх ще «обкладуть високим податком».

Однак, на думку  віце-мера з питань фінансів Тетяни Неіленко, це не надто велике зростання. «Тут враховані інтереси бізнесу і бюджету», – наголосила віце-мер. Затвердити нові ставки єдиного податку планують на сесії Кременчуцької міської ради, що відбудеться 31 січня.

За даними Кременчуцької ОДПІ, у 2016 р. кількість суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, складала  6455 осіб, із них: І групи – 837 платників єдиного податку; ІІ групи – 3525 та ІІІ групи – 2093 осіб.

Залишити відповідь