Нові ставки єдиного податку не стануть шоком для кременчуцьких підприємців, вважають у мерії, а в депутатів інша думка.  

У Кременчуці готуються затвердити ставки єдиного податку на 2017 р. Зміни, внесені до Податкового кодексу України наприкінці минулого року, дозволяють ухвалювати зміни в місцевому оподаткуванні поза регуляторною процедурою, тобто в значно коротший термін. Єдиний податок на 2017 р., що пропонується наразі в Кременчуцькій мерії, не повинен боляче вдарити по місцевому підприємництві, навіть зважаючи на суттєве підвищення з 1 січня розміру мінімальної заробітної плати.

 

Першими з новими ставками єдиного податку, які планують затвердити на сесії Кременчуцької міської ради 31 січня, ознайомились члени постійної депутатської комісії з питань промисловості, підтриємництва та регуляторної політики. 

10 січня нові ставки єдиного податку розглядали на засіданні постійної депутатської комісії з питань промисловості, будівництва, підприємницької діяльності, побутового, торговельного обслуговування та регуляторної політики. Як доповіла керівник міського управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики Людмила Жорняк,

в поточному році, враховуючи  збільшення рівня мінімальної заробітної плати,  для І групи платників єдиного податку пропонується залишити ставку на рівні 10%, як це було в попередньому році.  Наприклад, якщо в 2016 р. для них ставка єдиного податку становила  137,8 грн., то цьогоріч вона становитиме 160 грн.

Передбачається, що в 2017 р. для ІІ групи платників єдиного податку ставка буде зменшена з 20 до 10%  та становитиме 320 грн проти 275 грн.

Щодо платників єдиного податку ІІІ групи, то у разі сплати ними податку на додану вартість відповідно до Податкового Кодексу ставка єдиного податку залишатиметься  3%, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку – 5%.

Отже, навіть за умови зменшення відсотків ставки, суми податків все одно зростуть, адже вони прив’язані до прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати, які збільшилися з 1 січня 2017 р.
Із зростанням сум оплати не погодилися відразу кілька присутніх на засіданні депутатів. Так, голова бюджетної комісії Олександр Плескун (фракція партії «Рідне місто») зазначив, що підприємства і підприємці і так не знають,  з яких грошей платити підвищену до 3 200 грн мінімальну зарплату. А тут їх ще «обкладуть високим податком».

Однак, на думку  віце-мера з питань фінансів Тетяни Неіленко, це не надто велике зростання. «Тут враховані інтереси бізнесу і бюджету», – наголосила віце-мер. Затвердити нові ставки єдиного податку планують на сесії Кременчуцької міської ради, що відбудеться 31 січня.

За даними Кременчуцької ОДПІ, у 2016 р. кількість суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, складала  6455 осіб, із них: І групи – 837 платників єдиного податку; ІІ групи – 3525 та ІІІ групи – 2093 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто