У Кременчуцькому водосховищі якість води відповідає нормі, але побільше хлору в водопроводах кременчужан не завадить

Кременчуцький міськводоканал наразі  розробляє проект зі спорудження на станції очищення питної води в Новій Знам’янці спеціальної установки, на якій для знезараження води можна було б використовувати сульфат амонію. Нове обладнання має запрацювати в 2018 р., а цього літа, в так звані особливі періоди, коли Кременчуцьке водосховище зеленіє, а потім рудіє, й якість води в ньому значно погіршується, КП «Кременчукводоканал» застосовуватиме пересувну установку з дохлорування питної води. Про це йшлося 12 квітня в Кременчуцькому міськвиконкомі на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій.

  

 

 

 Альтернативою централізованого водопостачання у періоди “пік” могли  стати трубчасті колодязі. Однак, за даними санстанції,  на сьогодні із 9-ти  таких свердловин у 2-х якість води не відповідає нормативним показникам.

КП «Кременчукводоканал» повідомила: якість води у Кременчуцькому водосховищі   відповідає середнім показникам, що проводилися за останні 5 років в рамках моніторингових обстежень. Наразі режим обробки води для подачі в мережу централізованого водопостачання виконується в звичайному режимі відповідно до існуючих технологій.

Однак на підприємстві готові й до роботи в так званий особливий період, коли в водосховищі масово цвітуть синьо-зелені водорості, зникає кисень, натомість зашкалює вміст марганцю  і, відповідно, якість води значно погіршується. Таке трапляється в Дніпрі щоліта упродовж останнього часу.   У цей період, а розпочатися він може з червня місяця, водоканал, як зазначають його фахівці, проводитиме обробку води відповідно до санітарних норм і правил у посиленому режимі  з застосуванням реагентів. Водночас підвищену увагу підприємство приділятиме хлоруванню води в мережах. Зокрема, для такого застосовуватимуть пересувну установку з дохлорування питної води.  Про це йшлося 12 квітня в Кременчуцькому міськвиконкомі на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій.

Присутній на засіданні представник «Кременчукводоканалу» також повідомив про плани впровадження  нових технологій в очищенні питної води на станції, що в Новій Знам’янці. За такою технологією з використанням сульфату амонію очищують воду в Києві, Запоріжжі та інших містах України.

У Кременчуці ж наразі триває розробка проекту зі спорудження на станції в Новій Знам’янці  спеціальної установки, на якій би можна було застосовувати сульфат амонію.

Проект має бути готовий у ІІ кварталі цього року, після чого розпочнеться будівництво. В кращому випадку нове обладнання запрацює у 2018 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто