Наші партнери

1. Громадська організація «Союз керівників-ветеранів промислових підприємств, організацій та установ». Голова – КОВАЛЕНКО Юрій Олександрович

– Наша організація налічує не так багато членів, але ми об’єднуємо людей, які внесли значний вклад у розвиток Кременчука, і їм не байдуже його майбутнє. Всі вони мають багатий управлінський досвід, є експертами у своїй галузі і можуть бути корисними для громади. Вважаю, що у Кременчуці потрібно створити Раду старійшин при міському голові, яка би була дорадчим органом та розглядала стратегічні питання у розвитку міста? Ми повністю підтримуємо громадсько-політичний рух «За РІДНЕ МІСТО!», і сподіваємося, що разом, об’єднавши зусилля молоді та ветеранів, зможемо зробити наше місто кращим.

2. Міська Рада ветеранів війни, праці та Збройних сил. Голова – СЕЛЬЦОВ Віталій Олександрович

– Одною з програмних цілей руху «За РІДНЕ МІСТО!» має стати вирішення питання щодо обслуговування ветеранів військової служби на базі міського госпіталю інвалідів війни. Ветерани Збройних Сил мають право на пільгове медичне забезпечення, але з закриттям військового госпіталю у 2005 році найближчий медичний заклад, що їх обслуговує – військовий шпиталь у Полтаві. Їздити до обласного центру літнім людям важко. От і виходить, що пільга є, та скористатися нею практично неможливо.

3. Міська організація інвалідів війни та Збройних сил. Голова – КРАВЧУК Іван Фролович

4. «Об’єднання ветеранів війни і військових конфліктів «Бойове братство». Голова – ФЕЩЕНКО Олег Володимирович

5. Кременчуцьке міське козацьке товариство Українського козацтва. Головний отаман Кременчуцького міського козацького товариства Українського козацтва, заступник Наказного Гетьмана України – ТРУХАНОВ Валерій Іванович

– Головний напрямок роботи нашої організації – патріотичне виховання молоді, яке ми проводимо на козацьких традиціях, вивченні власної історії, прививаємо козакам любов до Батьківщини та готовність до її захисту. А любов до Батьківщини починається з любові до свого села, міста, краю. Тому ми повністю підтримуємо громадсько-політичний рух «За РІДНЕ МІСТО!», і сподіваємося, що спільно зможемо зробити чимало у сфері виховання молоді та попередження негативних проявів у молодіжній середі.

6. Громадська організація «Підприємців м.Кременчука «НАРОДНА РАДА». Голова правління – ВАСИЛЕНКО Михайло Миколайович

– Наша організація створена наприкінці минулого року за ініціативи підприємців ринку «Придніпровський» для захисту своїх прав. Можливість закриття ринку та втрати роботи змусила нас об’єднатися. А об’єднавшись – ми вирішили питання продовження оренди земельної ділянки під ринком на чергові п’ять років. Величезну допомогу у відстоюванні нашого права на роботу нам надав голова ГО «Рідне місто» Юрій Гриценко. На сьогодні «Народна рада» згуртувала навколо себе підприємців не тільки з ринку «Придніпровський», а й з інших ринків міста. Організація щодня зростає, адже на сьогодні у Кременчуці близько 16 тисяч людей займається малим бізнесом. На сьогодні в міській раді немає депутатів, які б представляли їх інтереси. Ми хочемо, щоби це змінилося. «Народна Рада» буде приймати саму активну участь у суспільно-політичному житті нашого міста, і тому ми приєднуємося до руху «За РІДНЕ МІСТО!

7. Кременчуцьке міське товариство інвалідів. Голова – МУСІЯТЧЕНКО Георгій Михайлович

8. Кременчуцька міська партійна організація Української народної партії. Голова – БОНДУР Олексій Миколайович

– Ми підтримуємо громадсько-політичний рух «За РІДНЕ МІСТО!», тому що це об’єднання може реалізувати величезний потенціал громади Кременчука і захистити інтереси його мешканців. Самостійно ми не зможемо вирішити складні проблеми міста, а разом, нам це під силу. До міської та районних ради мають прийти нові люди, яких знають і яким довіряють кременчужани.

9. Кременчуцький осередок громадської організації «Захист дітей війни». Голова – СТАРУШКО Євдокія Пилипівна

– Три роки у приміщенні ГО «Рідне місто» та при допомозі її активістів наша організація проводить консультації «дітей війни» щодо відстоювання своїх прав на отримання доплати до пенсії. За цей час ми допомогли 4-м тисячам пенсіонерів у підготовці позовних заяв до суду. Багатьом із них вдалося відсудити у держави належну їм доплату. Спільно із «Рідним містом» та за допомогою депутатів міськради, які очолюють цю організацію, нам вдалося відстояти право «дітей війни» на пільговий проїзд у маршрутках, та нарешті вирішити у Кременчуці питання щодо отримання належних «дітям війни» пільг на вивіз сміття. Наша організація підтримує суспільно-політичний рух «За РІДНЕ МІСТО!» для того, щоби і надалі відстоювати права пенсіонерів. Нам, громадськості, потрібно єднатися. Лише тоді ми сила, здатна захистити свої права і впливати на розвиток міста. «Діти війни» «За РІДНЕ МІСТО!»

10. Фракція політичної партії «Віче» у міській раді. Голова фракції – ГЄЖА Ольга Петрівна

– Рідне місто для кожної людини повинно бути таким, як його рідний дім – чисте, світле, охайне, щоби у ньому жилося затишно і ми розуміли один одного. У рідному місті ми хочемо отримувати все те, на що маємо право – від якісних комунальних послуг до можливості цікаво відпочити. І все це можна забезпечити. Саме тому я підтримую єднання громадськості у політичному русі «За РІДНЕ МІСТО!». Впевнена, що разом ми зможемо зробити багато для розвитку Кременчука.

11. Кременчуцький міський осередок Всеукраїнської екологічної ліги. Голова – кандидат біологічних наук, доцент ГАЛЬЧЕНКО Надія Петрівна

– Наразі немає жодної політичної партії, яка б своїми пріоритетними завданнями визначала екологічну політику. З організацією «Рідне місто» ми співпрацюємо вже упродовж 5-ти років, втілили у життя низку проектів екологічного спрямування. Логічним результатом цієї співпраці є нинішнє об’єднання.

12. Громадська організація «Дитячо-юнацький центр спорту інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату «Оріяна». Голова правління – КУПЦОВА Тетяна Володимирівна

13. Громадська організація «Кременчуцький сімейно-психологічний центр». Голова – ОСАДЧА Наталія Іванівна

– Ми співпрацюємо з «Рідним містом» протягом п’яти років. Нам завжди тут надавали допомогу у нашій практичній роботі, и реалізовували спільні проекти, спрямовані на захист жінок від насилля, надання допомоги дітям із проблемних сімей. Ми готові і надалі спільно працювати для Кременчука, для кременчужан, для того щоби вирішити проблеми соціально-незахищених верств населення, дітей, молоді.

14. Громадська організація «Міський жіночий клуб «Анастасія». Голова – ОБРЕВКО Людмила Миколаївна

15. Міжнародний благодійний фонд «Християнський світ». Голова – АЛЕЩЕНКО Богдан Миколайович, депутат Крюківської районної ради

– Вважаю, що у громадсько-політичного руху «За РІДНЕ МІСТО!» є майбутнє. Я приєднався до цієї ініціативи, тому що хочу працювати на Кременчук, приносити користь його мешканцям. Сама ідея об’єднання різних організацій та людей, які є небайдужими до розвитку рідного міста, є на сьогоднішній день дуже нагальною та необхідною.

16. Міжнародний благодійний фонд «Гармонія». Голова – ГОЛІЄНКО Сергій Іванович

– Наш фонд займається пошуком талановитих дітей та допомогою їм у розкритті свого таланту. У тому числі шляхом організації участі творчих дитячих колективів у різних фестивалях, що постійно проводяться в європейських країнах. У цій справі ми багато співпрацюємо с ГО «Рідне місто», і тому підтримуємо ініціативу щодо створення громадсько-політичного руху «За РІДНЕ МІСТО», спрямованого на розвиток Кременчука та покращення його культурного життя. Вважаю, що наше місто має відродити славу культурного центру Придніпров’я. І для цього не потрібні великі кошти, чи термінове будівництво нових закладів культури. Розпочинати можна із проведення творчих фестивалів: дитячих, танцювальних, пісенних, народних, музичних. Існуючих у місті палаців культури для цього достатньо. Спочатку це можуть бути обласні і чи регіональні фестивалі, з часом їх можна перетворити на загальноукраїнські та міжнародні. Ми можемо організувати їх проведення, але потрібна допомога і від міської влади, спонсорів. Нажаль досвід ярмарку «Чумацький шлях» показав, що гарна ідея була похована із-за відсутності творчого підходу до її реалізації. А можна ж було перетворити цей ярмарок на справжнє фольклорне свято, схоже на Сорочинський ярмарок. Вірю, що Кременчук з часом стане відомим центром культурного життя України, і тому я «За РІДНЕ МІСТО»!

17. Молодіжна громадська організація «Нова хвиля». Голова – СУВОРОВА Олена Іванівна

18. Кременчуцька міська організація Патріотичної партії України. Голова – ТЕНДІТНИК Віталій Костянтинович

19. Кременчуцька міська організація політичної партії «ПРАВО і СПРАВЕДЛИВІСТЬ». Голова – МІРОШНИЧЕНКО Андрій Павлович

20. Кременчуцька міська організація політична партія «Рідне місто». Голова – ФЕЩЕНКО Олег Володимирович

– Громадська організація «Рідне місто» ще у 2006 році ініціювало створення спілки об’єднань громадян «Громадська Рада міста Кременчука», в яку об’єдналися понад 30 громадських організацій для взаємодопомоги та обміну досвідом роботи. Разом ми зуміли вирішити чимало проблем у місті. Але більш ефективно їх можна вирішувати, якщо мати у складі міської та районних рад свої депутатські фракції.

Громадські організації за нашим законодавством не можуть приймати участь у виборчому процесі, і тому нам важливо обрати таку форму єднання, яка би надала нам такі права. На мою думку об’єднання в громадсько-політичний рух «За РІДНЕ МІСТО!» громадських організацій і партійних осередків непарламентських партій є найбільш оптимальною формою такого співробітництва. Враховуючи, що у виборах за законодавством можуть приймати участь тільки партійні осередки, ми створили кременчуцьку міську організацію політичної партії «Рідне місто». Вона юридично забезпечить участь нашого громадсько-політичного руху у виборах органів місцевого самоврядування.

Впевнений – кременчужани нас підтримають, і громадські організації будуть мати своїх представників серед депутатів, та ефективніше впливати на прийняття рішень міською владою в інтересах всіх мешканців міста.

Підприємці захищають свої права

Восени 2009 р., коли загострилося питання подовження терміну оренди землі під ринком «Придніпровський», підприємці ринку, щоб захистити свої права, об’єднались у громадську організацію «Народна Рада». Сьогодні ініціативні групи «Народної Ради» створені й на інших ринках Кременчука, а в центрі уваги організації – не лише робота ринків, а й ситуація у сфері житлово-комунальних послуг.

У 2009 р. підприємців до об’єднання спонукало побоювання залишитись без роботи: ринок «Придніпровський» просив про оренду землі до 2015 р., натомість міськрада подовжила орендний термін лише на рік. Водночас у Кременчуці почали активно обговорювати перспективи забудови центральної частини міста. Згідно з затвердженим планом, на території ринку планують звести готельно-туристичний комплекс, щоправда, у далекому майбутньому – коли з’явиться охочий інвестор. «Народна Рада» розпочала боротьбу за ринок і досягла позитивного результату. Міськрада переглянула своє попереднє рішення і подовжила оренду ділянки під Придніпровським ринком на наступні 5 років.

Роботу управителів житла – під контроль громадськості

— Ми не зупинимося. «Народна Рада» має намір і надалі брати активну участь у суспільно-політичному житті міста, захищати інтереси своїх членів та всіх кременчужан, – зазначає голова організації Михайло Василенко. За його словами, останнім часом до «Народної Ради» звертаються городяни зі скаргами на незадовільну діяльність управителів житла. Наприкінці січня «Народна Рада» направила міському голові запит щодо отримання повної інформації про умови та результати проведення конкурсу з передачі комунального житлового фонду в управління приватним компаніям. Крім того, громадських активістів цікавить список засновників керуючих компаній, а також обґрунтування чинних тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

У планах ГО «Народна Рада» – створення громадської експертної ради з числа представників громадських організацій, будинкових комітетів, місцевих організацій політичних партій та депутатів міської ради. Ця Рада має детально вивчити ситуацію, яка склалася в Кременчуці у сфері надання житлово-комунальних послуг, та провести незалежну економічну експертизу обґрунтованості встановлених тарифів. «Право так чинити нам надає Порядок сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, затверджений Постановою Кабміну № 976 від 5.11.2008 р.», – наголошує Михайло Василенко.

Від проблем місцевого рівня – до загальнодержавних

«Владу потрібно постійно контролювати, тоді вона буде працювати на людей, а не на окремих особ», – переконаний голова громадської організації підприємців. Одна з нагальних проблем – сплата підприємцями, які працюють на єдиному податку, внесків до Пенсійного фонду. Різні органи державної влади тлумачать положення законів по-різному. Страждають же малі підприємці.

— Держава надає широкі можливості інституціям громадянського суспільства для впровадження принципу народовладдя та забезпечення контролю громадськості за органами влади. Ними потрібно користуватися, – говорить Михайло Василенко.

У планах організації – створення власного електронного сайту та випуск друкованої продукції з інформацією про роботу організації.

За словами голови «Народної Ради» Михайла Василенка, організація наразі налічує понад 2 тис. членів, до неї увійшли також підприємці з автомобільного ринку та ринку «Плеяда», створені ініціативні групи й на інших ринках міста.

В об’єктиві рідне місто