16 лютого лідери фракцій та голови комісій Кременчуцької міської ради обговоряють ініціативу Олександра Плескуна («Рідне місто») щодо створення наглядових рад у комунальних підприємствах

Олександр Плескун, голова постійної депутатської комісії з питань бюджету, він же – голова комісії з оптимізації чисельності чиновників міськвиконкому та комунальних підприємств, 10 лютого на засіданні останньої знову наголосив на необхідності створення наглядових рад з числа депутаті в і фахівців на комунальних підприємствах. Наглядові ради контролюватимуть фінанси комунальників, котрі щороку отримують мільйонні субвенції з міського бюджету, говорить депутат, представник фракції партії «Рідне місто».

 

 

 

 

 

Олександр Плескун повідомив, що за підсумками 2016 р. у КП “Кременчукводоканал” та КП «Теплоенерго» буде проведено аудит

Вперше з ініціативою створення наглядових рад на комунальних підприємствах Олександр Плескун виступив у грудні минулого року, коли міська рада готувалася до ухвалення бюджету на 2017 р. І знову йшлося про численні мільйонні субвенції комунальникам. Депутатська бюджетна комісія тоді запросила фінансові звіти комунальних підприємств за 2016 р. і була неприємно здивовано, побачивши, що за документами жодне з підприємств не має збитків. Пояснення віце-мера з питань фінансів і начальника УЖКГ стосовно того, що фінансова підтримка збиткового комунального підприємства заборонена законом, ще більше обурила депутатів, яким, за словами Олександра Плескуна, надали «липові» звіти. Між тим, так і залишились невідомими реальні доходи і витрати міських комунальників. Внести прозорість у фінансову діяльність підприємств, власне,  й будуть покликані наглядові ради з числа депутаті в і фахівців.

10 лютого, на засіданні з оптимізації чисельності чиновників міськвиконкому та комунальних підприємств Олександр Плескун знову порушив це питання.  Проте головний комунальник міста – начальник УЖКГ Іван Москалик відповів, що на комунальних підприємствах створювати такі органи контролю недоцільно, такої ж думки і  начальник міського управління охорони здоров’я Максим Середа та начальник управління економіки Микола Здойма.

«Всі чиновники сказали, що нічого не треба робити, але у нас інше бажання. Думка головних розпорядників одне, а у нас – інша. Давайте зробимо пілотний проект. Зробимо це на водоканалі і «Теплоенерго», – запропонував Олександр Плескун.

Пропозиція повинна набрати більшість голосів на сесії міськради. Щоб винести її на розгляд, було вирішено зібрати лідерів фракцій та голів депутатських комісій 16 лютого і обговорити питання створення наглядових рад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто