16 лютого лідери фракцій та голови комісій Кременчуцької міської ради обговоряють ініціативу Олександра Плескуна («Рідне місто») щодо створення наглядових рад у комунальних підприємствах

Олександр Плескун, голова постійної депутатської комісії з питань бюджету, він же – голова комісії з оптимізації чисельності чиновників міськвиконкому та комунальних підприємств, 10 лютого на засіданні останньої знову наголосив на необхідності створення наглядових рад з числа депутаті в і фахівців на комунальних підприємствах. Наглядові ради контролюватимуть фінанси комунальників, котрі щороку отримують мільйонні субвенції з міського бюджету, говорить депутат, представник фракції партії «Рідне місто».

 

 

 

 

 

Олександр Плескун повідомив, що за підсумками 2016 р. у КП “Кременчукводоканал” та КП «Теплоенерго» буде проведено аудит

Вперше з ініціативою створення наглядових рад на комунальних підприємствах Олександр Плескун виступив у грудні минулого року, коли міська рада готувалася до ухвалення бюджету на 2017 р. І знову йшлося про численні мільйонні субвенції комунальникам. Депутатська бюджетна комісія тоді запросила фінансові звіти комунальних підприємств за 2016 р. і була неприємно здивовано, побачивши, що за документами жодне з підприємств не має збитків. Пояснення віце-мера з питань фінансів і начальника УЖКГ стосовно того, що фінансова підтримка збиткового комунального підприємства заборонена законом, ще більше обурила депутатів, яким, за словами Олександра Плескуна, надали «липові» звіти. Між тим, так і залишились невідомими реальні доходи і витрати міських комунальників. Внести прозорість у фінансову діяльність підприємств, власне,  й будуть покликані наглядові ради з числа депутаті в і фахівців.

10 лютого, на засіданні з оптимізації чисельності чиновників міськвиконкому та комунальних підприємств Олександр Плескун знову порушив це питання.  Проте головний комунальник міста – начальник УЖКГ Іван Москалик відповів, що на комунальних підприємствах створювати такі органи контролю недоцільно, такої ж думки і  начальник міського управління охорони здоров’я Максим Середа та начальник управління економіки Микола Здойма.

«Всі чиновники сказали, що нічого не треба робити, але у нас інше бажання. Думка головних розпорядників одне, а у нас – інша. Давайте зробимо пілотний проект. Зробимо це на водоканалі і «Теплоенерго», – запропонував Олександр Плескун.

Пропозиція повинна набрати більшість голосів на сесії міськради. Щоб винести її на розгляд, було вирішено зібрати лідерів фракцій та голів депутатських комісій 16 лютого і обговорити питання створення наглядових рад.

Залишити відповідь