21 вересня, в Міжнародний день миру, в Парку Миру відкрили пам’ятний знак «Праведникам світу»

У роки Другої Світової війни, на околиці Кременчука, в районі нинішнього Парку Миру фашисти розстріляли понад 20 тис. мирних жителів міста, серед яких було 8 тис.  представників  єврейської національності. Через 76 років потому в память про загиблих на піщаній горі, нині – парк Миру, встановили  гранітний камінь з написом «Праведникам світу» і списком кременчужан, які під час окупації 1941-1943 рр. рятували євреїв від фашистських розстрілів.

 

 

На табличці  викарбувано прізвища та імена 40 кременчужан, яких  за подвиги в Другу світову війну та  допомогу представникам єврейської національності, пораненим і військовополоненим зараховано до списку «праведників світу».

Участь у відкритті пам’ятного знаку «Праведникам світу» взяли міський голова Віталій Малецький, секретар Кременчуцької імської ради Юрій Гриценко, заступники міського голови, делегація Посольства Республіки Індонезія в Україні на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом  Республіки Індонезія в Україні Паном  Юдді Кріснанді,  ветерани Другої Світової війни,  трудові та учнівські колективи Кременчука.

Перед учасниками заходу зі спогадами страшних часів років німецької окупації виступили кременчужани: «праведник світу» Григорій Яні, син «праведниці світу» Броніслав Сьомік, співробітник Міського краєзнавчого музею Вікторія Ширай.

На знак вічної шани подвигу, здійсненому в ім’я життя та  миру на землі 40  кременчуцькими «праведниками світу»,  учасники заходу  поклали живі квіти до пам’ятного знаку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.