21 вересня, в Міжнародний день миру, в Парку Миру відкрили пам’ятний знак «Праведникам світу»

У роки Другої Світової війни, на околиці Кременчука, в районі нинішнього Парку Миру фашисти розстріляли понад 20 тис. мирних жителів міста, серед яких було 8 тис.  представників  єврейської національності. Через 76 років потому в память про загиблих на піщаній горі, нині – парк Миру, встановили  гранітний камінь з написом «Праведникам світу» і списком кременчужан, які під час окупації 1941-1943 рр. рятували євреїв від фашистських розстрілів.

 

 

На табличці  викарбувано прізвища та імена 40 кременчужан, яких  за подвиги в Другу світову війну та  допомогу представникам єврейської національності, пораненим і військовополоненим зараховано до списку «праведників світу».

Участь у відкритті пам’ятного знаку «Праведникам світу» взяли міський голова Віталій Малецький, секретар Кременчуцької імської ради Юрій Гриценко, заступники міського голови, делегація Посольства Республіки Індонезія в Україні на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом  Республіки Індонезія в Україні Паном  Юдді Кріснанді,  ветерани Другої Світової війни,  трудові та учнівські колективи Кременчука.

Перед учасниками заходу зі спогадами страшних часів років німецької окупації виступили кременчужани: «праведник світу» Григорій Яні, син «праведниці світу» Броніслав Сьомік, співробітник Міського краєзнавчого музею Вікторія Ширай.

На знак вічної шани подвигу, здійсненому в ім’я життя та  миру на землі 40  кременчуцькими «праведниками світу»,  учасники заходу  поклали живі квіти до пам’ятного знаку.

 

Залишити відповідь