26 квітня у Кременчуці вшанували пам’ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС

У 31-річницю з дня  найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, вибухі на Чорнобильській АЕС, в Кременчуці біля біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» відбувся мітинг-реквієм. Вшанувати пам’ять загиблих та подякувати живим героям-чорнобильцям, які ціною власного життя та здоров’я рятували людство від наслідків аварії, прийшли представники  міської влади, депутати, представники громадських організацій, учні навчальних закладів та небайдужі кременчужани.

 

 

Секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко та перший заступник міського голови Володимир Пилипенко покладають квіти до меморіального знаку “Жертвам Чорнобиля”. 

 31 рік тому тисячі  кременчуцьких чоловіків були направлені в зону катастрофи на ліквідацію катастрофи. гГлова Кременчуцької міськрайонної організації інвалідів «Союзчорнобиль України» Олександр Мамедов і голова чорнобильсько-афганського союзу Кременчука Володимир Павлов у своїх виступах на мітингу  згадали події далекого 1986 року та героїзм людей, які брали участь у ліквідації цієї техногенної катастрофи, а також торкнулися проблем, з якими доводиться стикатися чорнобильцям. У свою чергу, від імені міських керівників перший заступник мера Володимир Пелипенко наголосив, що міська влада постійно знаходиться діалозі з чорнобильськими громадськими організаціями і робитиме все максимально можливе, щоб допомагати їм вирішувати проблеми та допомагати цій категорії громадян.

Панахиду за загиблими від «мирного атому» відслужив Настоятель Свято- Миколаївського собору Володимир Макогон.

На завершення мітингу всі присутні поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля».

Внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції радіацією було забруднено понад 54 тис. кв. км території, постраждало понад 3,4 млн людей, з яких 1,5 млн — діти. Смертоносна хмара накрила понад 1000 українських міст і сіл, а на карті України з’явилась 30-кілометрова «зона відчуження». Щонайбільше 400 тисяч жителів були змушені залишити свої домівки, понад 10 млн. людей нині проживає на  радіаційно забруднених територіях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто