31 травня – Всесвітній день боротьби з палінням

Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням, який відзначається 31 травня, був встановлений у 1987 р. Всесвітньою організацією охорони здоров’я. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну, яка зобов’язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на подолання тютюнової залежності.
На сьогоднішній день, за даними звіту ВООЗ, від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей, а у Європі – 1,6 мільйона людей. В Україні палить близько 11,5 млн. жителів, з них — 9 млн. чоловіків та 2,5 млн. жінок. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років є постійними курцями.
В Україні боротьбу з палінням на законодавчому рівні почали ще у вересні 2005 року, коли Верховна рада прийняла закон «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». А 24 травня минулого року до цього закону були внесені останні зміни, які розширили перелік громадських місць, де заборонено або обмежено паління.
У Кременчуці цього року правоохоронці посилили боротьбу з курцями, що порушують встановлені обмеження. Так, за даними прес-служби міського управління міліції, протягом 2013 року вже складено 264 адміністративних протоколи на порушників, в той час як за весь минулий рік було складено лише 89 адмінпротоколів. Згідно законодавства, курців за це порушення можуть оштрафувати на 51-170 грн, а у разі повторного притягання до адмінвідповідальності за паління протягом року – від 170 до 340 грн.

Залишити відповідь