Безнадійно. Депутати Кременчуцької міської ради не спромоглися скасувати рішення про підвищення тарифів на ексвитрати

XXIII сесія Кременчуцької міської ради VІІ скликання, що відбулася 13 червня, могла б увійти в історію міста як доказ того. що депутати не на словах, а на ділі захищають інтереси своїх виборців. Однак, дива не сталося. Далі гострої полеміки та закидів у лобізмі особистих і політичних цілей справа не пішла. Для включення у порядок денний проекту рішення щодо скасування тарифів на ексвитрати, підвищених міськвиконком майже у 2,5 рази, не вистачило депутатських голосів. «За» проголосували лише 14 обранців.

 

 

 

 

 Рішення Кременчуцького міськвиконкому про підвищення тарифів на ексвитрати у 2,5 рази набрало чинності з червня 2017 р.  

Проект рішення про скасування резонансного рішення міськвиконкому підготував на сесію депутат Геннадій Іванян.  Він заявив, що розрахунки тарифів не обгрунтовані, а міська влада діяла в змові з керуючими компаніями.   Управителі відстояли право на підвищення тарифів через суд, але мерія не оспорювала рішення суду в першій інстанції в апеляції, наголосив під час виступу на сесії Геннадій Иванян. За його словами, щоб зменшити тягар комунальних тарифів для людей, влада мала б шукати дотації в бюджеті, якщо для комунальної сфери дійсно існує загроза бути «покладеною на лопатки», як застерігає мер Віталій Малецький. Розвинути думку Геннадію Іваняну не вдалося, бо, коли завершивяс час для виступу, в нього вимкнули мікрофон. Натомість свою позицію озвучили й інші депутати. Проти нових тарифів виступила  Валентина Гордєєва. Депутат Курченко-Гай  вважає, що ціни мають бути встановлені компаніями, що не управляють, а шляхом обговорення і через конкурс.

Погодився з тим, що нарікань на  роботу керуючих компаній дуже багато, голвоа фракції «Рідне місто» Олександр Роженко (фракція “Рідне місто”) та від імені фракції запропонував відкласти набрання чинності рішення виконкому про нові тарифи на 2 тижні, щоб за цей час профільна депутатська комісія з питань ЖКГ розібралася в обгрунтованості підвищення вартості послуг управителів.

–          Необхідно розібратися. Профільна комісія запропонувала відмінити тариф, але перед цим необхідно розібратися. Давайте доручимо профільній комісії за 2 тижні – до 29 червня розглянути питання відповідності тарифів їх реальності. А 29 червня давайте зберемо позачергову сесію і приймемо рішення. Якщо тариф завищений, то скажіть, який ви вважаєте тариф обгрунтованим, – наголосив Олександр Роженко, водночас погоджуючись із тим, що тарифи, встановлені ще в 2008 р, сьогодні не відповідають реальності. .

Колегу підтримав і голова бюджетної комісії Олександр Плескун ( фракція «Рідне місто»). Він зазначив, що не тільки депутати, а й окремі члени виконкому не впевнені, на скільки саме треба підвищувати ексвитрати, тому треба призупинити рішення і розібратися.

Мер Віталій Малецкий відреагував на таку пропозицію зауваженням: «Чому ви раніше всі не розбиралися, питання виникло 1,5 роки тому. Всі мовчали, а коли рішення прийняте, заворушилися.!» До того ж, за словами імського голови, позачергова сесія не може відмінити встановлені тарифи. Адже це прерогатива виконкому.

В результаті проект рішення навіть не внесли до порядку денного сесії. Не вистачило голосів.

Залишити відповідь