Біля Кременчуцької мерії знову спаплюжено пам’ятник «Борцям за владу рад»

У святкові дні в Кременчуці стався випадок вандалізму. В черговий раз постраждав пам’ятник «Борцям за владу рад», що поряд з будівлею міськвиконкому. Невідомі розмалювали його чорною та червоною фарбами. У перший робочий день після свят написи на пам’ятнику старанно відмили працівники КП «Благоустрій Кременчука», однак, не має гарантії, що об’єкт знову не спаплюжать. На вимогу активістів демонтувати його в рамках декомунізації керівники міста відповідають, що робити цього в даному випадку не можна, бо пам’ятник «Борцям за владу рад» є братською могилою.

 

 

Вперше вандали дісталися до пам’ятника  «Борцям за владу рад» у жовтні 2016 р.

 Вперше вандали дісталися до пам’ятника  «Борцям за владу рад» у жовтні 2016 р, тоді монумент було облито білою фарбою. За кілька місяців, у січні 2017 р., невідомі зняли  меморіальну табличку з пам’ятника. І ось зараз обмалювали написами.

Робочий тиждень після святкових вихідних у Кременчуцькій мерії розпочався з обговорення цього інциденту. На апаратній нараді за участі мера про випадок повідомила депутат кременчуцької міської ради Ганна Павленко. Вона ж звернулась до міського голови Віталія Малецького з пропозицією демонтувати пам’ятник. На що мер відповів, що це не просто пам’я ятник, а братська могила, а руйнувати могили, як відомо, не можна.

З історичної довідки відомо, що  в цій  братській могилі поховані розстріляні у 1918 році командири і бійці 5-го стрілецького полку і вбиті червоноармійці і партизани. Гранітний обеліск був зведений в 1938-39 рр., а в 1940 . з лицьового боку пам’ятника була встановлена скульптурна група “Партизани”. Автори пам’ятника архітектори Гураль та Коган. У 1946 р. був відновлений.

Залишити відповідь