Біля Кременчуцької мерії знову спаплюжено пам’ятник «Борцям за владу рад»

У святкові дні в Кременчуці стався випадок вандалізму. В черговий раз постраждав пам’ятник «Борцям за владу рад», що поряд з будівлею міськвиконкому. Невідомі розмалювали його чорною та червоною фарбами. У перший робочий день після свят написи на пам’ятнику старанно відмили працівники КП «Благоустрій Кременчука», однак, не має гарантії, що об’єкт знову не спаплюжать. На вимогу активістів демонтувати його в рамках декомунізації керівники міста відповідають, що робити цього в даному випадку не можна, бо пам’ятник «Борцям за владу рад» є братською могилою.

 

 

Вперше вандали дісталися до пам’ятника  «Борцям за владу рад» у жовтні 2016 р.

 Вперше вандали дісталися до пам’ятника  «Борцям за владу рад» у жовтні 2016 р, тоді монумент було облито білою фарбою. За кілька місяців, у січні 2017 р., невідомі зняли  меморіальну табличку з пам’ятника. І ось зараз обмалювали написами.

Робочий тиждень після святкових вихідних у Кременчуцькій мерії розпочався з обговорення цього інциденту. На апаратній нараді за участі мера про випадок повідомила депутат кременчуцької міської ради Ганна Павленко. Вона ж звернулась до міського голови Віталія Малецького з пропозицією демонтувати пам’ятник. На що мер відповів, що це не просто пам’я ятник, а братська могила, а руйнувати могили, як відомо, не можна.

З історичної довідки відомо, що  в цій  братській могилі поховані розстріляні у 1918 році командири і бійці 5-го стрілецького полку і вбиті червоноармійці і партизани. Гранітний обеліск був зведений в 1938-39 рр., а в 1940 . з лицьового боку пам’ятника була встановлена скульптурна група “Партизани”. Автори пам’ятника архітектори Гураль та Коган. У 1946 р. був відновлений.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.