Біля “Макдональдзу” з’являться божі корівки

1224444743_1

Квіткова клумба оригінального дизайну – у вигляді двох божих корівок заввишки 1 м – у сквері біля «МакДональдзу» потішить кременчужан уже всередині травня. Квіткових сюрпризів цьогоріч варто очікувати й на вул. Перемоги. Загалом цієї весни працівники КП «Благоустрій Кременчука» планують висадити близько 83,5 тис. дерев, кущів та квітів.

Висаджувати кущі та дерева комунальники розпочнуть наприкінці березня, а квіти – на початку травня. Основні зусилля цьогоріч будуть спрямовані на облаштування скверу біля «МакДональдзу», зазначеного у проекті як сквер «Київський». Торік біля фонтана комунальники облаштували одну клумбу, а цього року роботи продовжать: реконструюють усі 6 клумб, повністю замінять та підживлять грунт, посіють траву, висадять квіти та встановлять систему крапельного поливу.

– Кошти на встановлення системи крапельного поливу на всіх клумбах біля «МакДональдзу» були закладені ще торік нашим тодішнім керівником Іваном Москаликом, вони вже сплачені, – зазначає інженер-проектувальник КП «Благоустрій Кременчука» Олександра Григораш. – Наразі така система поливу є поки що лише у сквері ім. О. Бабаєва. Це дуже зручно, адже висадити квіти – не проблема, найважче за ними потім доглядати. Торік у нас було 2 поливальні машини, цього року сподіваємося, що їх буде вже 3.

Не метелики, а корівки

Головною ж родзинкою скверу «Київський» має стати квітник у вигляді двох божих корівок, який з’явиться всередині травня й ряснітиме бегоніями. Варіантів фігурок було багато: корівки, метелики тощо.

– Оскільки ми не знайшли якогось особливого символу, пов’язаного саме з Кременчуком, то вирішили створити божих корівок – просто як прикрасу для самого скверу, – розповідає інженер-проектувальник. – Окрім того, на клумбах біля фонтана з’являться тагетіси лимонного та помаранчевого кольорів, туї та самшити.

Роботи з облаштування скверу вже розпочалися: 16 березня працівники КП «Благоустрій Кременчука» взялися за заміну грунту. Наразі вони вручну виготовляють макет божих корівок: зварюють металеву конструкцію та застосовують техніку пап’є-маше, використовуючи за основу надувний м’яч для занять фітнесом. Загалом на проведення робіт у сквері біля «МакДональдзу» знадобиться 1,5 місяці.

Традиційно квіти висадять також у сквері ім. О. Бабаєва, на смугах доріг по вул. 60 років Жовтня, просп. 50 років Жовтня та вул. Київській. Олександра Григораш додає, що її підприємство зверталось до колісного заводу та «АвтоКраЗу» з проханням посприяти в озеленні вул. Київської, навіть ескізи квітників з колісною та автомобільною символікою їм пропонували. Але на обох підприємствах комунальникам відмовили.

Довкола дерев – вази з квітами

У травні на вул. Перемоги з’явиться ноу-хау: 36 дерев’яних чаш коричневого кольору діаметром 90 см та заввишки 40 см. Розташують їх довкола дерев, а у грунт всередині чаші висадять петунії.

– Ці чаші виготовляють працівники нашого підприємства, вони будуть встановлені по одній через кожне дерево, – розповідає Олександра Григораш. – Сподіваємося, що люди дозволять їм простояти якомога довше. Що стосується петуній, то вони будуть квітнути аж до морозів – приберемо їх у жовтні-листопаді.

Новинки тримають в таємниці

Щороку з міських клумб зникає дедалі більше квітів та кущів: кременчужани не соромляться викопувати їх для власних потреб. Тож працівники КП «Благоустрій Кременчука» побоюються навіть розповідати про те, що де висадять і в чому його родзинка – адже хтось піде й одразу це добро викопає. Втім, на підприємстві не приховують: новинки таки будуть. Мова йде про цікаві різновиди сосен на струнких невисоких стовбурах, бузок у формі кулі тощо.

– Цікавого буде багато, але якби ж його не крали, – бідкається Олександра Григораш. – Торік у нас вкрали дуже багато саджанців – аж 774 на суму 22 тис. грн. Серед них – 547 квітів, 159 кущів, 12 дерев та 56 троянд. Восени ми тільки-но висадили в парку «Ювілейний» кущі сантоліни, а вже через тиждень приїхали й побачили, що половини саджанців немає. А під час минулих новорічних свят у тому ж парку покрали багато сосен, які ми висадили напередодні восени.

40% коштів від 1,6 млн грн, виділених на озеленення у 2015 р., надійдуть до Крюківського та Автозаводського району. У розпорядженні КП «Благоустрій Кременчука» залишиться 60%.

У 2015 р. у Кременчуці планують висадити:

4887 кущів, дерев та багаторічних квітів,

78 600 однорічних квітів.

Здебільшого всі рослини висадять навесні, лише деякі – восени.

Олександра Григораш: «У листопаді 2014 р. ми почали оновлювати парк ім. І. Котлова для того, щоб він міг увійти до Національного фонду парків України і мав такий же статус, як і парк «Ювілейний». Навесні продовжимо висаджувати там квіти, кущі та дерева: сосну, ялівець, берези, вербу тощо.

Тетяна Апрелєва

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто