Біля Єристівського ГЗК археологи знайшли сліди поселення, яке існувало ще до нашої ери

Інститут археології Національної академії наук (НАН) і охоронна археологічна служба України почали розкопки в районі Єристівського ГЗК, замовником яких виступило це підприємство.
Як  розповів  “Світанку Полтавщини”керівник експедиції – науковий співробітник відділу археології ранніх слов’ян і польових регіональних досліджень Інституту археології НАН Юрій Башкатов, раніше проведена геомагнітна зйомка місцевості, де зараз проводяться розкопки, підтвердила наявність рову.
– Швидше за все, на цьому місці розташовувалося поселення з укріпленнями, яке, за однією з версій проіснувало недовгий час, – зазначив Юрій Башкатов. За попередніми оцінками археологів, поселення існувало до нашої ери.
Вже під час розкопок було знайдено фрагменти ліпного посуду, кістки тварин. Також досліджено культурний шар відносно недавнього часу – хуторів XIX і початку XX ст. У ньому знайдено керамічні вироби та залишки господарських ям.
Як зазначив керівник експедиції, розкопки в районі Горішні Плавні проводяться з 2003 р.  Раніше аналогічні роботи відбувались в районі с. Дмитрівка та півострова Барбара.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.