Біля Єристівського ГЗК археологи знайшли сліди поселення, яке існувало ще до нашої ери

Інститут археології Національної академії наук (НАН) і охоронна археологічна служба України почали розкопки в районі Єристівського ГЗК, замовником яких виступило це підприємство.
Як  розповів  “Світанку Полтавщини”керівник експедиції – науковий співробітник відділу археології ранніх слов’ян і польових регіональних досліджень Інституту археології НАН Юрій Башкатов, раніше проведена геомагнітна зйомка місцевості, де зараз проводяться розкопки, підтвердила наявність рову.
– Швидше за все, на цьому місці розташовувалося поселення з укріпленнями, яке, за однією з версій проіснувало недовгий час, – зазначив Юрій Башкатов. За попередніми оцінками археологів, поселення існувало до нашої ери.
Вже під час розкопок було знайдено фрагменти ліпного посуду, кістки тварин. Також досліджено культурний шар відносно недавнього часу – хуторів XIX і початку XX ст. У ньому знайдено керамічні вироби та залишки господарських ям.
Як зазначив керівник експедиції, розкопки в районі Горішні Плавні проводяться з 2003 р.  Раніше аналогічні роботи відбувались в районі с. Дмитрівка та півострова Барбара.

Залишити відповідь