Боротьба з курінням у Кременчуці.

З грудня 2012 року вступив в силу Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Нажаль, за, майже, чотири роки кількість курців практично не зменшилась, а рівень культури паління не змінився.

324139

Заборона куріння – є вимушеною мірою державної політики щодо підвищення якості життя населення. Та чи готове саме суспільство до таких змін? За статистикою близько 30% українців є курцями, а тому питання щодо виконання такого закону та роз’яснення його положень є важливим для суспільства.

Закон встановлює заборону на куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кал’янів в громадських та інших місцях, а саме: у ліфтах і таксофонах; у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я; у приміщеннях та на території навчальних закладів; на дитячих майданчиках; у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; у під’їздах житлових будинків; у підземних переходах; у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів; у приміщеннях закладів ресторанного господарства; у приміщеннях об’єктів культурного призначення; у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

До реалізації положень “Закону про заборону куріння” підхід місцевої влади в Кременчуці не є прикладом рішучості та послідовності, але, в цілому, позитивні зміни переважають.

В багатьох містах України на сесії міської ради було винесено проекти рішень, в яких чітко визначені місця для куріння і місця, вільні від сигаретного та табачного диму.

Дещо з позитивного і перевіреного часом досвіду інших міст України не заважало б взяти до уваги і кременчуцькій владі, а в разі прийняття депутатами міської ради рішення про створення КП “Муніціпальна поліція”, в місті з*явиться підпорядкований виключно міській владі підрозділ по контролю за правопорядком і дотриманням закону саме в сфері адміністративних правопорушень.

Щодо заборони та обмеження куріння, перевірений досвід інших міст України пропонує наступні заходи:

Категорична заборона куріння під час масових заходів.

Дозвіл на куріння містянам в повсякденному житті лише у спеціально визначених місцях, які будуть обладнані урнами та відповідними знаками “Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров*ю”

7050144

Заборона куріння (враховуючи електронні цигарки і кальяни) і обладнання місць заборони відповідними знаками “Куріння заборонено”:

508782937

– в будь-яких приміщеннях, відкритих для відвідування, враховуючи ліфти, під*їзди, підвали, і горища

– на територіях дитячих майданчиків і в 10-метровій зоні навколо них

– на зупинках громадського транспорту і маршруток і в радіусі 20 метрів навколо них.

– у транспорті загального користування, яким перевозять пасажирів (сюди потрапляють як громадський міський транспорт, так і таксі).

– на територіях установ фізкультури і спорту незалежно від форм власності, в тому числі на відкритих спорудах, таких як стадіони і арени.

– громадських місцях, де проводяться богослужіння і в радіусі 20 метрів навколо них.

Залишити відповідь