Боротьба з курінням у Кременчуці.

З грудня 2012 року вступив в силу Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Нажаль, за, майже, чотири роки кількість курців практично не зменшилась, а рівень культури паління не змінився.

324139

Заборона куріння – є вимушеною мірою державної політики щодо підвищення якості життя населення. Та чи готове саме суспільство до таких змін? За статистикою близько 30% українців є курцями, а тому питання щодо виконання такого закону та роз’яснення його положень є важливим для суспільства.

Закон встановлює заборону на куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кал’янів в громадських та інших місцях, а саме: у ліфтах і таксофонах; у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я; у приміщеннях та на території навчальних закладів; на дитячих майданчиках; у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; у під’їздах житлових будинків; у підземних переходах; у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів; у приміщеннях закладів ресторанного господарства; у приміщеннях об’єктів культурного призначення; у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

До реалізації положень “Закону про заборону куріння” підхід місцевої влади в Кременчуці не є прикладом рішучості та послідовності, але, в цілому, позитивні зміни переважають.

В багатьох містах України на сесії міської ради було винесено проекти рішень, в яких чітко визначені місця для куріння і місця, вільні від сигаретного та табачного диму.

Дещо з позитивного і перевіреного часом досвіду інших міст України не заважало б взяти до уваги і кременчуцькій владі, а в разі прийняття депутатами міської ради рішення про створення КП “Муніціпальна поліція”, в місті з*явиться підпорядкований виключно міській владі підрозділ по контролю за правопорядком і дотриманням закону саме в сфері адміністративних правопорушень.

Щодо заборони та обмеження куріння, перевірений досвід інших міст України пропонує наступні заходи:

Категорична заборона куріння під час масових заходів.

Дозвіл на куріння містянам в повсякденному житті лише у спеціально визначених місцях, які будуть обладнані урнами та відповідними знаками “Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров*ю”

7050144

Заборона куріння (враховуючи електронні цигарки і кальяни) і обладнання місць заборони відповідними знаками “Куріння заборонено”:

508782937

– в будь-яких приміщеннях, відкритих для відвідування, враховуючи ліфти, під*їзди, підвали, і горища

– на територіях дитячих майданчиків і в 10-метровій зоні навколо них

– на зупинках громадського транспорту і маршруток і в радіусі 20 метрів навколо них.

– у транспорті загального користування, яким перевозять пасажирів (сюди потрапляють як громадський міський транспорт, так і таксі).

– на територіях установ фізкультури і спорту незалежно від форм власності, в тому числі на відкритих спорудах, таких як стадіони і арени.

– громадських місцях, де проводяться богослужіння і в радіусі 20 метрів навколо них.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто