Чи легко звільнити юриста?

Депутати Кременчуцької міської ради ухвалили рішення про звільнення з посади начальника юридичного управління міськвиконкому Юрія Браташа.

Близько 2-х місяців спеціальна депутатська комісія під головуванням Віктора Бугайчука проводила службове розслідування стосовно керівника юридичного управління мерії Юрія Браташа. Депутатів стурбував, серед іншого, той факт, що юристи міськвиконкому регулярно програють майнові і судові справи за однією та тією ж схемою: спочатку юруправління приймає «відмовне» рішення, підприємець оскаржує його у суді, а юридичне управління не подає апеляцію.

7 липня на сесії міськради депутати хотіли почути від пана Браташа звіт про роботу. Він вийшов на трибуну, проте обмежився лише загальними цифрами, мовляв, у 2014 та І півріччі 2015 р. суди прийняли 150 рішень не на користь міськради, з них 89 набрали чинності. Виграних рішень (на користь міськради) – 79. Натомість висновки комісії начальник юруправління розкритикував, знайшов у них суперечливі твердження та необґрунтовані звинувачення. Однак не зміг відповісти на запитання, скільки земельних рішень не відповідали закону, а ще фактично зізнався в існуючій грошовій практиці оформлення договорів із залученням приватних фірм

Крім того, Юрій Браташ заявив, що комісія не має права проводити розслідування, оскільки він призначається і підпорядковується міському голові, а отже, тільки він може його інспектувати. Варто зазначити, що депутати ще 26 червня запропонували назвати виконувану ними роботу не розслідуванням, а перевіркою.

Формат такого «звіту» викликав невдоволення в залі. Пану Браташу вказали на те, що   очолюване ним юридичне управління, хоч і є органом виконавчої влади у структурі міськвиконкому, але має статус юридичної особи. Воно мало навіть власну гербову печатку, що є незаконним. На це Юрій Браташ відповів, що таке рішення прийняла… міська рада. Депутат із фракції «Рідне місто» Олександр Роженко пояснив, що певні деталі пройшли повз їхню увагу, та зазначив, що депутати повністю довіряли юруправлінню і вважали, що якщо рішення потрапило на сесію, отже, воно є законним.

Після тривалого обговорення, котре зайняло майже 1,5 години, депутати прийняли рішення: роботу юридичного управління вважати незадовільною, зобов’язати секретаря міської ради Василя Івка розірвати трудові відносини з Юрієм Браташем та зобов’язати міськвиконком створити юрвідділ замість окремої юрособи – юридичного управління.

Rogenko

Олександр Роженко, депутат із фракції партії «Рідне місто»:

– Ми на початку нашої каденції приймали рішення, щоб юридичне управління звітувалося, в тому числі і з земельних питань. Юридичне управління жодного разу не надало нам такої інформації. Також комісія із забезпечення земельними ділянками учасників АТО, до складу якої я входжу, зверталася до юруправління за висновками, зокрема щодо можливості виділення землі в мікрорайоні «Озерний». Жодного не отримали!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто