Чи поділять «шкуру невбитого ведмедя»?

SAM_4941

16 березня відбулось чергове засідання робочої групи з питань забезпечення земельними ділянками пільговиків, зокрема й учасників АТО. Виявилось, що «знайдені» 47 га в Крюкові взагалі не належать Кременчуку і будувати там не можна, та й сама пропозиція – авантюра.

На черговій сесії міської ради 31 березня депутати планують остаточно затвердити Положення про порядок забезпечення учасників бойових дій, інвалідів війни, а також членів сімей загиблих учасників бойових дій, в тому числі учасників АТО, земельними ділянками із земель комунальної власності Кременчука. Робоча комісія, створена близько 3-х місяців тому, продовжує шукати для цього вільні території. «Щедрий подарунок» у вигляді 47 га землі в районі Білецьківських плавнів, зроблений депутатами В. Таценюком та Є. Холодом на минулому засіданні робочої групи, в розрахунок не беруть. Нагадаємо, ця земля «випадково знайшлась» після земельного скандалу на сесії 24 лютого, коли ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія», керівниками якої є вищезгадані депутати, вдалося «протягнути» на сесію питання виділення 2 га землі в прибережній зоні начебто під етнопарк. Внаслідок резонансу «Кременчуцька торгова гільдія» від 2 га відмовилася та ще й презентувала місту вже розроблений проект котеджного містечка на 47 га на березі Дніпра.

Зараз депутати Євген Холод і Володимир Таценюк (фракція «Батьківщина») наполягають: винести на сесію у березні проект виділення 47 га землі під забудову для учасників бойових дій. На їхню думку, вже у квітні можна провести жеребкування і затвердити розподіл цієї землі. Інші депутати, зокрема Олександр Роженко (партія «Рідне місто») та Микола Черниш (група “Трудовий Кременчук”), інакше, ніж «авантюрою» та «передвиборчим піаром» цю пропозицію не називають. Й ось чому…

На засідання робочої групи неочікувано завітала голова Білецьківської сільради Ганна Самойлюк. Жінка заявила: кременчуцькі депутати, які пропонують вищевказані 47 га землі розділити на ділянки під забудову, м’яко кажучи, порушують закон. Це, за її словами, землі Білецьківської сільради, бо є територією національного заказника «Білецьківські плавні». І створений пізніше регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні» «накладається» на територію державного заказника, що ніяк не змінює статус території.

– Розгляд цього питання – це вже злочин перед людьми. Як ви можете без попередження жителів Білецьківської сільради розглядати це питання і взагалі зіштовхувати лобами воїнів АТО і простих мирних жителів. Навіщо? – запитувала голови сільради і наголошувала: територія плавнів – неважливо Кременчуцьких чи Білецьківських, є природоохоронною зоною, де взагалі не можна проводити жодного будівництва.

За словами начальника управління земельних ресурсів Кременчуцького міськвиконкому Ірини Безверхої, питання  хто має право користуватись земельною ділянкою – Кременчук чи Білецьківка, дійсно, суперечливе: «Межі міста Кременчука не узгоджені з суміжними сільськими радами. Білецьківська сільрада не погодила ту межу, яка фігурує в Генплані забудови Кременчука».

Окрім того, навіть якщо узгодити межі та виключити територію з природоохоронної зони, обов’язковою умовою її забудови експерти називають зведення захисної дамби. За словами віце-мера Геннадія Музики, це обійдеться, як мінімум, у 32 млн грн.

– Проект не витримує жодної критики. Хто його розробляв, коли, які ліцензії має організація, що розробляла проект – жодних вихідних даних немає, – зауважив віце-мер з питань будівництва Геннадій Музика.

Депутат Микола Черниш взагалі назвав проект авантюрою: «Навіть якщо роздати землю людям, вони ж не зможуть її навіть оформити належним чином, не кажучи вже про те, щоб продати чи будувати на ній щось!».

Врешті-решт депутат від «Рідного міста» Олександр Роженко як представник робочої групи з виділення землі воїнам АТО запропонував рекомендувати міськраді не розглядати проект на сесії 31 березня. За цю пропозицію проголосували всі члени робочої групи, окрім Валентина Стасюка.

На засідання 31 березня робоча група офіційно запросила і голову Білецьківської сільради Ганну Самойлюк.

Роженко Олександр Анатолійович

Олександр Роженко: “Проект, наданий депутатами від “Батьківщини”, не відповідає прийнятим нормам законодавства, а також не враховує думку пільговиків та учасників АТО”.

Офіційно сьогодні в Кременчуці зареєстровано 249 заяв на отримання земельних ділянок від тих, хто має першочергове право на це. 32 заявники мають статус учасника бойових дій, але отримали його за участь в інших військових конфліктах. 11 осіб з цього числа зараз перебувають у зоні АТО. І лише одній особі вдалось оформити статус безпосередньо за участь в АТО. 5 звернень надійшло і від родин загиблих воїнів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто