Чи залишать пільговий проїзд для пенсіонерів?

1429701925_2

Як сказано у законі, котрий Верховна Рада затвердила наприкінці 2014 р., починаючи з 1 червня пільговий проїзд у громадському транспорті буде надаватися тільки наступним категоріям осіб: – інвалідам війни та учасникам бойових дій;
– інвалідам І та ІІ груп;
– постраждалим від аварії на ЧАЕС І та ІІ категорій;
– дітям-інвалідам; дітям-сиротам; дітям, батьки яких позбавлені батьківських прав; учням із малозабезпечених сімей.
Безкоштовно не зможуть їздити у громадському транспорті ветерани праці, учасники війни (не плутайте з учасниками бойових дій – авт.), діти війни.
Водночас перспектива набрання законом сили аж ніяк не тішить пенсіонерів. У багатьох містах України відбуваються подекуди і публічні обговорення ситуації. Як захистити дійсно малозабезпечених, котрі можуть залишитися без пільг, думають і в Кременчуці.
– Зараз розглядається можливість, щоб або за рахунок місцевого бюджету, або за рахунок інших асигнувань пільговий проїзд для пенсіонерів у Кременчуці залишити, – зазначає віце-мер Геннадій Музика.
Водночас зрозуміло, що компенсувати витрати транспортників, якщо буде прийнято рішення залишити безкоштовний проїзд для пенсіонерів, доведеться з міського бюджету. В яку суму це виллється, поки невідомо.
Картка пільговика
Не лише у Кременчуці, а й в інших містах України теж думають, як допомогти пенсіонерам.
У Києві пільговикам рекомендують до 1 червня оформити таку собі «Картку киянина». Вона дасть право на безкоштовний проїзд у метро. Чиновники обіцяють, що пенсіонери матимуть право на безкоштовний проїзд і в іншому транспорті.
Аналогічний проїзний документ пільговика пропонують оформити й у Вінниці. Щоправда, чи для всіх категорій пільговиків – невідомо.
У Львові деякі пільговики обмежені в часі на проїзд. Безкоштовно вони можуть їздити лише з 10.00 до 16.00. Як буде з 1 червня – наразі обговорюють. Мер Львова Андрій Садовий за те, щоб зберегти безкоштовний проїзд пенсіонерам.
«За» і мер Полтави Олександр Мамай. Каже, шукатиме гроші в міському бюджеті. Те ж саме пообіцяли і в кількох інших містах – Запоріжжі, Харкові, Одесі, Кіровограді. У Кривому Розі ж влада каже, що не має в бюджеті коштів на безкоштовний проїзд усіх пільговиків, натомість обіцяє не підвищувати проїзд у тролейбусах і залишити його на рівні 1,5 грн.

Закон не скасують
У Мінсоцполітики кажуть: держава не може видавати гроші на безкоштовний проїзд усім пільговикам, яких в Україні понад 11 млн осіб. За словами міністра Павла Розенка, компенсація за проїзд пільговиків – величезна проблема, оскільки деякі автотранспортні підприємства щомісяця перевозять до 90% пільговиків. Він виступає за монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті.
– Найпростіша схема – людина розплачується за проїзд готівкою, а держава компенсує їй частину витрат також у готівковій формі. Тут немає жодних взаємозаліків, все прозоро, – зазначив Павло Розенко. І додав, що питання про монетизацію пільг на проїзд у транспорті перебуває на обговоренні в уряді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто