Чи залишать пільговий проїзд для пенсіонерів?

1429701925_2

Як сказано у законі, котрий Верховна Рада затвердила наприкінці 2014 р., починаючи з 1 червня пільговий проїзд у громадському транспорті буде надаватися тільки наступним категоріям осіб: – інвалідам війни та учасникам бойових дій;
– інвалідам І та ІІ груп;
– постраждалим від аварії на ЧАЕС І та ІІ категорій;
– дітям-інвалідам; дітям-сиротам; дітям, батьки яких позбавлені батьківських прав; учням із малозабезпечених сімей.
Безкоштовно не зможуть їздити у громадському транспорті ветерани праці, учасники війни (не плутайте з учасниками бойових дій – авт.), діти війни.
Водночас перспектива набрання законом сили аж ніяк не тішить пенсіонерів. У багатьох містах України відбуваються подекуди і публічні обговорення ситуації. Як захистити дійсно малозабезпечених, котрі можуть залишитися без пільг, думають і в Кременчуці.
– Зараз розглядається можливість, щоб або за рахунок місцевого бюджету, або за рахунок інших асигнувань пільговий проїзд для пенсіонерів у Кременчуці залишити, – зазначає віце-мер Геннадій Музика.
Водночас зрозуміло, що компенсувати витрати транспортників, якщо буде прийнято рішення залишити безкоштовний проїзд для пенсіонерів, доведеться з міського бюджету. В яку суму це виллється, поки невідомо.
Картка пільговика
Не лише у Кременчуці, а й в інших містах України теж думають, як допомогти пенсіонерам.
У Києві пільговикам рекомендують до 1 червня оформити таку собі «Картку киянина». Вона дасть право на безкоштовний проїзд у метро. Чиновники обіцяють, що пенсіонери матимуть право на безкоштовний проїзд і в іншому транспорті.
Аналогічний проїзний документ пільговика пропонують оформити й у Вінниці. Щоправда, чи для всіх категорій пільговиків – невідомо.
У Львові деякі пільговики обмежені в часі на проїзд. Безкоштовно вони можуть їздити лише з 10.00 до 16.00. Як буде з 1 червня – наразі обговорюють. Мер Львова Андрій Садовий за те, щоб зберегти безкоштовний проїзд пенсіонерам.
«За» і мер Полтави Олександр Мамай. Каже, шукатиме гроші в міському бюджеті. Те ж саме пообіцяли і в кількох інших містах – Запоріжжі, Харкові, Одесі, Кіровограді. У Кривому Розі ж влада каже, що не має в бюджеті коштів на безкоштовний проїзд усіх пільговиків, натомість обіцяє не підвищувати проїзд у тролейбусах і залишити його на рівні 1,5 грн.

Закон не скасують
У Мінсоцполітики кажуть: держава не може видавати гроші на безкоштовний проїзд усім пільговикам, яких в Україні понад 11 млн осіб. За словами міністра Павла Розенка, компенсація за проїзд пільговиків – величезна проблема, оскільки деякі автотранспортні підприємства щомісяця перевозять до 90% пільговиків. Він виступає за монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті.
– Найпростіша схема – людина розплачується за проїзд готівкою, а держава компенсує їй частину витрат також у готівковій формі. Тут немає жодних взаємозаліків, все прозоро, – зазначив Павло Розенко. І додав, що питання про монетизацію пільг на проїзд у транспорті перебуває на обговоренні в уряді.

Залишити відповідь