Чим наповнюватимуть бюджет Кременчука?

Депутати міської ради Кременчука на останній сесії затвердили низку місцевих податків та зборів. Від їх надходження в міському бюджеті очікують понад 22 млн грн на рік. Як передбачається в Податковому кодексі, вперше на рівні міста збиратимуть податок за нерухомість, акцизний податок та транспортний збір. Який механізм нарахування та які пільги передбачаються для кременчужан,з’ясовувала «Кременчуцька Панорама».

Скільком кременчужанам доведеться платити новий податок на нерухомість, в мерії не знають – ще не уточнена база. Користуватимуться попередньою базою даних, яка є у податківців. До речі, спочатку передбачалось, що процес прийняття рішення про нарахування податку на нерухомість забере більше часу. Але юристи міськвиконкому з’ясували, що воно не є регуляторним актом (тобто не підлягає обговоренню з громадськістю), а отже, достатньо рішення міськради.

Тож, згідно з цим рішенням, податком не обкладатимуться  квартири площею до 90 м² та  будинки площею до 200 м². Якщо об’єктів нерухомості два (наприклад, будинок і квартира) – до 290 м². За всі квадратні метри понад норму треба платити податок.

Депутати затвердили і ставки податку: 1% мінімальної зарплати – для об’єктів житлової нерухомості (12,18 грн) та 0,5% – для об’єктів нежитлової (комерційної тощо) нерухомості (6,09 грн).

Зауважимо, що в Кременчуці «стартова» площа нерухомості, з якої власник починає платити податки, значно більша за норму, рекомендовану законодавством. У Податковому кодексі передбачений податок для власників квартир площею 60 м² та будинків площею 120 м². Втім, кременчуцькі депутати вирішили норму збільшити, мовляв, це більш оптимальне навантаження.

Ставки податку на нерухомість у Кременчуці – не найвищі, але і не такі вже «демократичні».  Для порівняння: у Кіровограді прийнята ставка 0,1% для всіх об’єктів нерухомості, у Луцьку – 0,25%, у Києві – 1%, але в столиці податок сплачуватимуть аж з травня 2016 р.

У Кременчуці заплатити потрібно впродовж 60 днів з числа вручення податкового повідомлення про нарахування податку. Податок на нерухомість сплачується один раз на рік.

Варто зазначити, що спочатку передбачалась ставка 1% і для об’єктів нежитлової нерухомості. Але голова комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту та зв’язку Олег Балим (фракція партії «Рідне місто») запропонував зменшення ставки до 0,1%. Проте депутати погодились на 0,5%.

За комору й один гараж платити не треба

Від сплати податку на нерухомість звільняються релігійні організації, органи державної влади та місцевого самоврядування, об’єкти соціальної сфери – дитячі будинки, спортивні школи,  палаци культури (зокрема підприємства ресторанного типу, які розміщені на їх території – ред.), бібліотеки тощо. Кременчужан, чий дохід не перевищує прожитковий мінімум, податок теж не торкнеться, але пільга передбачена тільки на один об’єкт.

Також депутати своїм рішенням передбачили, що податок на нерухомість не стягуватиметься з власників допоміжних приміщень. Це туалети, погреби, навіси, сараї, бойлерні, трансформаторні підстанції.

Власники гаражів площею 30 м² теж не сплачуватимуть податок на нерухомість.

25 тис. за «залізного коня»

Власники нових автомобілів (не більше 5 років використання) з об’ємом двигуна понад 3 тис. см³ тепер мають сплачувати транспортний податок раз на рік у розмірі 25 тис. грн. Шукати тих, хто має сплачувати цей збір, планують через базу міського управління ДАІ. За даними ДАІшників, сьогодні в місті нараховується 98 власників «дорогоцінних» авто. Заступник міського голови з питань фінансів Тетяна Неіленко порахувала, що міський бюджет від транспортного збору розраховує отримати 2,45 млн грн на рік. Базу в ДАІ мають оновити ближче до 1 квітня 2015 р.

Гроші з торгівлі «підакцизами» – головний дохід

На своїй сесії 30 січня кременчуцькі депутати також встановили і розміри інших податків. Зокрема до міської скарбниці тепер іде і податок від реалізації у роздріб підакцизних товарів – алкогольних напоїв, пива, тютюну та тютюнових виробів, нафтопродуктів і скрапленого газу у відсотках від вартості (з ПДВ) у розмірі 5% на місяць (з липня стягуватиметься і податок з реалізації пива, адже хмільний напій відтоді теж відноситиметься до підакцизних товарів – ред.).

Із торгівлі підакцизними товарами місто розраховує отримати в рази більше – близько 20 млн грн на рік. Фінансисти зазначають, цей збір стосується всіх торгівельних об’єктів та АЗС, які розташовані в Кременчуці.

Нове для підприємців

На сесії Кременчуцької міськради 30 січня було затверджено і нові ставки єдиного податку. Але підприємців заспокоюють: якихось суттєвих змін їм не варто очікувати.

Як і раніше, буде використана градація, яка розділяє платників податків-«єдинщиків» на чотири групи. Так, для першої групи платників єдиного податку – це 10% від розміру мінімальної зарплати (121,8 грн); для другої групи платників єдиного податку – 20% (243,6 грн); для третьої групи – 2% доходу в разі сплати ПДВ і 4% – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Детальніше з цим та іншими рішеннями щодо місцевих податків і зборів можна ознайомитися на сайті Кременчуцької міської ради. А податківці обіцяють кременчуцьким підприємцям найближчим часом провести семінари і роз’яснити всі аспекти.

Наталка Полудень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто