Чого насправді потребує Кременчук?

 

Вікторія БриндзаКультура, медицина, наука, промисловість – у цих галузях стільки прогалин, що й не порахуєш. Для того, щоб місто розвивалося, а не деградувало, ці пустоти поступово треба заповнювати. Але чим? Що саме кременчужани хотіли б змінити у своєму рідному місті та як про це дізнатися?

Відповідь на це нелегке питання підказала пані Вікторія Бриндза – керівник аналітики та досліджень експертної компанії «Pro.Mova», яка 6 лютого завітала до Кременчука за запрошенням активістів ГО «Рідне місто». Приїхала гостя зі Львова, де вже понад 7 років вивчає напрямки стратегічного розвитку цього міста. Пані Бриндза розповідає, що розвиток міста неможливий без вивчення думок і бажань його мешканців, адже часто люди хочуть зовсім не того, що здається на перший погляд. І фахівець наводить приклад: як показали дослідження, львів’ян не цікавить розвиток туризму настільки, як це здається на перший погляд. Їхні бажання значно більше спрямовані на збереження історичних будівель міста, жителі виступають проти забудови центру Львова. Також львів’ян хвилює питання якості води й водопостачання, тобто житлово-комунальні проблеми. Відповідно, припливу туристів вони бажають далеко не в першу чергу. Те ж стосується і Кременчука: нам лише здається, що ми знаємо, чого хочемо. Але насправді може з’явитися купа цікавих ідей та бажань, які просто раніше ніхто не висловлював.

– Мешканці мають бути безпосередніми учасниками розвитку міста, а не просто гвинтиками, – наголошує пані Вікторія і додає, що, звісно, процес вивчення громадської думки та настроїв для подальшої побудови стратегії розвитку міста тривалий, він потребує залучення великої кількості людей. Але водночас цей процес і необхідний. У Львові стратегічну роботу розпочали у 2007 р., а в 2011 р. на основі отриманих результатів відповідну комплексну стратегію розвитку Львова затвердили депутати Львівської міської ради. І діятиме вона аж до 2025 р.

– Я вважаю, що ми також повинні визначитися зі стратегією розвитку Кременчука, – зазначає голова ГО «Рідне місто» Юрій Гриценко, який, власне, і спілкувався з пані Бриндзою. – У нашому місті була Програма розвитку, але лише до 2015 р. Останнім часом Кременчук неначе трохи «застряг» у часі: він мало розбудовується та змінюється. Тому настав час вирішувати, в якому напрямку рухатися далі, та окреслити необхідний план дій.

Юрій Гриценко додає, що його організація зацікавлена взятися за цю роботу й закликає долучитися до неї небайдужих активістів, працівників міськвиконкому та комунального підприємства «Кремінь-інвест», завданням якого є якомога вдала презентація міста на міжнародних форумах.

Окрім того, наміри допомогти кременчужанам у розробці плану стратегічного розвитку міста має й сама пані Вікторія. Вона зазначила, що долучиться до цієї роботи, якщо виграє відповідний грант. Думку людей дізнаватимуться за допомоги опитувань та анкетувань, результати яких аналізуватимуть експерти спеціальної групи. Далі, коли висновки буде сформульовано в єдину програму, її подадуть на розгляд сесії. Але спершу – варто добряче попрацювати. Долучайтеся, нехай ваша стратегія буде врахована! Зі своїми пропозиціями звертайтеся до офісу ГО «Рідне місто» за адресою: вул. 60 років Жовтня, 78-А.

Примітка : Вікторія Бриндза – соціолог, керівник аналітики в експертній компанії «Pro.Mova», учасниця Несторівської групи (експертної групи з розробки стратегічного бачення України). Авторка і керівник унікальних досліджень, серед яких – дослідження цінностей мешканців Дніпропетровської та Івано-Франківської областей (2009 р.), дослідження цінностей мешканців Киргизстану (2011 р.) та дослідження потенціалу м. Яремче для створення стратегії сталого розвитку регіону тощо.

Автор: Тетяна Апрелєва.

 

Семінар Кременчук - комфортне місто

Семінар Кременчук – комфортне місто

Участь у семінарі представників громадськості міста Кременчука

Участь у семінарі представників громадськості міста Кременчука

 

   

Обговорення питань стратегії розвитку м. Кременчук

Обговорення питань стратегії розвитку м. Кременчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто