Далі буде…

IMG_2118

28 квітня чергове зібрання Кременчуцької міської ради довелось зупинити і перенести на інший день. На сесію прийшло рекордно мало депутатів, автоматична система голосування «Рада» час від часу видавала збій або самі обранці ухилялись від голосування.

На початку сесійного засідання в залі зареєструвались 44 депутати (всього у міськраді 60 обранців). Малувато, але кворум є, отже, засідання розпочали. Найбільш резонансними були питання оптимізації апарату міського голови, зокрема скорочення посади, яку посідає Олександр Головач; проведення службового розслідування стосовно начальника юридичного управління Юрія Браташа і розпуск міського виконавчого комітету. Їх вирішили  розглянути в числі перших.

Система дала збій?

Проблеми почались уже під час розгляду питання щодо оптимізації апарату міського голови. В  деяких депутатів чомусь припинила працювати персональна система для голосування. Після втручання технічної служби і загального тестування системи «Рада» рішення по Олександру Головачу врешті було прийнято більшістю голосів.

Далі депутати проголосували і за службове розслідування діяльності начальника юридичного управління міськвиконкому Юрія Браташа. Ініціював перевірку депутат Володимир Шайнога, який аргументував це тим, що, мовляв, начальник юридичного управління має ще й приватну фірму, яка надає юридичні послуги, а це не сумісно з керівною посадою в мерії. Інший депутат Віктор Бугайчук додав, що «Браташ штучно створював проблеми бізнесменам, а вирішувати їх спрямовував до своєї ж юридичної фірми». Щоправда, жодного документу в якості доказів представлено не було.

Володимир Шайнога зауважив, що в його проекті мова йде лише про перевірку, а не про звільнення Браташа з посади.

Отже, депутати створили комісію під головуванням Віктора Бугайчука, яка вивчатиме роботу юридичного управління. До складу комісії увійшли Віталій Величко, Олександр Березянський, Вікторія Гончаренко, Оксана Гуйда, Тарас Захарченко і Микола Ляпун.

Під час голосування по цьому питанню система «Рада» вже не давала збоїв, але, як виявилось, чергові технічні чи нетехнічні проблеми були попереду.

Не розпустили, але не здалися

Питання про розпуск міськвиконкому в його нинішньому складі (12 осіб – авт.) хоч і виносилось як додаткове, але розглядалось четвертим. Нагадаємо, проект підписали депутати чотирьох фракцій і груп у міській раді – «Кременчук», «Рідне місто», «Трудовий Кременчук», «Єдиний Кременчук».

– Останні події показали, що вже немає тієї команди Олега Бабаєва, в ній немає єдиного стрижня. Погляньте, що сьогодні відбувається з будівництвом школи-дитсадка у квт. 278… До 1 вересня об’єкт має бути завершено, але, виявляється, ще й договору немає. І відповідального за це немає. І це лише один із прикладів. Ми маємо допомогти Василю Івку (секретар міської ради – ред.) дійсно, а не на словах очолити міськвиконком, перезавантажити владу і покласти край чварам, – так аргументував запропоноване рішення голова фракції «Рідне місто» Юрій Гриценко.

Про те, що «гірше після розпуску міськвиконкому не буде», говорив голова групи «Кременчук» Олег Сазонов. «На місце Яроша (віце-мер з питань УЖКГ – ред.) на сьогодні немає кого ставити. Його ніхто не збирається міняти. На місце Неіленко (віце-мер з питань фінансів – ред.) – теж нікого. Якщо знайдеться краща кандидатура, будемо розглядати. Гірше не буде, проте всі будуть займатись своїми справами, а не політикою», – сказав Олег Сазонов. Перезавантаження міськвиконкому дозволить «викинути політику із зали». В цьому впевнений і депутат Геннадій Іванян із групи «Трудовий Кременчук».

Натомість депутати Дмитро Кравченко (фракція «Народний фронт») та Тарас Захарченко (фракція «Батьківщина») впевнені, що для експериментів зараз не час. «У мерії зараз стан, як кажуть лікарі, стабільно важкий. Але стабільний», – вважає Тарас Захарченко.

Загалом виступаючих з цього питання було багато, але коли справа дійшла до голосування, знову щось пішло не так. Спочатку за розпуск проголосували 28 депутатів, проте дехто з обранців вигукнув, що його голос не зарахувався. Знову тестування системи – і повторне голосування. «За» 30 депутатів, «проти» – 2, утримався 1. Але 9 обранців з числа присутніх взагалі не голосували. Чому? Знову не спрацювала система «Рада» чи депутати, дійсно, просто не проголосували? Таким чином, для розпуску міського виконавчого комітету не вистачило одного голосу.

Після сварок і загального галасу до трибуни вийшли громадські активісти, багато з них було у військовій формі. Вимагали повторного голосування. Але консенсусу так і не дійшли. Врешті секретар міськради Василь Івко просто оголосив перерву.

Руки не допомогли

Після перерви 10 депутатів так і не повернулись на сесію. Обранців залишилось 34. Через ймовірність неполадок в автоматичній системі голосування вирішили голосувати старим добрим способом – шляхом піднімання рук. За проект про розпуск міськвиконкому вирішили переголосувати, але знову рішення «не пройшло». Втім, ініціатори проекту рішення про розпуск міськвиконкому пообіцяли винести і на наступну сесію.

І далі не вистачає голосів чи не по кожному питанню. Зі скрипом, з другої спроби,  затвердили питання про виділення коштів на поховання загиблих воїнів АТО. Ще кілька разів голосували то картками, то руками – однак, робота не ладилась. Врешті секретар міськради Василь Івко взагалі припинив сесійне засідання. Продовження відбудеться вже після травневих свят.

На сесію міськради прийшли 44 депутати, після обідньої перерви десять обранців не повернулись до зали.

Текст: Ірина Житня

Фото: Артем Нетесаний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто