Давайте планувати разом

DSC_0174

ГО «Рідне місто» заявила про наміри створити діючий стратегічний план розвитку м. Кременчука. І для цього запрошує до співпраці експертів з різних галузей і всіх небайдужих кременчужан.

7 травня в рамках проекту «Мер-2015», що реалізується ГО «Рідне місто», відбувся тренінг зі стратегічного планування Кременчука. Як повідомив один із організаторів тренінгу Богдан Алєщенко, курс лекцій проведено в рамках Програми підтримки організаційного розвитку.

– Ми написали проект, щоб отримати фінансування для проведення тренінгу в Кременчуці. На умовах відкритого тендера наш проект переміг. А тренером обрана директор Східноєвропейського інституту психології Ірина Маноха. Результатом цього тренінгу має стати діючий стратегічний план розвитку м. Кременчука, – розповів Богдан Алєщенко.

Кореспондент «КП» теж побувала на тренінгу зі стратегічного планування і поспілкувалась з Іриною Манохою. Цікаво, що вона є доктором психологічних наук. Психологія ж начебто лише опосередковано стосується такого економічного поняття, як стратегічне планування розвитку міста.

DSC_0171

– Стратегічне планування – не лише економічний, а й соціальний інструмент. Психологія тут вельми важлива, бо дозволяє залучити ресурси, визначити, що є метою стратегічною, а що – другорядною, як планомірно розподілити зусилля і правильно оцінити, чи насправді ця мета досягнута, – пояснює Ірина Маноха. – В цій програмі я виступаю як психолог і соціальний експерт, запрошена як тренер з її реалізації.

Доктор наук повідомила, що провела відповідні тренінги у понад 40 громадах різних міст України. «Ми кожній громаді (а це були населені пункти з кількістю населення від 8 тис. до 150 тис. осіб) допомагали розробляти ефективний стратегічний план. Через 3 роки ця технологія продемонструвала свою ефективність. По-перше, громада створила план власними силами, по-друге, обрала пріоритетні проблеми, по-третє, інтегрувала фінансові та організаційні ресурси для їх вирішення і врешті-решт – вирішила», – розповідає Ірина Маноха. Вона висловила впевненість, що це вдасться і Кременчуку, бо місто має величезний людський потенціал.

DSC_0172

– Те, що я побачила в Кременчуці, це дуже серйозне ставлення людей до свого міста, бажання змінити все на краще, розуміння того, що більшість програм і можливостей, які використовуються у світі, мають бути втілені саме у Кременчуці. Дуже мене порадувало і те, що я побачила представників різних вікових категорій і різних сфер життєдіяльності, які готові працювати спільно. Це дуже важлива особливість. Я впевнена, що в Кременчуці все вийде, – сказала тренер.

Кременчуку є в кого вчитися

Ірина Маноха говорить, що одним із найперших міст, де було успішно втілене стратегічне планування, є Вінниця. За нею підтягнулись Львів, Дніпропетровськ і свого часу – Донецьк. Але в менших містах стратегічне планування теж може бути вельми успішним. І навела за приклад с. Чечельник на Вінниччині з кількістю населення до 8 тис. людей. Містечко, де кілька років тому не було мобільного зв’язку і доріг, втілило свій стратегічний план і почало з цікавих освітніх програм, які виявилися зразковими для всієї України. Цікаво, що в селищі обрали чи не наймолодшого мера в усій Україні – на момент першого обрання йому було трохи більше 20-ти років. Але він успішно відпрацював на цій посаді дві каденції, а про швидкий розвиток Чечельника заговорили в усій Україні.

– Чимало українських міст розробили для себе стратегічні плани, в тому числі і Кременчук. Але не всі вони були дійсно стратегічними. Я особисто не інспектувала існуючий стратегічний план розвитку Кременчука. Але якщо вашій громаді вдасться створити новий стратегічний план, наприклад, «Кременчук-2020», я готова допомогти. Досвід усіх громад тут буде дуже доречним, – зазначила директор Східноєвропейського інституту психології Ірина Маноха.

 

Кременчуку потрібен поштовх

Голова ГО «Рідне місто» Юрій Гриценко теж взяв участь у тренінгу зі стратегічного планування. Нещодавно Юрій Гриценко заявив про свої наміри балотуватися на посаду міського голови Кременчука у 2015 р. Але вже зараз він почав впроваджувати свою програму під назвою «Мер-2015», до участі в якій запрошує експертів з усіх галузей.

– Ми хочемо сформулювати чіткі цілі і напрямки роботи, зрозумілі кременчужанам. Ми хочемо почути їхню думку з приводу того, що вони вважають за необхідне втілити в Кременчуці. Впродовж кількох місяців разом з експертами ми проведемо велику роботу.

Потім ми обов’язково зберемося на захід, де представимо готовий стратегічний план розвитку Кременчука таким, яким ми його бачимо, – сказав Юрій Гриценко. – Я впевнений, що ним можуть скористатися всі активні люди Кременчука, і план буде обов’язково втілений на благо міста.

«Новий стратегічний план просто необхідний Кременчуку. Це вимога часу. Люди мають знати, яким буде місто у найближчому майбутньому. Зараз місто у стагнації і має отримати певний поштовх, в першу чергу, на практичному інтелектуальному рівні, – говорить голова фракції «Рідне місто» у міськраді Юрій Гриценко.

DSC_0242DSC_0239 DSC_0181

Текст: Ірина Житня

Фото: Богдан Алєщенко

 

 

 

Залишити відповідь