День народження військової частини.

1107 Кременчуцький реактивно-артилерійський полк, або військова частина А1546, святкує 73-ю річницю з дня створення. Та свято, на жаль, затьмарюють події в Україні.

     2.16 грудня військовослужбовці Кременчуцького реактивно-артилерійського полку зібрались у ПК «Кредмаш», де з нагоди дня народження військової частини було організовано концерт. Розпочався захід із хвилини мовчання. Тиждень тому в зоні АТО під час бойових дій загинув ще один кременчужанин, 24-річний Артем Носенко. Присутні вшанували пам’ять розвідника.

   Наразі ж у залі палацу культури були не всі бійці частини А1546 – більшість продовжують виконувати бойові завдання в зоні АТО.

– На жаль, можна констатувати той факт, що йде реальна війна, – відзначив командир полку Олександр Келембет. – Ми стояли і будемо стояти на захисті інтересів України. Я не хочу, щоб прийшов гість, який відкриває двері в мою домівку брудним чоботом. Відповідну він отримає і відповідь. Я впевнений, що ми нікому не дамо себе скривдити.

Та у день народження військової частини гості прийшли з подарунками і привітаннями. Пообіцяв подальшу підтримку воїнам частини міський голова Віталій Малецький, керівники райадміністрацій та підприємств міста Кременчука.

   Голова «Об’єднання ветеранів війни і військових конфліктів «Бойове братство» Олег Фещенко подарував Олександру Келембету переносний командний пункт, який зручно використовувати і під час бойових завдань, і в мирний час, наприклад, на полюванні чи риболовлі.

   Всім військовослужбовцям військової частини солодкі подарунки підготували і в Громадській організації «Рідне місто». Її виконавчий директор Володимир Метель відзначив величезний внесок командування частини і військовослужбовців у військово-патріотичне виховання молоді Кременчука. За 10 років плідної співпраці ГО «Рідне місто» і Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого є Володимир Митрофанович Матицин, провели безліч військово-спортивних заходів на території військової частини. І зараз Громадська організація «Рідне місто», за підтримки благодійних  і громадських організацій міста, здійснює волонтерську допомогу військовослужбовцям частини, що знаходяться в АТО.

   Cьогодні, під час численних вітань, що лунали зі сцени на адресу військових, головним було – залишайтесь живими, нехай ніколи тривожні телефонні дзвінки не турбують ваших близьких сумними звістками.

Історична довідка.

Артилеристи – боги війни.

Так їх називають самі солдати, бо знають: якщо за ними артилерія, то перемога близько. Це доводить і весь бойовий шлях Кременчуцького артилерійського полку.

У далекому 1942 р. все почалось із формування 67 гаубичної артилерійської бригади. Першим командиром бригади був майор Степан Азаров. Перший бій із фашистами вона прийняла вже у серпні 1943 р. За участі воїнів частини були звільнені від фашистів Смоленськ, Рославль та Вітебськ. Значний внесок 67 ГАБР зробила у прорив блокади Ленінграда. За героїзм 26 червня 1944 р. бригаді було присвоєно почесне найменування «Ленінградська», також частина була нагороджена орденом Кутузова ІІ ступеня.

1 серпня 1960 р. на базі 67 ГАБР було сформовано управління 107 ракетної бригади з місцем дислокації у Кременчуці. 21 серпня 2008 р. наказом Міністра оборони України частині присвоєно почесне звання «Кременчуцька». Наразі військові виконують бойові завдання в зоні проведення АТО.

3

456

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.