День народження військової частини.

1107 Кременчуцький реактивно-артилерійський полк, або військова частина А1546, святкує 73-ю річницю з дня створення. Та свято, на жаль, затьмарюють події в Україні.

     2.16 грудня військовослужбовці Кременчуцького реактивно-артилерійського полку зібрались у ПК «Кредмаш», де з нагоди дня народження військової частини було організовано концерт. Розпочався захід із хвилини мовчання. Тиждень тому в зоні АТО під час бойових дій загинув ще один кременчужанин, 24-річний Артем Носенко. Присутні вшанували пам’ять розвідника.

   Наразі ж у залі палацу культури були не всі бійці частини А1546 – більшість продовжують виконувати бойові завдання в зоні АТО.

– На жаль, можна констатувати той факт, що йде реальна війна, – відзначив командир полку Олександр Келембет. – Ми стояли і будемо стояти на захисті інтересів України. Я не хочу, щоб прийшов гість, який відкриває двері в мою домівку брудним чоботом. Відповідну він отримає і відповідь. Я впевнений, що ми нікому не дамо себе скривдити.

Та у день народження військової частини гості прийшли з подарунками і привітаннями. Пообіцяв подальшу підтримку воїнам частини міський голова Віталій Малецький, керівники райадміністрацій та підприємств міста Кременчука.

   Голова «Об’єднання ветеранів війни і військових конфліктів «Бойове братство» Олег Фещенко подарував Олександру Келембету переносний командний пункт, який зручно використовувати і під час бойових завдань, і в мирний час, наприклад, на полюванні чи риболовлі.

   Всім військовослужбовцям військової частини солодкі подарунки підготували і в Громадській організації «Рідне місто». Її виконавчий директор Володимир Метель відзначив величезний внесок командування частини і військовослужбовців у військово-патріотичне виховання молоді Кременчука. За 10 років плідної співпраці ГО «Рідне місто» і Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого є Володимир Митрофанович Матицин, провели безліч військово-спортивних заходів на території військової частини. І зараз Громадська організація «Рідне місто», за підтримки благодійних  і громадських організацій міста, здійснює волонтерську допомогу військовослужбовцям частини, що знаходяться в АТО.

   Cьогодні, під час численних вітань, що лунали зі сцени на адресу військових, головним було – залишайтесь живими, нехай ніколи тривожні телефонні дзвінки не турбують ваших близьких сумними звістками.

Історична довідка.

Артилеристи – боги війни.

Так їх називають самі солдати, бо знають: якщо за ними артилерія, то перемога близько. Це доводить і весь бойовий шлях Кременчуцького артилерійського полку.

У далекому 1942 р. все почалось із формування 67 гаубичної артилерійської бригади. Першим командиром бригади був майор Степан Азаров. Перший бій із фашистами вона прийняла вже у серпні 1943 р. За участі воїнів частини були звільнені від фашистів Смоленськ, Рославль та Вітебськ. Значний внесок 67 ГАБР зробила у прорив блокади Ленінграда. За героїзм 26 червня 1944 р. бригаді було присвоєно почесне найменування «Ленінградська», також частина була нагороджена орденом Кутузова ІІ ступеня.

1 серпня 1960 р. на базі 67 ГАБР було сформовано управління 107 ракетної бригади з місцем дислокації у Кременчуці. 21 серпня 2008 р. наказом Міністра оборони України частині присвоєно почесне звання «Кременчуцька». Наразі військові виконують бойові завдання в зоні проведення АТО.

3

456

Залишити відповідь