День соборності і День пам’яті героїв Крут в Кременчуці.

22 січня у Кременчуці пройдуть офіційні урочисті заходи, в яких візьмуть участь керівники міста.

Зокрема, відбудеться покладання квітів до пам’ятників Тарасу. Початок – об 11-й годині. На будівлях державних установ у цей день будуть вивішені національні прапори. Виховні та тематичні заходи, приурочені до Дня Соборності України, відбудуться у загальноосвітніх навчальних закладах. Про це йшлося на нараді з підготовки до відзначення цієї дати у мерії.

День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

А 29 січня кременчуцька громадськість відзначатиме День пам’яті героїв Крут. Цього дня за участі представників влади, громадськості міста, учнівської та студентської молоді відбудеться панахида за загиблими. До неї залучать також учасників АТО, аби вони розповіли про свіжі нинішні трагічні події, але вже на сході України.

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва тривав 5 годинний бій між 4-тисячним підрозділом Червоної Гвардії під проводом есера Михайла Муравйова (згодом за свою жорстокість та свавілля страченого більшовиками) та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

 

(За матеріалами міських друкованих засобів інформації)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто