Депутат Олександр Плескун знову нагадав головному комунальнику міста про незбудовані теплогенеруючі потужності на Раківці

Депутат Кременчуцької міської ради Олександр Плескун ( партія «Рідне місто») постійно тримає в тонусі начальника міського УЖКГ Івана Москалика, питаючи з нього про невиконані плани. Серед них і будівництво модульних котелень на Раківці, що мають замінити потужності ТЕЦ Крюківського вагонзаводу, яка опалює цей мікрорайон. Керівництво заводу вже не раз попереджало мерію, що з 2018 р. ТЕЦ не зможе виробляти тепло, місто запланувало до того часу побудувати свої котельні. Але, крім проекту, жодних зрушень у цьому плані. Олександр Плескун  попереджає про загрозливу ситуацію, яка може виникнути цієї осені на Раківці, головний комунальник просить зачекати ще трохи.

 

 

 

Олександр Плескун ініціює окрему нараду за участі міського голови з обговорення проблеми будівництва котелень на Раківці. 

У 2016 р., в рамках виконання затвердженого проекту будівництва теплогенеруючих потужностей на Раківці, міське УЖКГ замовило відповідну проектну документацію. Вона коштувала 616 тис. грн. Нараіз документація є, будівництва немає. Його й не може бути за кошти міського бюджету!, – наголошує начальник управління житлово- комунального господарства Кременчука Іван Москалик.

– Ми розуміємо, що в міському бюджеті коштів на будівництво теплогенеруючих потужностей немає в повному обсязі і на сьогодні бути не може. Перспектива будівництва за кошти міста також дуже хибка. Адже  орієнтовнана вартість робіст становить  понад 200 млн грн. Зрозуміло, що в міському бюджеті за рік чи два  ми таку суму знайти не можемо, – пояснив Іван Москалик, відповідаючи на запитання депутата Плескуна щодо дотримання термінів будівництва модульних котелень. Питання було порушено 30 березня на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету, яку очолює Олександр Плескун.

Але, на думку головного комунальника, надія, що гроші знайдуться, таки є. Щоправда, не в бюджеті міста, а в кишенях інвесторів. Іван Москалик говорить, що шанси справдитися цієї надії, десь 70%. «Ми вже понад рік ми дуже тісно співпрацюємо з Європейським інвестиційним банком, Мінрегіонбудом та Міністерством фінансів. Стосовно проекту отримали позитивний висновок Міністерств і до середини травня поточного року будемо чітко знати, чи відбере Європейський банк для реалізації  саме наш проект», – зазначив комунальник.

Загалом, на кошти Європейського інвестиційного банку в Україні наразі претендують 66 проектів, для їх реалізації потрібно близько 4 млрд доларів. Водночас банк виділяє лише 400 млн $. Іван Москалик сподівається, що кременчуцький проект опиниться в числі щасливих й отримає фінансування. За таких умов модульні котельні можуть бути збудовані на Раківці до осені 2019 р.

Натомість Олександр Плескун налаштований не надто оптимістично: «А що ви бедете робити наступного опалювального сезону,  якщо в 2018 р. ТЕЦ підприємства (КВБЗ –авт..) вже зможе виробляти тепло для  Раківки?»

Питання залишається без відповіді. Депутат ініціює окрему нараду з обговорення проблеми будівництва котелень на Раківці за участі  міського голови, керівників відповідних підрозділів міськвиконкому, комунальних підприємств.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто