Депутат Олександр Плескун знову нагадав головному комунальнику міста про незбудовані теплогенеруючі потужності на Раківці

Депутат Кременчуцької міської ради Олександр Плескун ( партія «Рідне місто») постійно тримає в тонусі начальника міського УЖКГ Івана Москалика, питаючи з нього про невиконані плани. Серед них і будівництво модульних котелень на Раківці, що мають замінити потужності ТЕЦ Крюківського вагонзаводу, яка опалює цей мікрорайон. Керівництво заводу вже не раз попереджало мерію, що з 2018 р. ТЕЦ не зможе виробляти тепло, місто запланувало до того часу побудувати свої котельні. Але, крім проекту, жодних зрушень у цьому плані. Олександр Плескун  попереджає про загрозливу ситуацію, яка може виникнути цієї осені на Раківці, головний комунальник просить зачекати ще трохи.

 

 

 

Олександр Плескун ініціює окрему нараду за участі міського голови з обговорення проблеми будівництва котелень на Раківці. 

У 2016 р., в рамках виконання затвердженого проекту будівництва теплогенеруючих потужностей на Раківці, міське УЖКГ замовило відповідну проектну документацію. Вона коштувала 616 тис. грн. Нараіз документація є, будівництва немає. Його й не може бути за кошти міського бюджету!, – наголошує начальник управління житлово- комунального господарства Кременчука Іван Москалик.

– Ми розуміємо, що в міському бюджеті коштів на будівництво теплогенеруючих потужностей немає в повному обсязі і на сьогодні бути не може. Перспектива будівництва за кошти міста також дуже хибка. Адже  орієнтовнана вартість робіст становить  понад 200 млн грн. Зрозуміло, що в міському бюджеті за рік чи два  ми таку суму знайти не можемо, – пояснив Іван Москалик, відповідаючи на запитання депутата Плескуна щодо дотримання термінів будівництва модульних котелень. Питання було порушено 30 березня на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету, яку очолює Олександр Плескун.

Але, на думку головного комунальника, надія, що гроші знайдуться, таки є. Щоправда, не в бюджеті міста, а в кишенях інвесторів. Іван Москалик говорить, що шанси справдитися цієї надії, десь 70%. «Ми вже понад рік ми дуже тісно співпрацюємо з Європейським інвестиційним банком, Мінрегіонбудом та Міністерством фінансів. Стосовно проекту отримали позитивний висновок Міністерств і до середини травня поточного року будемо чітко знати, чи відбере Європейський банк для реалізації  саме наш проект», – зазначив комунальник.

Загалом, на кошти Європейського інвестиційного банку в Україні наразі претендують 66 проектів, для їх реалізації потрібно близько 4 млрд доларів. Водночас банк виділяє лише 400 млн $. Іван Москалик сподівається, що кременчуцький проект опиниться в числі щасливих й отримає фінансування. За таких умов модульні котельні можуть бути збудовані на Раківці до осені 2019 р.

Натомість Олександр Плескун налаштований не надто оптимістично: «А що ви бедете робити наступного опалювального сезону,  якщо в 2018 р. ТЕЦ підприємства (КВБЗ –авт..) вже зможе виробляти тепло для  Раківки?»

Питання залишається без відповіді. Депутат ініціює окрему нараду з обговорення проблеми будівництва котелень на Раківці за участі  міського голови, керівників відповідних підрозділів міськвиконкому, комунальних підприємств.

Залишити відповідь