Бути чи не бути “Муніціпальній поліції” в Кременчуці? Депутати готуються до чергової сесії

Перед черговою сесією, що відбудеться 29 листопада, питання порядку денного наступної сесії розглядаються у профільних депутатських комісіях.

n22a4162

Найрезонансніші питання, які заплановано розлянути на сесії, в комісіях розглядались дуже ретельно і прискіпливо, що іноді викликало бурхливу реакцію з різних боків.

На засіданнях комісій депутати фракції “Рідне місто” багато уваги приділили питанню створення в Кременчуці нового комунального підприємства “Муніціпальна поліція”.

Зокрема, на засіданні “земельної” комісії депутат фракції “Рідне місто” Олександр Роженко наголосив, що питання дуже важливе і треба зважено підійти до визначення основних функцій майбутньої структури. Розробники проекту внесли до Статуту десятки видів діяльності і в деяких з них функції і повноваження “муніципалів” викликають питання в їх необхідності взагалі, а в деяких питання необхідності застосування надмірного примусу до громадян при виконанні службових обов*язків. Зрозуміло, що, враховуючи обставини сьогодення, кадровий склад структури планується формувати з колишніх військових та учасників бойових дій і потрібно, перш за все, довести мешканцям міста інформацію про межу відповідальністі “муніципалів”, щоб виключити можливість виникнення конфлікту.

n22a4137

На думку депутата Роженка, приклад і досвід інших міст, при розробці таких масштабних проектів, потрібно використовувати не тільки в сліпому копіюванні “статутів” Вінниці, Львова чи Тернополя, а у вивченні законодавчої бази і судової практики.

Проект Закону “Про муніціпальну поліцію”, який знаходиться на розгляді у ВРУ з 2014 більш чітко визначає функції і зону відповідальності безпосередньо виконавців послуг. Також є багато прикладів, коли суд, при винесенні рішень, часто приймає їх не на користь муніципальних охоронних структур саме через “дірки в Законі”.

На засіданні “бюджетної” комісії депутат фракції “Рідне місто” Олександр Плескун, як голова комісії, виразив сумнів, що є необхідність у додаткових штатних одиницях на посадах заступників директора і бухгалтерів. Також депутат Плескун наголосив, що “пілотні” проекти бажано створювати в умовах максимальної економії бюджетних коштів, бо підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року мимоволі посилить навантаження на бюджет і створить проблеми для реалізації вже запланованих програм та проектів.

n22a6424

На засіданні “громадянської” комісії депутат фракції “Рідне місто” Володимир Шибашов підтримав юридично обгрунтовану позицію колег відносно Статуту та вимагав від розробників проекту максимального розповсюдження інформації про створення структури, її права і обов*язки, міри відповідальності і засоби здійснення повноважень серед мешканців Кременчука.

n22a1330

Депутати фракції “Рідне місто” прагнуть розібратися в цьому питання і сформувати на розгляд сесії пропозиції від фракції по усуненню недоліків в проекті рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто