Депутати Кременчука  просять в уряду субвенцію на придбання обладнання для серцево-судинних операцій

2 березня на сесії Кременчуцької міської ради депутати ухвалили звернення до уряду щодо включення Кременчука до переліку міст, де буде створено Центри серцево-судинної хірургії. Відповідне звернення підготував голова фракції партії «Рідне місто» Олександр Роженко. Звернення щодо кардіологічного центру підготовлено вчасно. Кілька днів тому, 25 лютого, в Кременчуці побувала міністр охорони здоров’я України пані Супрун, оглянула міські лікувальні заклади і схвалила все, що робиться в плані ремонту, оснащення мед закладів, а також створення лікарні екстреної медичної допомоги. Міністр поїхала. А кременчуцькі депутати їй наздогін шлють звернення.

 

 

 

Кременчук заслуговує в першу чергу на те, щоб такий центр було розміщено у нас, – зазначив Олександр Роженко на сесії 2 березня під час обговорення звернення до уряду.

«Звернення на часі і воно певним чином стимулюватиме міністерство підтримувати реформу у Кременчуці», – такої думки мер міста Вітадій Малецький. Сам документ підготував голова фракції «Рідне місто» у міськраді Олександр Роженко. Йдеться, зокрема, про те, що згідно з планами уряду, в 10 містах України будуть створені центри серцево-судинної хірургії,  цього року вони мають одержати перший транш державної субвенції на придбання ангіографічного обладнання – для ефективних і щадних операцій на серці і судинах. Однак, у  кременчуцької влади є побоювання, що кошти освоюватимуть на рівні обласних центрів, тож вирішили поборотися.

– У структурі розповсюдження хвороб серед дорослих кременчужан превалюють хвороби серця і серцевих судин. Якщо дивитися на тенденцію народжуваності набагато більше людей помирає, ніж народжується. Кременчук заслуговує в першу чергу на те, щоб такий центр було розміщено  у нас, – зазначив Олександр Роженко на сесії 2 березня під час обговорення звернення до уряду.

Втім дехто з депутатів до ідеї створення в Кременчуці центру серцево- судинної хірургії поставився критично, вважаючи, що спочатку треба залучити й утримувати в місті фахівців-медиків, а потім думати про відкриття нових медзакладів. Олександр Роженко оцінив такі висловлювання як недалекоглядність: « Що спочатку робити: запрошувати фахівців із хірургії, а потім створювати центр чи  робити все це паралельно?».  Він також нагадав, що в місті операції на серці вже роблять, в відділенні кардіохірургії в Третій міській лікарні. А за державні кошти з’явиться можливість придбати нове обладнанні і залучити нових спеціалістів.

Звернення до Кабміну сесія ухвалила більшістю голосів. 32 – «за».

Залишити відповідь