Депутати Кременчука  просять в уряду субвенцію на придбання обладнання для серцево-судинних операцій

2 березня на сесії Кременчуцької міської ради депутати ухвалили звернення до уряду щодо включення Кременчука до переліку міст, де буде створено Центри серцево-судинної хірургії. Відповідне звернення підготував голова фракції партії «Рідне місто» Олександр Роженко. Звернення щодо кардіологічного центру підготовлено вчасно. Кілька днів тому, 25 лютого, в Кременчуці побувала міністр охорони здоров’я України пані Супрун, оглянула міські лікувальні заклади і схвалила все, що робиться в плані ремонту, оснащення мед закладів, а також створення лікарні екстреної медичної допомоги. Міністр поїхала. А кременчуцькі депутати їй наздогін шлють звернення.

 

 

 

Кременчук заслуговує в першу чергу на те, щоб такий центр було розміщено у нас, – зазначив Олександр Роженко на сесії 2 березня під час обговорення звернення до уряду.

«Звернення на часі і воно певним чином стимулюватиме міністерство підтримувати реформу у Кременчуці», – такої думки мер міста Вітадій Малецький. Сам документ підготував голова фракції «Рідне місто» у міськраді Олександр Роженко. Йдеться, зокрема, про те, що згідно з планами уряду, в 10 містах України будуть створені центри серцево-судинної хірургії,  цього року вони мають одержати перший транш державної субвенції на придбання ангіографічного обладнання – для ефективних і щадних операцій на серці і судинах. Однак, у  кременчуцької влади є побоювання, що кошти освоюватимуть на рівні обласних центрів, тож вирішили поборотися.

– У структурі розповсюдження хвороб серед дорослих кременчужан превалюють хвороби серця і серцевих судин. Якщо дивитися на тенденцію народжуваності набагато більше людей помирає, ніж народжується. Кременчук заслуговує в першу чергу на те, щоб такий центр було розміщено  у нас, – зазначив Олександр Роженко на сесії 2 березня під час обговорення звернення до уряду.

Втім дехто з депутатів до ідеї створення в Кременчуці центру серцево- судинної хірургії поставився критично, вважаючи, що спочатку треба залучити й утримувати в місті фахівців-медиків, а потім думати про відкриття нових медзакладів. Олександр Роженко оцінив такі висловлювання як недалекоглядність: « Що спочатку робити: запрошувати фахівців із хірургії, а потім створювати центр чи  робити все це паралельно?».  Він також нагадав, що в місті операції на серці вже роблять, в відділенні кардіохірургії в Третій міській лікарні. А за державні кошти з’явиться можливість придбати нове обладнанні і залучити нових спеціалістів.

Звернення до Кабміну сесія ухвалила більшістю голосів. 32 – «за».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто