Депутати міської ради просять збільшити частку екологічного збору, яка залишається у Кременчуці

Сьогодні, 26 червня, на сесії міської ради депутати підтримали ініціативу Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України.
У зв’язку з тим, що Бюджетним кодексом передбачається поступове зменшення відсотку відрахувань екологічного податку до спец фонду місцевих бюджетів з 70% у 2011-2012 роках до 35% у 2014 році, а також збільшення відрахувань до спец фонду державного бюджету з 30% до 65% та на прохання голови комітету ВРУ І.Сеха, який вніс законопроект щодо збільшення частки екологічного збору, яка залишається у місцевих бюджетах, депутати Кременчуцької міської ради прийняли звернення до Верховної Ради України щодо розподілу коштів екологічного податку. У ньому пропонується повернутися до розподілу коштів екологічного податку, який був передбачений Бюджетним кодексом під час його прийняття
Зокрема, у зверненні йдеться, що у 2011-2012 роках місто отримувало 50% природоохоронних платежів, 20% йшло до обласного фонду, і 30% – до державного.
У 2013 році місто отримувало 33,5% природоохоронних платежів, 13,5% йшло до обласного фонду і 53% – до державного.
А в 2014 році планується залишати місту лише 25% екологічного податку, 10% – піде до обласного бюджету, а 65% – до держбюджету.
Це приводить до зменшення дохідної частини місцевих бюджетів.Пропонується встановити розподіл екологічного податку за наступною пропорцією:
– міста, селища отримують 50% екологічного податку,
– обласні бюджети – 20%
– держбюджет- 30%.

Залишити відповідь