Депутати міськради шукають оптимальні рішення

27 вересня відбулося пленарне засідання 14 сесії Кременчуцької міської ради VII скликання. Депутати розглянули більше 50 питань порядку денного і ухвалили низку важливих для життя міста рішень.

 

Та широкий відгук у пресі отримали й відхилені депутатами проекти. Із проханням розповісти про долю найбільш резонансних питань порядку денного сесії ми звернулися до голови бюджетної комісії міської ради, члена наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Олександра Плескуна (фракція «Рідне місто»). Він виділив три пункти, рішення за якими намагаються представити як небажання депутатів якнайшвидше допомогти громаді. Насправді ж народні обранці шукають більш прийнятні і практичні варіанти розв’язання проблем.

 

Так, жителі Молодіжного, нагірної частини, центру міста скаржаться на неприємний запах, що їм дошкуляє. Причини і винуватців цього явища до цих пір не знайдено. Міська влада шукає шляхи виходу з глухого кута екологічних негараздів. Тож відділ екологічної безпеки міськвиконкому представив на сесії проект програми заходів щодо недопущення перевищення норм шкідливих речовин і запобігання забрудненню повітря в місті.

 

Проект підтримки депутатів не отримав. Перш за все тому, що на думку профільної земельної комісії та заступника голови комісії, голови фракції «Рідне місто» Олександра Роженка, він був недопрацьованим. І хоча на природоохоронні заходи згідно з програмою, передбачено виділення значних коштів з міського бюджету і бюджетів підприємств та у документі не розроблено механізми отримання стійкого позитивного результату, запропоновано мало конкретних рішень. Висновок — кошти витрачатимуться нераціонально, програма потребує доопрацювання.

 

Наступним проектом, щодо якого думки депутатів розійшлися, стала програма надання адресної допомоги, зокрема безкоштовного проїзду, пільговим категоріям громадян. Розробник – департамент праці, соціального захисту населення та питань АТО міськвиконкому. Для реалізації цієї програми передбачено виділення з бюджету міста 6,5 млн. грн, в тому числі і на виготовлення і видачу пільговикам електронних карток, так званих «карток кременчужанина». Це мало б налагодити точний облік пільговиків, але не надання адресної допомоги.

 

«Дорого і неефективно, – так коротко охарактеризував програму Олександр Плескун. – Програма не охоплює всі питання пільгового проїзду в транспорті. Адже, сканери карток працюватимуть лише в тролейбусах. А як же жителі правобережної частини міста, які користуються переважно маршрутками і автобусами? Їх ми не враховуємо. А головне – питання фінансування безкоштовного проїзду в Україні закріплені за державою, а не за територіальними громадами». Саме тому бюджетна комісія та її голова Олександр Плескун виступили за зняття даної програми на доопрацювання. Із конструктивними зауваженнями виступила і депутат фракції «Рідне місто» Валентина Головко, яка зазначила, що ми не маємо права не надати пільговий проїзд людям, у яких є відповідні посвідчення, але немає картки кременчужанина. Тоді для чого такі витрати з міського бюджету?.

Цей проект депутати більшістю голосів теж відправили на доопрацювання.

 

Не проголосувала сесія і за програму, запропоновану одним з депутатів, з установки газових лічильників малозабезпеченим кременчужанам за рахунок міського бюджету. Депутати фракції «Рідне місто» Олександр Роженко та Олександр Плескун озвучили головні претензії до проекту – не вказано чіткі джерела фінансування для можливості виділення коштів з міського бюджету, а програмою передбачено значні витрати – 38 млн грн, не виписана процедура черговості отримання даної пільги, перелік та критерії, за якими пільговики мають право на встановлення лічильників, що в свою чергу дає простір для корупції. І знову намагання гучними гаслами про соціальний захист населення прикрити недосконалість наданого проекту.

 

За словами Олександра Плескуна питання встановлення лічильників актуальне і потребує вирішення, але дана програма винесена на сесію дуже сирою і не доопрацьованою. Відповідно до законодавства, забезпечення коштів на встановлення лічильників здійснюється за рахунок коштів газопостачальної організації ПАТ “Кременчукгаз”, а не міського бюджету. Та газова компанія не поспішає з вирішенням цього питання. Тому на серпневій сесії депутати міськради прийняли рішення розробити міську цільову програму встановлення індивідуальних лічильників пільговим категоріям громадян. У документі, що розробляють відповідні служби виконкому, мають бути чітко визначені критерії і перелік тих, хто має право на безкоштовне встановлення. А на жовтневій сесії депутати розглянуть і, сподіваємось, остаточно затвердять програму разом з перерозподілом надходжень бюджету за 9 місяців. Тобто порахували доходи — дозволили собі витрати.

 

На вересневій сесії депутати ухвалили рішення, згідно з яким ПАТ «Кременчукгаз» внесе зміни та доповнення до інвестиційної програми товариства на 2016-2017 р. на виконання Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Зокрема, вони запропонували газопостачальному підприємству замість загальнобудинкових засобів обліку споживання природного газу встановлювати лічильники обліку газу в кожну квартиру. Ці зміни в інвестиційній програмі мають бути узгоджені у Національній комісії, що здійснює державне регулювання  у сферах енергетики та комунальних послуг. Тож вирішення цього питання йде у плановому режимі.

 

Тож, отримавши інформацію, як кажуть із перших уст, вкотре переконуєшся, вирішення міських проблем потребує не гасел і гучних назв, а послідовності, фінансової дисципліни та чіткого дотримання законодавства. І більшість депутатів намагається знайти для їх вирішення найоптимальніший з погляду інтересів громади шлях.

 

В. ГЕРАСИМЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто