Депутати не підтримали «декомунізацію» пам’ятника матросам Дніпровської флотилії в Крюкові.

Пам’ятник у Крюкові, за даними міського краєзнавчого музею,  встановлений на честь матросів, які загинули в 1943 р. при форсуванні Дніпра, тож питання його демонтажу в рамках декомунізації  дуже спірне. Таку думку висловив секретар Кременчуцької міськради Юрій Гриценко на сесії 22 грудня, реагуючи на депутатський запит Анни Павленко щодо необхідності знесення цього пам’ятника як символу тоталітарного режиму.

 У березні цього року міська комісія з перейменувань та встановлення обєктів розглядала питання декомунізації памятника матросам і  рекомендувала залишити його, це  культурна спадщина.   

За словами Анни Павленко, пам’ятник матросам у Крюкові «не відповідає історичній правді», тому що «матроси, які встановлювали радянську владу в Києві, загинули в Кременчуці». У своєму запиті вона запропонувала міським депутатам звернутися до Полтавської облради з вимогою скасувати рішення облради від 1982 р. щодо затвердження переліку об’єктів культурної спадщини, до якого внесено й пам’ятник морякам Дніпровської флотилії. Якщо пам’ятник виключать з переліку, буде можливість його демонтувати.

Секретар міськради Юрій Гриценко на цю інформацію зауважив, що долю пам’ятника вже розглядала міська комісія з перейменування об’єктів, а саме – в березні поточного року.  Комісія прийняла рішення частково «декомунізувати» пам’ятник, змінивши на ньому табличку, що було і зроблено.

«Було прийнято рішення щодо зміни на пам’ятнику всіх атрибутів, які стосуються декомунізації, і таким чином комісія рекомендувала залишити його як об’єкт культурної спадщини. За даними міського краєзнавчого музею, цей пам’ятник стосується не скільки революційних матросам, скільки флотилії, що була організована в 1943 р. і брала участь у боях при форсуванні Дніпра», – зазначив секретар міської ради. Однак, як пообіцяв  Юрій Гриценко,  міська комісія з перейменувань об’єктів ще раз повернеться до розгляду  питання долі цього пам’ятника.

Депутатський же запит Анни Павленко колеги по раді не підтримали.

Залишити відповідь