Депутати перевірять роботу Кременчуцької телерадіокомпанії

Спеціальна комісія міськради перевірить, як витрачає гроші міського бюджету комунальна телерадіокомпанія і чим наповнює ефір. 31 березня сесія міської ради ухвалила рішення про службове розслідування стосовно директора КТРК Сергія Перепелятника й відсторонення його від роботи на час перевірки. В епіцентрі скандальних подій Кременчуцька телерадіокомпанія, що транслює випуски міських новин на каналі «Лтава», опинилась після того, як видала в ефір звинувачення на адресу віце-мера Геннадія Музики та екс-віце-мера Валерія Медведовського в начебто підтримці сепаратизму на сході України. Гучне звинувачення (як виявилося пізніше, безпідставне) у випуску новин пролунало з вуст місцевих «свободівців» Олега Савченка та Сергія Галати, при цьому без коментарів і позиції звинувачених осіб.
У результаті резонанс зчинився не лише в осередку міської влади і депутатів, а й, як з’ясувалося, в самій КТРК. Журналіст телекомпанії Ірина Скрипачова неочікувано виступила у «Фейсбуці» з заявою про те, що сьогодні відбувається на підприємстві, котре з комунального, за її словами, перетворилося на «прихватизоване», а журналісти виконують, себто видають в ефір, розписаний «купольных дел мастером» сценарій. Крім того, журналістка поскаржилася на те, що її «без зрозумілих причин» ось вже 5 місяців як відсторонюють від творчого процесу, але підтвердила, що зарплату вона сумлінно отримує.
Про це Ірина Скрипачова розповіла вже на засіданні депутатської комісії з питань освіти, молоді, культури, спорту та ЗМІ, до якої звернулася з заявою щодо своєї трудової суперечки із директором КТРК Сергієм Перепелятником. На заяву члени комісії, звісно, відреагували. Депутатів здивувало, як можна нічого не робити, але отримувати зарплату, яка, до речі, виплачується за кошти міського бюджету. Але найбільше непокоїло наповнення ефіру, тобто, матеріали, що транслює КТРК. За словами депутатів, сьогодні комунальна телекомпанія фактично перетворилися на «Холод ТВ» ( Евген Холод – депутат імської ради) й висвітлює події з певної позиції.
Отже, від групи депутатів на сесію міськради 31 березня було винесено проект рішення стосовно створення спеціальної комісії для проведення службового розслідування в комунальній телерадіокомпанії.
Але перш, ніж проголосувати, депутатам на сесії довелося почути виступ заступника директора КТРК Вікторії Пальчик. Дівчина, вочевидь, взяла удар на себе, бо директор компанії Сергій Перепелятник вже другий тиждень перебуває на лікарняному. Вікторія зачитала лист від трудового колективу, в якому йшлося про конфлікт між директором Перепелятником і кореспондентом Скрипачовою. А ще заявила, що з їх телекомпанією «ведуть боротьбу».
Однак депутати з такою точкою зору не погодилися. Зокрема голова фракції партії «Рідне місто» Юрій Гриценко нагадав про торішнє рішення міськради: підпорядкувати КТРК керівникові апарату міського голови, яким керує Олександр Головач, і висловив думку, що, можливо, це рішення було помилковим, оскільки події міського життя в новинах комунальної телекомпанії висвітлюються однобоко.
– Ви паплюжите самі себе у своїх сюжетах, а те, що виходить у вас з екрана – неподобство, – наголосив депутат, маючи на увазі один із останніх сюжетів КТРК, де кореспондент (до речі, та ж Вікторія Пальчик) у випуску новин в ефірі на всю Полтавську область розповідає ну дуже погані речі про свою колегу Ірину Скрипачову.
За словами Юрія Гриценка, виносити трудовий конфлікт на публіку, тим паче використовувати для цього ефірний час, м’яко кажучи, неподобство. «Можливо, треба переглядати бюджет», – наголосив депутат, маючи на увазі те, що КТРК фінансується з міського бюджету й її утримання коштує місту близько 2 млн грн щороку. Отже, перевірка діяльності комунального підприємства необхідна. «Ми проведемо службове розслідування, а Сергій Леонідович (Перепелятник – ред.) нехай відпочине», – сказав Юрій Гриценко. У своїх виступах його підтримали депутати Кирило Юхно, Володимир Шайнога, Віктор Бугайчук, Василь Волошин.
Більшістю голосів (34 – «за») депутати проголосували за створення спецкомісії з проведення перевірки (голова комісії – Василь Волошин) і відсторонення директора КТРК Сергія Перепелятника від роботи на час службового розслідування. Свої висновки комісія має надати вже на наступну сесію міськради, що відбудеться у квітні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто