Депутати «Рідного міста» виявили принциповість у питанні погашення боргів міста перед ТЕЦ вагонзаводу

Майже 2 години сесії Кременчуцької міської ради, що відбулася 31 січня, пішло на обговорення лоскітливого питання погашення боргів КП «Теплоенерго» перед ТЕЦ КВБЗ. Станом на 1 січня 2017 р. заборгованість досягла 37,7 млн грн. Не надто вірячи обіцянкам міської влади розрахуватись за вироблене тепло, представники вагонзаводу і депутати міськради наполегливо відстоювали можливість передбачити в міському бюджеті певну суму коштів для зменшення боргів перед КВБЗ.

 

 

 

 За пропозицією Олександра Плескуна ( в центрі) та Сергія Мельника для погашенні боргів КП “Теплоенерго” перед ТЕЦ КВБЗ в Програмі фінансової підтримки комунальних підприємств передбачено 10 млн грн і 3 млн у вільному залишку бюджетних коштів. 


Ще в ході підготовки до сесії, на засіданнях постійних депутатських комісій, депутати Олександр Плескун та Сергій Мельник (фракція партії «Рідне місто») активно відстоювали необхідність збільшити в проекті Програми фінансової підтримки комунальних підприємств міста на 2017 р. суму для КП «Теплоенерго» ( для погашення боргу перед вагонзаводом) з 2,8 млн до 10 млн грн. Крім того, депутати наполягали на зміні суми, що передбачалася для «Теплоенерго» у вільному залишку бюджетних коштів станом на 1.01.2017 р. знову ж таки для розрахунків з тепло виробником – з 1,5 млн до 5 млн грн.
На сесії тема розрахунків з КВБЗ була продовжена і в досить емоційному плані. Якщо перша пропозиція Олександра Плескуна і Серія Мельника щодо 10 млн грн в Програмі фінансової підтримки комунальних підприємств була сприйнята міським керівництвом досить лояльно ( адже Програма здебільшого декларативна), то пропозиція щодо 5 млн грн у вільному залишку коштів викликала неабиякий супротив. В цьому випадку вже йшлося про «живі» гроші. За словами мера Віталія Малецького, реально, що можна виділити «Теплоенерго» за цією статтею бюджету – 1,5 млн грн, як і передбачено в проекті рішення. Депутати наполягали на 5 млн. В сесійній залі учинився навіть своєрідний торг, представники вагонзаводу пішли на поступки і зменшили суму своєї пропозиції до 3 млн грн, але це також не заводовольнило Віталія Малецького. Врешті меру довелося оголосити перерву для обговорення ситуації з активними депутатами «Рідного міста». Але й після перемовин Олександр Плескун та Сергій Мельник залишились непохитними. Пропозиція щодо 3 млн грн у вільному залишку коштів для погашення боргів КП «Теплоенерго» перед ТЕЦ КВБЗ була винесено на голосування і знайшла підтримку серед депутатського корпусу. Варто зазначити, що депутати Плескун і Мельник, як працівники Крюківського вагонзаводу, не брали участі ані в цьому голосуванні, ані в голосуванні щодо Програми фінансової підтримки комунальних підприємств. Таким чином, депутати врегулювали конфлікт інтересів.

Залишити відповідь