Директора телекомпанії звільнили

1432802754_img_0037

Два місяці спеціальна депутатська комісія перевіряла роботу комунального підприємства – Кременчуцької телерадіокомпанії. 26 травня на сесії міської ради комісія оприлюднила результати цієї перевірки. У залі панував ледь стриманий гомін обурення.

Спеціальну комісію для перевірки діяльності КТРК депутати створили після того, як в ефірі телекомпанії пролунали безпідставні (як виявилося потім) звинувачення у сепаратизмі на адресу віце-мера Геннадія Музики. Але того, що виявила перевірка, більшість депутатів, схоже, взагалі не очікувала.
«Верхівка айсберга» Голова спецкомісії, депутат із фракції партії «Рідне місто» Василь Волошин (до складу комісії ще входили депутати Володимир Шайнога та Віктор Бугайчук) на початку доповіді зазначив, що до офісу КТРК депутати «пробивались з боями». І це попри той факт, що міськрада – засновник телекомпанії. Ось що описано в акті-перевірці комісії (це, за словами Василя Волошина, лише поверхнева перевірка, ретельну має здійснити фінансова інспекція):
– директор КТРК не забезпечив ліцензію. Діяльність КТРК була на рівні корпункту телекомпанії «Лтава», а КТРК працювала як посередник. «Все робили на «Лтаві», а в Кременчуці утримували штат у 26 осіб – відверто немаленький штат», – говорить Василь Волошин;
– директор КТРК Сергій Перепелятник самочинно змінював колективний договір, пов’язаний зі штатним розкладом підприємства, не погоджував свої дії з міськрадою. Міськрада погодила штат у кількості 20 осіб, але директор самочинно додав штатні одиниці й таким чином незаконно збільшив фонд зарплати;
– кошти на пальне у 2014-2015 рр. не виділялись, а зарплата водію нараховувалась. Комісію цікавить, чим заправляв машину штатний водій?
– на ремонт автомобілів «Daewoo Leganza» та «Daewoo Nubira» директор КТРК витратив з бюджету 43,8 тис. грн. Водночас «Daewoo Nubira» не перебуває на балансі підприємства;
– професійне обладнання закуповували без проведення тендерів. Витрачено на це 576 тис. грн, а телестудія не працює;
– кондиціонери закуповувались за завищеною ціною. Ринкова вартість одного становить близько 3 тис. грн, в той час. як директор КТРК витратив 5,8 тис. на один прилад.

Всі хворі?
Василь Волошин додав, що директор телерадіокомпанії Сергій Перепелятник жодних пояснень комісії так і не надав, бо, мовляв, весь час перебуває на лікарняному, доступу до нього в членів комісії фактично не було. Постійні лікарняні відпустки чиновників, стосовно роботи яких проводиться депутатська перевірка, викликають здивування в деяких обранців.
– Василю Михайловичу (секретар міськради Івко – авт.), як ви приймаєте на роботу працівників? У них, напевно, немає медичної довідки про стан здоров’я? – зазначив депутат Микола Черниш. – Щойно ми призначили комісію по КТРК, Перепелятник «важко захворів» і так комісії нічого і не надав. Щойно призначили комісію по юруправлінню, так і Браташ (начальник управління – авт.) несподівано «захворів». Щойно змінили штатний розклад і скоротили Головача (керівник апарата міського голови – авт.), так і цей постійно «хворіє». Або медицина в нашому місті не працює, або щось інше відбувається.

Що вирішили?
Врешті більшістю голосів депутати вирішили звільнити Сергія Перепелятника з посади директора КТРК за згодою сторін, починаючи від 26 травня 2015 р. Акт-обстеження депутатської комісії вирішено спрямувати для позачергової перевірки до фінансової інспекції і правоохоронних органів. Останні мають дати професійну оцінку господарській діяльності керівництва КТРК. А міськвиконком у місячний термін має провести конкурс на заміщення вакантної посади директора Кременчуцької ТРК й обрати нового керівника підприємства.

«Факт безконтрольності за діяльністю директора КТРК з боку мерії викликає не менше обурення, ніж виявлені на цьому підприємстві порушення. Я хочу порушити питання про відповідальність міськвиконкому за виконання покладених на нього повноважень», – зазначає депутат із фракції партії «Рідне місто» Олег Максак.

Ірина Житня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто