Дні ісламської культури в Кременчуці

27 листопада в нашому рідному місті відбулася важлива для місцевих мусульман подія, розпочались Дні ісламської культури в Кременчуці, які проходять в приміщенні Бібліотеки імені Горького на вул. Європейській 66/13. Знайомство кременчужан з історією та культурою ісламського світу відбуватиметься протягом двох днів 27-28 листопада.

4-123

У перший день знайомства всі присутні, серед яких був і депутат міської ради від фракції “Рідне місто” Володимир Шибашов, прослухали ознайомчу лекцію по релігії Іслам від Імама полтавської мечеті Шейха Аміна та його кременчуцького колеги Імама Шейха Тагира і подивились науково-популярний фільм про виникнення Ісламу як релігії, трактування основних заповідей Корану і відношення мусульман до інших релігій і релігійних течій.

unnamed-2

ІСЛАМ – буквально означає “сумирність, покірність Єдиному Богу”  і його характеризують як монотеїстичну релігію, що має авраамічне коріння. Прихильників ісламу називають мусульманами. Наразі, загальна кількість послідовників пророка Магомета в світі коливається в межах від 1,5–1,6 мільярдів, що робить Іслам другою за чисельністю релігією після християнства. Мусульмани складають переважну більшість населення багатьох країн Азії й Африки. Характерною ознакою ісламу є його роль як соціального і культурного регулятора. У мусульманській громаді всі сторони життя людини і суспільства регламентовані релігією.

200px-_-_

Місцеві мусульмани з релігійної общини “Іслам”, які, доречі, вже другий рік поспіль організувують Дні ісламської культури в Кремечуці, вбачають велику необхідність у подібних заходах і прагнуть до максимального висвітлення інформації про маловідому кременчужанам, але другу за кількістю послідовників релігію в світі.

unnamed-1

За прогнозами науковців до середини 21 століття Іслам стане найпоширенішою релігією на планеті Земля.

28 листопада о 16.00 розпочнеться програма другого дня, яка буде присвячена ролі жінки у мусульманському світі. Жінка – як мати, жінка – як дружина і жінка як дитина.

Залишити відповідь