До 1 липня кременчужани мають обрати собі сімейного лікаря

Згідно з реформою системи охорони здоров’я, яка триває в Україні, кременчужани зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та  укладати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. Обрати сімейного лікаря мешканці міста повинні до 1 липня 2017 р., повідомила прес-служба Кременчуцького міськвиконкому.

З 1 липня в Кременчуці відбудеться перехід на договірні умови між пацієнтами та сімейними лікарями, тобто лікарями первинної ланки. Спочатку реформа проходитиме в тестовому режимі, а з січня 2018 р. укладання угод з сімейними лікарями стане обов’язковим для всіх.

На першому етапі у місті залишаться амбулаторії та сімейні лікарі, до яких зможуть звертатися кременчужани, котрі ще не уклали угоди з сімейним лікарем. Тобто територіальне закріплення на якийсь час залишиться. Водночас сімейний лікар зможе приймати, і тих пацієнтів, які уклали з ним угоди,  і тих, що проживають на території, яку обслуговує медичний заклад, де він працює.

У випадку, якщо пацієнта не задовольнятиме сімейний лікар, він зможе його змінити. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн тощо незалежно від місця проживання  родини.

Залишити відповідь