До п’ятниці у Кременчуці продовжать вимикати світло

З 1 грудня у Кременчуці почали вимикати світло. Це стало несподіванкою для багатьох кременчужан: багато з них застяргли у ліфтах, через що КП «Кременчукліфт» довелося працювати в посиленому режимі та звільняти людей із ліфтових кабін. Окрім того, паніка виникла на підприємствах міста: люди мало не «обривали» телефонні дроти з запитаннями, що сталося зі світлом та коли воно з’явиться.
Як з’ясувалося, з понеділка аварійні відключення електроенергії розпочалися по всій Україні. І пов’язані вони, перш за все, з неполадками на одному з блоків Запорізької АЕС, який не витримав виробничого перенавантаження. Також відключення пояснюють нестачею твердого палива для електростанцій через воєнні дії на сході країни. Як повідомив керівник Кременчуцької філії ПАТ «Полтаваобленерго» Сергій Андрієвський, відключення відбуваються за командою диспетчера Північної енергосистеми, що знаходиться в Харкові. І заздалегідь передбачити, який саме район і коли буде відключено, неможливо – як і попередити людей.
Зазначимо, що у вівторок ПАТ «Полтаваобленерго» оприлюднило перелік адрес споживачів , які потрапляють до 1-6 черги аварійних відключень (перші п’ять черг – це промисловість). Але години вимкнення світла у цьому списку не вказано. Та й сам список малоефективний, адже, як показує практика вівторка, вимикали світло навіть за тими адресами, яких не було в переліку. Як пояснюють у ПАТ «Полтаваобленерго», це були крайні заходи для відновлення ліміту потужності – так званий спеціальний графік аварійних відімкнень, який у Кременчуцькій філії Пат «Полтаваобленерго» лише виконують, але не встановлюють його. І потрапити до цього графіку можуть які завгодно будинки.
В.о. міністра енергетики і вугільної промисловості Юрій Продан повідомив, що ситуація ускладнилася ще й через значне похолодання. Він запевнив, що енергоблок Запорізької АЕС ремонтуватимуть до 5 грудня. До цього часу світло вимикатимуть з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 20:00. Водночас кременчуцькі енергетики зазначають: ремонт енергоблоку значно ситуацію не покращить.
– Ситуація в країні критична, генеруючих потужностей не вистачає, – коментує Сергій Андрієвський. – Значна частина їх окупована, ще якась – зруйнована. А на тих, що працюють на вугіллі, не вистачає сировини. Їх же у нас близько 25-30%. Тобто, після ремонту енергоблоку ситуація значно не покращиться. Наразі порушено те, що складалося десятиліттями: джерела постачання вугілля, програма утилізації ядерного палива… Не від хорошого життя ці відключення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто