Додаткових пільг для переселенців не буде

У Кременчуцькій мерії обговорювали, як підтримати вимушених переселенців зі сходу, які оселились в нашому місті. Ініціаторами такого обговорення виступили громадські активісти. Вони виступають зокрема за створення єдиного Центру гуманітарної допомоги та безкоштовний проїзд переселенців у міських тролейбусах.
За словами начальника міського департаменту праці і соцзахисту населення Олександра Дзюби, на сьогодні у Кременчуці офіційно стали на облік 1200 вимушених переселенців.
– Всім, хто офіційно став на облік, видано спеціальну довідку, яка для деяких осіб без документів – немов паспорт, – зауважив Олександр Дзюба. – Довідка дає право працювати та отримувати щомісячну адресну допомогу. А дані про особу вносяться до Єдиної інформаційної бази вимушених переселенців.
Адресна допомога, яка надається переселенцям, має чітке призначення: оплата комуналки та частково – оренди житла. Виплачується щомісяця, впродовж півроку залежно від того, працює особа чи ні. Непрацездатні переселенці (пенсіонери, інваліди та інші) отримують 884 грн щомісяця, працездатні – 442 грн.
– Людина, яка не працює, має стати на облік у Центрі зайнятості населення. Перші 2 місяці вона буде отримувати 442 грн, 3-4 місяць – 50% виплат, або 221 грн. На 5-6 місяць виплати припиняються. На думку уряду, це має спонукати переселенців до пошуку роботи, – говорить Олександр Дзюба.
А от голова ГО «Громадський контроль» Сергій Полюхович упевнений, що в пошуках роботи переселенцям може допомогти безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Він запропонував розглянути це питання у міськвиконкомі, а гроші на компенсацію тролейбусникам запропонував відшукати в міському бюджеті. Сергію Полюховичу нагадали, що в міському бюджеті катастрофічний дефіцит грошей, до кінця року сума недовиконання плану доходів може сягнути 80 млн грн.
Відомо, що з зареєстрованих наразі 1200 переселенців потребують працевлаштування 358 осіб. Це відзначено в їхніх заявах. Скільки з них прийшли до Центру зайнятості?
– Із 1 жовтня 82 особи стали на облік у Центр зайнятості, 10 з них працевлаштовані, – повідомив директор Центру зайнятості населення Володимир Нападайло.
Начальник міського управління торгівлі, підприємництва і регуляторної політики Людмила Жорняк вважає, що не можна створювати в Кременчуці соціальну нерівність між місцевими жителями і переселенцями. Мовляв, у місті живе багато пільговиків, і не всі з них мають право на безкоштовний проїзд. А хто хоче знайти роботу, той її обов’язково знайде.
– Наведу приклад. До нас звернувся молодий чоловік із Горлівки. Ані житла, ані грошей не просив, а спитав, як організувати бізнес у Кременчуці. Чоловік отримав всі консультації, зокрема в податковій, і до цього часу він працює в нашому місті і заробляє собі на життя, – розповідає Людмила Жорняк. – Я вважаю, не треба провокувати соціальну нерівність між людьми лише через те, що хтось є переселенцем. Ми маємо думати і про своїх кременчужан, адже чимало з них зараз теж шукають роботу, бо багато підприємств зупинилося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто