Двох кременчужан нагороджено орденами

Наказом Президента України Петра Порошенка двох кременчужан Дмитра Андрусенка та Дмитра Шевченка нагороджено орденами «За мужність» 3-го ступеня (посмертно). Нагороди рідним 2 вересня передав губернатор Полтавщини Віктор Бугайчук.


Церемонія відбулась у великому залі міськвиконкому. І не було жодного порожнього місця. 
– Обидва Дмитра були гарними хлопцями, проживали на одній вулиці в Кременчуці – на вул. Московській. У них мало бути світле і щасливе майбутнє. Але так випало на їхню долю, що хлопцям довелось покласти голови за майбутнє України. Я хочу вклонитися батькам за те, що вони виховали таких синів, – сказав перший заступник міського голови Віктор Калашник. 
Дмитру Андрусенку був лише 21 рік. Він закінчив Кременчуцьке ПТУ № 22, а з 2011 р. проходив військову службу за контрактом. 19 квітня 2014 р. молодший сержант, старший розвідник групи спецпризначення загинув під час оборони Донецького аеропорту. Ворожа куля влучила юнакові в голову.
Дмитро Шевченко був не набагато старшим, йому було 24 роки. Хлопець закінчив кременчуцьку школу № 18 та Комсомольський професійно-технічний ліцей, любив футбол. Строкову військову службу пройшов у 2008-2009 рр., але навесні 2014 р. добровільно прийшов до Кременчуцького військкомату і був мобілізований до лав армії. Служив заступником командира БМП, навідником. 4 липня 2014 р. взяв участь у бою з сепаратистами на блокпосту неподалік від Донецька. Перший снаряд потрапив у машину, але, незважаючи на це, Дмитро Шевченко дав можливість своїм товаришам зайняти оборону в укритті. Сам вів прицільний вогонь по ворогам. Друге влучення ворожого снаряду обірвало життя молодого чоловіка. 
Під час передачі нагород рідним обох загиблих голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук сказав: «Я вірю, що перемога буде за нами. За цю перемогу ми платимо страшну ціну. Для жодної матері немає нічого дорожчого в світі за сина. Ми всі, хто не потрапив у зону бойових дій, в боргу перед рідними загиблих хлопців, в неоплатному боргу. Пам’ять про ваших синів буде жити вічно».

Під час бойових дій на сході України на даний час загинули вже 22 мешканці Полтавської області, зокрема двоє кременчужан. 

Родичів героїв підтримають
У Полтавській області, згідно з розпорядженням адміністрації Президента і Кабміну України, розроблено Програму соціальної допомоги родичам воїнів, загиблих на сході України. Про це повідомив губернатор області Віктор Бугайчук. За його словами, йдеться про часткову компенсацію в оплаті за житлово-комунальні послуги, грошову допомогу і, за потреби, виділення житла. У Кременчуці розглядається питання про виділення 2-кімнатної квартири родині Дмитра Андрусенка. Допоможуть її придбати, за словами губернатора, місцеві підприємства. «Думаю, що 2-кімнатна квартира – не питання для такого потужного промислового міста», – сказав Віктор Бугайчук. 
Родина загиблого Дмитра Шевченка, за словами першого заступника міського голови Кременчука Віктора Калашника, житлом забезпечена, але за необхідності мова може йти про поліпшення житлових умов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто