Джерела шкідливих викидів в атмосферу в Кременчуці шукатиме комісія інституту громадського здоров’я О.М. Марзєєва НАМН України

Кількість скарг кременчужан на появу неприємного запаху в повітрі не зменшується. Чи не щодня служби допомоги мера («1563») фіксує нові повідомлення від мешканців. Міська влада на звернення громадян реагує, як може. Ефективність роботи мобільної екологічної лабораторії, що коштувала місту понад 1 млн грн, сьогодні, здається, викликає сумніви й у міських керівників, бо для дослідження ситуації з забрудненням повітря в місті вони запросили спеціальну комісію з інституту громадського здоров’я О.М. Марзєєва НАМН України. З результатами її роботи обіцяють ознайомити громадськість.

Минулий тиждень, здається, став рекордним за кількістю скарг: відділ зареєстрував 37 звернень щодо неприємного запаху в повітрі в ніч  з 5 на 6 серпня, з 7 по 8 серпня  – 55 звернень, 9 серпня – 54 скарги. Найбільше скарг від мешканців Молодіжного, району Пивзаводу, нагірної частини до пров. Героїв Бреста.

Доки залучена до розслідування ситуації комісія з інституту Марзєєва матиме якість результати,  сьогодні на щотижневій апаратній нараді в мерії заслуховували звіти представників підприємств північного промвузла щодо запровадження на їх виробництвах запланованих природоохоронних заходів.
Як повідомила прес-служба Кременчуцького міськвиконкому, за інформацією з заводу технічного вуглецю, це підприємство сьогодні працює в штатному режимі, в вересні планується зупинка заводу з метою очищення та ремонту обладнання. Окрім того, в рамках природоохоронної програми вже проведено ремонт 1 –го технологічного потоку, на 4-му готуються до капітального ремонту. До кінця 2017 р. всі природоохоронні заходи на підприємстві мають бути виконані в повному обсязі.

Кременчуцької ТЕЦ ПАТ «Полтаваобленерго» сьогодні працює в базовому режимі, склад палива не змінюється. Виконується модернізація котельні та триває робота над розробкою ТЕО модернізації котлів. До кінця року енергетики також обіцяють виконати заплановані природоохоронні заходи в повному обсязі.

На підприємстві «Укртатнафта»  всі установки переведено на газ. На заводі існує 949 джерел викидів, контроль за ними здійснюється в автоматичному режимі.

На пропарювальній станції навантаження зменшено майже втричі. То хто ж смердить? – пересічному мешканцю це не зрозуміло. Залишається сподіватись на обєктивне розслідування фахівців столичного інституту.

Державна установа Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України — науково-дослідний інститут, в якому вирішуються актуальні задачі гігієни навколишнього середовища, медичної екології, проблеми захисту населення від шкідливих антропогенних чинників довкілля, раціоналізації гігієнічних умов життя населення України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто