Фалери Олега Фещенка

102_7310

Колекція значків, яку назбирав голова організації «Бойове братство» Олег Фещенко, нараховує понад 4 тис. штук. Її маленьку частину пан Фещенко приніс до редакції «КП».

Збирати значки Олег Фещенко розпочав ще у шкільні роки і захоплено займається своїм хобі вже не один десяток років. Каже, що складно розкласти всі значки за серіями і тематикою, та й місця для них уже обмаль. На запитання, скільки така колекція може коштувати, Олег Фещенко відповідає: дорого.

102_7293

– Як виявилося зараз, моя колекція досить дорого коштує. Але я цим питанням не переймаюсь, колекціоную значки виключно заради задоволення і з цікавості до історії, – говорить чоловік.

102_7297

Як військовий у відставці Олег Фещенко найбільше полюбляє значки з військовою тематикою: «Відмінник розвідки чи відмінник-парашутист. Такі значки – надзвичайно рідкісні, бо їх давно припинили виготовляти. А колись у кожного роду військ був свій «відмінник».

102_7304

А ще один значок, якого Олег Фещенко, на жаль, не захопив із собою, він назвав не інакше, ніж історичним. «Російською мовою значок називається «Чита – столица Дальневосточной республики». Далекосхідна республіка була створена у 20-х рр. минулого століття і проіснувала всього 2 роки. ДВР – така була абревіатура, яка у нинішній час нагадує іншу, схожу, назву (посміхається – авт.). Ось так – республіки немає, а значок є», – пишається Олег Фещенко.

102_7305

В подальшому він мріє про окреме приміщення для своєї колекції, а ще – щоб хтось із його нащадків продовжив розпочату справу.

Колекціонерів значків називають фалеристами, а саме заняття – фалеристикою. Традиція нагороджувати героїв битв фалерами (медальйонами) виникла у Давньому Римі. І саме від цієї назви отримала свою і фалеристика.

Ірина Житня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто