Галявина казок на Дніпрі

12412

 

13 серпня у парку «Придніпровський» урочисто відкрили Галявину казок. Композицію казкових скульптур подарував дітлашні Почесний громадянин Кременчука та Почесний Президент  Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра» Володимир Матицин.

Неподалік алеї атракціонів у парку «Придніпровський», на галявині серед широких туй, тепер можна опинитись у сусідстві з героями улюблених казок Олександра Пушкіна. Там встановили 6 скульптур – чаклуна-крадія Людмили,  Сірого Вовка, Русалоньки, Баби-Яги, Золотої Рибки і звісно Вченого Кота, а також дубову лавочку – для роздумів. На церемонії відкриття «Галявини казок» було безліч дітей. Як виявилось, майже всі вони чудово  знають, що за скульптури встановлені нині в парку. Привітав дітей зі святом і сам ініціатор створення «Галявини казок» Володимир Матицин.

-Поляна казок – маленький епізод у житті дорослих, але великий – у житті дітей. Коли вони стануть дорослими і приведуть сюди своїх дітей, то напевне згадають, як колись були на відкритті цього чарівного куточка Придніпровського парку, – сказав Президент фонду «Джерело Дніпра».

На думку Володимира Матицина, «Галявина казок» – це один з етапів майбутнього відродження слави Придніпровського парку.

Взяв участь в церемонії відкриття дитячого куточка відпочинку і секретар міськради Василь Івко і запевнив, що як тільки-но підростуть його онуки, він обов’язково приведе їх на «Галявину казок».

– Це черговий крок на шляху розвитку інфраструктури нашого міста, – сказав Василь Івко. – Зараз у місті немає грошей, щоб профінансувати усі об’єкти, необхідні дітям. І приємно, що знаходяться люди, котрим не байдужа доля нашого міста, такі як Володимир Матицин, який став ініціатором і головним фінансистом створення цього містечка. Це – не перша добра справа родини Матициних, і впевнений – далеко не остання.

Зважаючи на спекотну погоду, дітей-відвідувачів свята безкоштовно пригостили пляшечками з корисною водою, та малечі не терпілося поглянути на фігурки. Після традиційного розрізання червоної стрічки вони жвавим потоком рушили на Галявину казок.

-Всі разом ми в змозі створити свято для дітей. Ми будемо вишукувати кошти і на нові дитячі майданчики, і на нові галявини казок, – підсумував подію депутат Кременчуцької міськради, голова фракції «Рідне місто» Юрій Гриценко.

 

 

«Наш парк колись був найкрасивішим на узбережжях Дніпра, завоював безліч призів і мав, наскільки я пам’ятаю, 180 видів дерев. Подібних парків мало. І нам треба зробити все, аби відновити його для майбутнього покоління», – Президент ВБФ «Джерело Дніпра» Володимир Матицин.

 

 

«Сказка-ложь, да в ней намек…»

Автор «Галявини казок», кременчцький скульптор Володимир Максименко працював над казковими образами з півроку. Каже, що його майстерня тіснувата для того, щоб розгорнути творчий задум, як слід. Але Пушкін неабияк надихає.

-Казки Пушкіна – дуже символічні, і саме це робить їх персонажів такими яскравими. Ось наприклад, чаклун, який вкрав Людмилу у Руслана – це ж символ кредитно-фінансової системи. А Людмила символізує наш народ, – жартує Володимир Максименко. – А Золота рибка може здійснити бажання, але тільки некорисливі, бо усі знають: жадібність бабці її ж і загубила. Сподіваюсь, що саме такі бажання кременчужан виконуватиме і наша Золота рибка.

Його підтримав і директор Кременчуцької художньої школи Андрій Родін: «Той, хто знає, читає і розуміє казки, стане доброю та чесною людиною. Вірю в те, що вся нечисть буде переможена і отримає справедливе покарання, адже в казці добро завжди перемагає зло».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто