Галявина казок на Дніпрі

12412

 

13 серпня у парку «Придніпровський» урочисто відкрили Галявину казок. Композицію казкових скульптур подарував дітлашні Почесний громадянин Кременчука та Почесний Президент  Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра» Володимир Матицин.

Неподалік алеї атракціонів у парку «Придніпровський», на галявині серед широких туй, тепер можна опинитись у сусідстві з героями улюблених казок Олександра Пушкіна. Там встановили 6 скульптур – чаклуна-крадія Людмили,  Сірого Вовка, Русалоньки, Баби-Яги, Золотої Рибки і звісно Вченого Кота, а також дубову лавочку – для роздумів. На церемонії відкриття «Галявини казок» було безліч дітей. Як виявилось, майже всі вони чудово  знають, що за скульптури встановлені нині в парку. Привітав дітей зі святом і сам ініціатор створення «Галявини казок» Володимир Матицин.

-Поляна казок – маленький епізод у житті дорослих, але великий – у житті дітей. Коли вони стануть дорослими і приведуть сюди своїх дітей, то напевне згадають, як колись були на відкритті цього чарівного куточка Придніпровського парку, – сказав Президент фонду «Джерело Дніпра».

На думку Володимира Матицина, «Галявина казок» – це один з етапів майбутнього відродження слави Придніпровського парку.

Взяв участь в церемонії відкриття дитячого куточка відпочинку і секретар міськради Василь Івко і запевнив, що як тільки-но підростуть його онуки, він обов’язково приведе їх на «Галявину казок».

– Це черговий крок на шляху розвитку інфраструктури нашого міста, – сказав Василь Івко. – Зараз у місті немає грошей, щоб профінансувати усі об’єкти, необхідні дітям. І приємно, що знаходяться люди, котрим не байдужа доля нашого міста, такі як Володимир Матицин, який став ініціатором і головним фінансистом створення цього містечка. Це – не перша добра справа родини Матициних, і впевнений – далеко не остання.

Зважаючи на спекотну погоду, дітей-відвідувачів свята безкоштовно пригостили пляшечками з корисною водою, та малечі не терпілося поглянути на фігурки. Після традиційного розрізання червоної стрічки вони жвавим потоком рушили на Галявину казок.

-Всі разом ми в змозі створити свято для дітей. Ми будемо вишукувати кошти і на нові дитячі майданчики, і на нові галявини казок, – підсумував подію депутат Кременчуцької міськради, голова фракції «Рідне місто» Юрій Гриценко.

 

 

«Наш парк колись був найкрасивішим на узбережжях Дніпра, завоював безліч призів і мав, наскільки я пам’ятаю, 180 видів дерев. Подібних парків мало. І нам треба зробити все, аби відновити його для майбутнього покоління», – Президент ВБФ «Джерело Дніпра» Володимир Матицин.

 

 

«Сказка-ложь, да в ней намек…»

Автор «Галявини казок», кременчцький скульптор Володимир Максименко працював над казковими образами з півроку. Каже, що його майстерня тіснувата для того, щоб розгорнути творчий задум, як слід. Але Пушкін неабияк надихає.

-Казки Пушкіна – дуже символічні, і саме це робить їх персонажів такими яскравими. Ось наприклад, чаклун, який вкрав Людмилу у Руслана – це ж символ кредитно-фінансової системи. А Людмила символізує наш народ, – жартує Володимир Максименко. – А Золота рибка може здійснити бажання, але тільки некорисливі, бо усі знають: жадібність бабці її ж і загубила. Сподіваюсь, що саме такі бажання кременчужан виконуватиме і наша Золота рибка.

Його підтримав і директор Кременчуцької художньої школи Андрій Родін: «Той, хто знає, читає і розуміє казки, стане доброю та чесною людиною. Вірю в те, що вся нечисть буде переможена і отримає справедливе покарання, адже в казці добро завжди перемагає зло».

Залишити відповідь