Гора стоятиме міцно

1430383508_img_6810

Роботи з укріплення схилу гори в районі вул. Хорольської триватимуть і цього року. Кошти на це виділено, і в управлінні капітального будівництва сподіваються, що проблем із платежами у держказначействі не виникне.

Проблема розмивання піщаної кручі в районі вул. Хорольської давня і наболіла. Скарги від мешканців приватних садиб, розташованих внизу гори, почали надходити від початку забудови Автокразівського бульвару, що нагорі. Відтоді при кожному сильному дощі вода утворює величезні рівчаки на горі, пісок та глину зносить у двори мешканців. Востаннє найбільш масштабне «ЧП» трапилось тут у липні 2011 р., коли на житлові подвір’я і дороги під горою нанесло шар піску завтовшки з півметра. Схил наступав на людей. Тоді були численні звернення до мерії, і міський голова Олег Бабаєв взяв питання на особистий контроль. За його дорученням відповідні служби мали вивчити причини зсувів і відшукати шляхи вирішення проблеми.

– За рахунок коштів міського фонду навколишнього середовища в 2012 р. був розроблений проект укріплення схилів, згідно з яким і почали проводити низку заходів, – зазначає Микола Шендрик, начальник міського управління капітального будівництва, що є замовником робіт.

Схил «одягнуть» в габіонні конструкції

Самі роботи розпочали в 2013 р. Тендер на їх проведення виграла кременчуцька будівельна фірма «Хортиця».

– Практично по всій довжині схилу будуються підпірні стінки з використанням габіонних конструкцій. Це ящики із оцинкованого дроту, в які засипають щебінь крупної фракції. В процесі експлуатації це стає надміцною конструкцією, яка протидіє зсуву схилу в напрямку вул. Хорольської. Габіонні конструкції кладуть в два яруси. Далі монтують залізобетонний лоток, щоб у нього стікала вода. Також передбачається укріплення схилу висадженням кущів та дерев. А ще в районі вул. Щорса й Автокразівського бульвару здійснюється реконструкція зливоприймальної каналізації. Про такі основні заходи, передбачені в проекті для укріплення схилу по вул. Хорольській, – розповів начальник управління капітального будівництва.

Інфляція вносить корективи

У 2012 р., коли розроблявся проект, орієнтовна вартість робіт із укріплення схилу по вул. Хорольській становила 8,5 млн грн. Сьогодні ціни вже інші. Для вирішення проблеми потрібно вже 11 млн. Тож, за словами Миколи Шендрика, проект доведеться коригувати.

Упродовж двох років – 2013-2014 рр. – вдалось провести заходи з укріплення на схилі довжиною 450 метрів. Усього ж, згідно з проектом, укріплення потребує 1,21 км схилу.

Цьогоріч із екологічного фонду міського бюджету на продовження робіт виділено 2 млн грн. Цієї суми вистачить на укріплення десь на 300 метрів  схилу. Але в цінах 2012 р. Та й то, якщо не виникне проблем із проходженням бюджетних коштів через держказначейство. Саме через затримку платежів торік і позаторік не виконувались всі заплановані роботи на схилі.

– Почалось все в 2013 р. Тоді на проведення робіт із укріплення схилу було виділено 6,913 млн грн, а через держказначейство пройшло 1,282 млн грн. Аналогічна ситуація мала місце і в 2014 р. Із бюджету виділили 3,937 млн грн, а освоїти вдалося лише 1,520 млн, – нагадав Микола Шендрик.

Начальник управління капітального будівництва прогнозує, що 2 млн грн, передбачених цього року на проведення робіт, буде недостатньо. Можливо, додатково кошти перерозподілять з інших статей міського екологічного фонду, якщо з держказначейством не виникатиме проблем. Поки що цього року фінансування робіт ритмічне, і будівельна фірма вже розпочала заплановані роботи.

Упродовж двох років – 2013-2014 рр. – вдалося провести заходи з укріплення на схилі довжиною 450 метрів. Усього ж, згідно з проектом, укріплення потребує 1,21 км схилу.

«Розпочате маємо довести до завершення»

Олег Максак, депутат Кременчуцької міськради (фракція партії «Рідне місто») від округу № 4, що охоплює вул. Хорольську:

– У 2011 р. одним із ініціаторів проведення робіт з укріплення схилів стало «Рідне місто», зважаючи на численні звернення мешканців району вул. Хорольської. Наразі виконано частину робіт. Відомо, що гроші з екологічного фонду виділені і цього року. Інша справа, що об’єм виконаних робіт залежить від наповнення міського бюджету. Депутати міської ради триматимуть на контролі як фінансування, так і сам процес будівництва. Адже це важливий проект для міста.

Сьогодні скарги від мешканців вул. Хорольської на зсуви ґрунту не надходять, хоча виконана лише частина запланованого укріплення. Це добре, та якість виконання робіт буде помітна, коли пройде грандіозна злива. Така, як була в 2011 р., коли проблема розмивання ґрунтів на цьому схилі, як кажуть, вилізла назовні.

Наталка Полудень

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто