Отакі реформи

1433405397_dscf4260

В результаті адміністративно-територіальної реформи до Кременчука може приєднатись більша частина сіл Кременчуцького району. За словами керівництва держави, приєднання має відбуватися добровільно, але в селах до цього наразі ставляться досить негативно і пропонують інші варіанти укрупнення громад.

Підготовка до адміністративно-територіальної реформи на Полтавщині вже розпочалась. Найбільш активними у цьому плані є сільські громади. Майже в усіх селах вже відбулися збори мешканців стосовно перспектив об’єднання з іншими населеними пунктами. Адже реформа передбачає, що мінімальна кількість громади як адміністративної одиниці мусить становити не менше 5 тис. осіб. Тож селяни, здебільшого з невеликих сіл, виказують свої симпатії – до якого населеного пункту хотіли б приєднатися. Думкою сільських громад наразі цікавляться в Полтавській облдержадміністрації.
– Сьогодні пропонуються 2 варіанти територіальної реформи. Перший – сільські громади входять до складу об’єднаної громади м. Кременчука, другий – об’єднуються між собою, – зазначає Юрій Жмак, фахівець з великим досвідом управління сільською громадою, з 1981 по 2006 рр. він був сільським головою с. Червона Знам’янка Кременчуцького району. – У селах вже були збори громад – Майбородівка, наскільки мені відомо, хоче приєднатися до Червоної Знам’янки, в Омельнику взагалі створена ініціативна група, яка хоче приєднати до своєї громади всі прилеглі села – Потоки, Демидівку, Бондарі.
Між тим, варіант об’єднання з Кременчуком у селах взагалі наразі не розглядають.
Юрій Жмак пояснює це тим, що люди просто бояться втратити свої землі: «Йде маніпуляція – селянам кажуть: коли ви підете до міста, у вас заберуть землю. Їм ніхто не розповідає про переваги, які будуть в місті – більше фінансування, більший бюджет, можливість вирішити проблеми доріг, об’єктів соціальної інфраструктури. Наприклад, у Піщаному можна було б відремонтувати ту ж саму дорогу».
Активіст вважає, що великий мінус у цій справі – відсутність координаційного центру при Кременчуцькій райдержадміністрації, який взяв би на себе переговорний процес і, головне, відсутність контакту з самим містом, котре мало б бути зацікавлене у приєднанні до нього сіл.

Кременчук ще розмірковує
Кременчук, дійсно, поки що пасе задніх у підготовці до адміністративно-територіальної реформи. До сільських громад з ініціативою приєднання місто не виходить. Єдине зрушення за останній час – минулого тижня перший заступник міського голови Віктор Калашник був запрошений на нараду до губернатора Полтавщини саме з питань реформи у містах обласного значення. Перший віце-мер Кременчука повіз до області свої пропозиції щодо територіальних змін. Вони не нові, за основу взято Генеральний план Кременчука, затверджений у 2008 р. Цей Генплан передбачає, що місто має гарні перспективи для розвитку в разі приєднання до його меж кількох прилеглих сіл.
– Розробники Генплану (Інститут «Дніпромісто» – авт.) наголошували, що приєднання дуже вигідне для Кременчука, а через деякий час стане необхідністю, бо вже сьогодні місто вичерпало свої можливості для розширення житлово-соціальної сфери (ми зводимо будинки на залишках міської землі), і сповільнила гостроту цієї проблеми тільки криза в державі. Якби ми зберегли темпи будівництва, які мали раніше, то вже зараз задихалися б від нестачі територій. Тому об’єднання з сільськими громадами рано чи пізно відбудеться, – висловлює думку секретар Кременчуцької міської ради Василь Івко.
За його словами, наразі міськвиконком підготував і направив листи до кількох керівників сіл, щоб дізнатись думку сільських громад стосовно приєднання до Кременчука.

Спочатку – добровільно, потім – примусово
Головний принцип реформи, як заявляє керівництво держави, всі об’єднання громад мусять бути добровільними. Думкою громадян в області, звісно, цікавляться, але свої варіанти висувають, і не виключено, що саме вони й будуть затверджені.
– Область виставила свій проект, згідно з яким, Кременчуцький район розділяється на 4 зони. Одна з них – Пришибська, що пролягає до Комсомольська. До неї відходять с. Дмитрівка, Пришиб, Кобелячок, Келеберда і Салівка. Село Бондарі запропоновано приєднати до Галещини, с. Максимівка – до Градизька. Всі інші села правого берега Дніпра – Білецьківка, Кам’яні Потоки, та лівого – Піщане, Червона Знам’янка, Майбородівка, Недогарки, Ялинці, Демидівка, Омельник, Рокитне – все це приєднується до Кременчука. Такий проект йде з області, – говорить Юрій Жмак.

Юрій Жмак: «Одна велика проблема – людям не розповідають, що стоїть за цією реформою й об’єднанням: починаючи від бюджетних питань і завершуючи питаннями статусу, пільг, землі».

Адміністративна реформа до виборів -2015 – це нереально
Як зазначалось раніше, адміністративно-територіальна реформа в Україні може відбутися до чергових місцевих виборів, запланованих на осінь цього року. Однак є великі сумніви, що це станеться так швидко.
Вже й у Верховній Раді говорять про можливість відкладення адміністративної реформи та проведення місцевих виборів зі скороченим терміном скликання – 2 чи 3 роки. За цей період і було б реальним здійснити адміністративно-територіальні зміни. «Це такий обсяг робіт, що його не осягнути навіть тій людині, яка працює в органах місцевого самоврядування», – висловлює думку екс-голова с. Червоної Знам’янки Юрій Жмак.

У результаті адмінреформи замість Кременчуцької районної державної адміністрації можуть бути створено Піщанську, Омельницьку, Кременчуцьку (з приєднаними селами) громади, а всі разом вони входитимуть у Кременчуцький повіт.Загалом на Полтавщині пропонують утворити чотири повіти – Кременчуцький, Полтавський, Лубенський та Миргородський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто