Громадські слухання курям на сміх

1430981457_dsc00062

5 травня у Кременчуці було заплановане проведення громадських слухань з приводу підвищення тарифів керуючих компаній та КАТП-1628. Активність городян виявилася вкрай низькою, на слухання прийшли одиниці. Люди дорікали підприємствам-надавачам послуг за погану інформаційну кампанію. Як повідомляла «КП» у минулому номері газеті, громадські слухання мали розпочатись у різних частинах Кременчука одночасно – о 17.00 5 травня. Керуючі компанії та КАТП-1628, які, власне, й виносили на обговорення людей свої пропозиції щодо підвищення тарифів на утримання будинків й вивезення побутового сміття, запевняли, що оголошення про слухання вивішували на кожному під’їзді. Однак людей на слухання прийшло дуже мало. Зокрема 5 травня в офісі керуючої компанії «Житлорембудсервіс» на вул. 1905 року, в одному з місць проведення обговорення, зібралось аж 20 осіб. Це враховуючи представників КАТП-1628, компанії «ЖРБС», заступника начальника міського УЖКГ Оксану Кійло і журналістів. Останні порахували, що пересічних городян
було лише семеро. Тож обговорювати почали не підвищення тарифів, а поінформованість населення.
Виявилось, що ніхто з представників громади оголошень на під’їздах про те, що 5 травня у Кременчуці відбудуться слухання щодо тарифів, не бачив.
Так, голова громадської організації «Діти війни» Євдокія Старушко зазначила, що інформація у місцевих ЗМІ про збори була розміщена пізно, тож ознайомитися з нею кременчужани не мали змоги. За словами активістки, на вихідних вона сама обдзвонювала членів своєї організації, щоб повідомити про слухання. За твердженням Євдокії Старушко, із 200 дітей війни вона поінформувала близько 20-ти. Всі інші були на дачах.
А ще пані Євдокія нагадала про ініційовані раніше звернення від ГО «Майдан» щодо надання компанією «Житлорембудсервіс» фінансових звітів про витрату коштів, сплачених кременчужанами з 2012 по 2014 рр. Відповіді на це звернення не було.
Інші громадські активісти наполягали на тому, що спочатку обговорення повинні пройти у дворах. А потім вже представники громади від дворів мають зібратися і разом вирішувати: варто підвищувати тарифи чи ні. І при цьому бачити чіткі розрахунки нових тарифів, що пропонуються.
Та головне, на чому наголосили активісти, вирішувати питання підвищення тарифів за участі лише сімох представників громади не можна. На цьому представники громади встали і пішли. Водночас представниця мерії Оксана Кійло звертала увагу, що в документі, який регламентує проведення громадських обговорень, мінімальна кількість учасників не встановлюється.
Як розвиватимуться події далі, ані представники керуючих компаній, ані представники КАТП-1628 не сказали. Думку громади таки почують чи просто підвищать тарифи і крапка?
В інших місцях підвищення тарифів таки обговорювали, але і там представників громади зібралось зовсім мало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто