Хобі стало професією

Дима

Дружні родичі – мати і син Олена Кудряшова та Дмитро Харламов – мають не одне спільне захоплення. Обидва з радістю виступають на сцені, обожнюють творчість і гумор, вміють влаштувати будь-яке свято, а головне – захоплюються фотографією.

19-річний Дмитро розповідає, що спочатку спостерігав за мистецтвом фотографії як пересічний глядач.

– Коли мені було років 15-16, в нас був звичайний фотоапарат, так звана «мильниця». Але фотографувати на неї – надто просто й якось нецікаво. Ось тоді мене зацікавив старий радянський фотоапарат «ЗЕНІТ». Ці фотолегенди плівкового формату – справжнє диво. Кілька тижнів ретельних пошуків – і в мене вже був свій «ЗЕНІТ», – розповідає Дмитро Харламов.

Далі юнак зрозумів принцип роботи такого фотоапарата, і тоді маленьке захоплення стало великим.

– Сьогодні я знімаю вже не на «ЗЕНІТ», а на більш практичний фотоапарат. У мене ще немає багаторічного досвіду й якоїсь спеціальної фотоосвіти, але дуже тішусь, коли мої знімки подобаються людям. Я постійно пробую щось нове у мистецтві фотографії, а віднедавна це ще й стало приносити мені невеликий дохід, – розповів молодий хлопець.

Есче мама

Мама Олена прагнення свого сина в усьому підтримує. Жінка працює ведучою на різноманітних святах, а тому те, що син обрав своєю професією фотографію – гарна ідея для такої творчої родини. «Кажуть, найкраща робота – це оплачуване хобі. Я рада, що мій син таку роботу має», – говорить Олена.

Сам Дмитро вважає, що хоч і має певні досягнення у мистецтві фотографії, найвдаліші його знімки ще попереду – ідей для втілення своїх творчих задумів у хлопця безліч.

 

Поради для зовсім юних фотографів

Дмитро Харламов як професійний фотограф уже склав для себе певні правила, якими керується у своїй роботі. І радить те ж саме зробити тим, хто теж мріє стати фотографом за професією.

* Автор кількох книг про мистецтво фотографії Девід Дюшемін сказав: «Обладнання – це добре, але бачення – краще». Щодня вивчайте щось нове в цьому ремеслі.

* У вас немає професійного обладнання? Це дрібниці. Навіть на звичайний смартфон можна сфотографувати справжній шедевр. Чимало «нестандартних фотографів» стали відомими завдяки смартфону.

* Ніколи не забувайте про самокритику. Якщо після кількох вдалих знімків вважатимете, що досягли всього, це буде найбільшою вашою помилкою.

Залишити відповідь