Хобі стало професією

Дима

Дружні родичі – мати і син Олена Кудряшова та Дмитро Харламов – мають не одне спільне захоплення. Обидва з радістю виступають на сцені, обожнюють творчість і гумор, вміють влаштувати будь-яке свято, а головне – захоплюються фотографією.

19-річний Дмитро розповідає, що спочатку спостерігав за мистецтвом фотографії як пересічний глядач.

– Коли мені було років 15-16, в нас був звичайний фотоапарат, так звана «мильниця». Але фотографувати на неї – надто просто й якось нецікаво. Ось тоді мене зацікавив старий радянський фотоапарат «ЗЕНІТ». Ці фотолегенди плівкового формату – справжнє диво. Кілька тижнів ретельних пошуків – і в мене вже був свій «ЗЕНІТ», – розповідає Дмитро Харламов.

Далі юнак зрозумів принцип роботи такого фотоапарата, і тоді маленьке захоплення стало великим.

– Сьогодні я знімаю вже не на «ЗЕНІТ», а на більш практичний фотоапарат. У мене ще немає багаторічного досвіду й якоїсь спеціальної фотоосвіти, але дуже тішусь, коли мої знімки подобаються людям. Я постійно пробую щось нове у мистецтві фотографії, а віднедавна це ще й стало приносити мені невеликий дохід, – розповів молодий хлопець.

Есче мама

Мама Олена прагнення свого сина в усьому підтримує. Жінка працює ведучою на різноманітних святах, а тому те, що син обрав своєю професією фотографію – гарна ідея для такої творчої родини. «Кажуть, найкраща робота – це оплачуване хобі. Я рада, що мій син таку роботу має», – говорить Олена.

Сам Дмитро вважає, що хоч і має певні досягнення у мистецтві фотографії, найвдаліші його знімки ще попереду – ідей для втілення своїх творчих задумів у хлопця безліч.

 

Поради для зовсім юних фотографів

Дмитро Харламов як професійний фотограф уже склав для себе певні правила, якими керується у своїй роботі. І радить те ж саме зробити тим, хто теж мріє стати фотографом за професією.

* Автор кількох книг про мистецтво фотографії Девід Дюшемін сказав: «Обладнання – це добре, але бачення – краще». Щодня вивчайте щось нове в цьому ремеслі.

* У вас немає професійного обладнання? Це дрібниці. Навіть на звичайний смартфон можна сфотографувати справжній шедевр. Чимало «нестандартних фотографів» стали відомими завдяки смартфону.

* Ніколи не забувайте про самокритику. Якщо після кількох вдалих знімків вважатимете, що досягли всього, це буде найбільшою вашою помилкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто