Хоча б у ялинках стабільність!

iskusstvennaya_ili_nastoyashhaya_elka

Приємна новина: ціні на новорічні ялинки цього року не зростуть, а подекуди – навіть знизяться, порівняно з минулим сезоном. У лісгоспі вказують на відсутність замовлень зі східних регіонів країни.

У минулий передноворічний сезон працівникам Кременчуцького лісгоспу вдалося реалізувати 22 тис. сосен, а от від прогнозів щодо продажів цього року в організації утримуються. Тенденція поки що не надто гарна, адже на початок грудня рівень закупівель був нижчим, ніж торік.

Сосни, вирощені у Кременчуцькому лісгоспі, зазвичай розвозили по всій Україні: їх закуповували оптом і відправляли продавати до інших регіонів. Цього року замовлень у лісгоспі менше: від наших сосен повністю відмовилися Крим та східні регіони.

– Клієнти в нас були постійні – зокрема і з Донецької та Луганської областей, – розповідає директор Кременчуцького лісового господарства Валентин Свириденко. – Але цього року замовлень звідти взагалі немає.

Отже, певні надії лісники покладають на закупівлю дерев кременчуцькими підприємцями.

– Думаю, що місто як брало у нас 10 тис. сосен, так і братиме, – висловлює припущення  пан Свириденко.

Та й ціни на новорічні деревця цього року будуть приємними – не вищими за торішні. Причин на це декілька. По-перше, наразі у лісгоспі на 10 га є близько 10 тис. сосен, які треба реалізувати – інакше переростуть. Друга причина банальна – бідність населення.

– Люди стали біднішими, тому ми вирішили за цінами не гнатися, – додає Валентин Свириденко. – Та й сосни треба розпродати – інакше вони переростуть й наступного року стануть непридатні для продажу. Їх ми вирощуємо на спеціальній «новорічній плантації» – і 5-6 років для такого деревця достатньо. Далі треба зрубувати й реалізовувати.

Отже, придбати лісову красуню цієї зими можна буде за ціною від 30 до 52 грн, залежно від висоти. Станом на 5 грудня оптові партії сосен (близько 2 тис. дерев) уже закупили підприємці з Дніпропетровської та Запорізької областей (це в декілька разів менше, ніж на початку грудня минулого року). До Кременчука ж ялинки для продажу завезуть 19 грудня. Оптовики зможуть придбати їх у лісгоспі та у лісництвах Малої Кохнівки й Садків.

– Також у цьому році ми плануємо відкрити свою точку на оптовому ринку на вул. Московській, – розповідає Валентин Свириденко. – Там ми продаватимемо сосни людям за тією ж ціною, що й оптовим покупцям. Кожна сосна матиме бирку, що міститиме код із зашифрованою інформацією про місце заготівлі деревця. Розшифрувати її можна на сайті http://www.ulk.gov.ua/index.php/forestcheckmain.

Ціни на новорічні сосни Кременчуцького лісгоспу:

до 1 м заввишки – 30 грн,

від 1 м до 2 м – 35 грн,

понад 2 м – 52 грн.

Ялинки, які залишаються нерозпроданими після Нового року, лісгосп за символічну ціну розпродує фермерам із навколишніх сіл – для годування худоби, зокрема овець.  

Тетяна Апрелєва

Залишити відповідь