Хоча б у ялинках стабільність!

iskusstvennaya_ili_nastoyashhaya_elka

Приємна новина: ціні на новорічні ялинки цього року не зростуть, а подекуди – навіть знизяться, порівняно з минулим сезоном. У лісгоспі вказують на відсутність замовлень зі східних регіонів країни.

У минулий передноворічний сезон працівникам Кременчуцького лісгоспу вдалося реалізувати 22 тис. сосен, а от від прогнозів щодо продажів цього року в організації утримуються. Тенденція поки що не надто гарна, адже на початок грудня рівень закупівель був нижчим, ніж торік.

Сосни, вирощені у Кременчуцькому лісгоспі, зазвичай розвозили по всій Україні: їх закуповували оптом і відправляли продавати до інших регіонів. Цього року замовлень у лісгоспі менше: від наших сосен повністю відмовилися Крим та східні регіони.

– Клієнти в нас були постійні – зокрема і з Донецької та Луганської областей, – розповідає директор Кременчуцького лісового господарства Валентин Свириденко. – Але цього року замовлень звідти взагалі немає.

Отже, певні надії лісники покладають на закупівлю дерев кременчуцькими підприємцями.

– Думаю, що місто як брало у нас 10 тис. сосен, так і братиме, – висловлює припущення  пан Свириденко.

Та й ціни на новорічні деревця цього року будуть приємними – не вищими за торішні. Причин на це декілька. По-перше, наразі у лісгоспі на 10 га є близько 10 тис. сосен, які треба реалізувати – інакше переростуть. Друга причина банальна – бідність населення.

– Люди стали біднішими, тому ми вирішили за цінами не гнатися, – додає Валентин Свириденко. – Та й сосни треба розпродати – інакше вони переростуть й наступного року стануть непридатні для продажу. Їх ми вирощуємо на спеціальній «новорічній плантації» – і 5-6 років для такого деревця достатньо. Далі треба зрубувати й реалізовувати.

Отже, придбати лісову красуню цієї зими можна буде за ціною від 30 до 52 грн, залежно від висоти. Станом на 5 грудня оптові партії сосен (близько 2 тис. дерев) уже закупили підприємці з Дніпропетровської та Запорізької областей (це в декілька разів менше, ніж на початку грудня минулого року). До Кременчука ж ялинки для продажу завезуть 19 грудня. Оптовики зможуть придбати їх у лісгоспі та у лісництвах Малої Кохнівки й Садків.

– Також у цьому році ми плануємо відкрити свою точку на оптовому ринку на вул. Московській, – розповідає Валентин Свириденко. – Там ми продаватимемо сосни людям за тією ж ціною, що й оптовим покупцям. Кожна сосна матиме бирку, що міститиме код із зашифрованою інформацією про місце заготівлі деревця. Розшифрувати її можна на сайті http://www.ulk.gov.ua/index.php/forestcheckmain.

Ціни на новорічні сосни Кременчуцького лісгоспу:

до 1 м заввишки – 30 грн,

від 1 м до 2 м – 35 грн,

понад 2 м – 52 грн.

Ялинки, які залишаються нерозпроданими після Нового року, лісгосп за символічну ціну розпродує фермерам із навколишніх сіл – для годування худоби, зокрема овець.  

Тетяна Апрелєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто