Художній салон із новим змістом

102_7530

У Кременчуці облаштовують унікальне приміщення для зустрічей творчих людей. В художньому салоні по бульв. Пушкіна розпочалася реконструкція.

Ані копійки з міського бюджету на ремонт не витрачатимуть і до жодної політичної партії відношення не мають. Чудові молоді люди приїхали до нас із благополучної Бельгії та відносно багатшого, ніж Кременчук, Києва з однією шляхетною метою – довести, що гроші – аж ніяк не головне. А головне – це творчість і можливість її виразити.

Изображение 037

Кременчужанка, представниця ГО «Культурний діалог» Ірина Каць познайомилась у Львові з представницею бельгійської організації під назвою «Комуна» Вікторією Миронюк. Вікторія – родом з України, і її зацікавила можливість «творити» у Кременчуці.

Изображение 045

Організація «Комуна» нічого спільного з комуністичною ідеологією не має.

– Наша організація «окуповує» покинуті занедбані місця, де ніхто не живе, і перетворює їх на щось цікаве. Все абсолютно законно, після перемовин і підписання контракту з власником. У Бельгії, наприклад, це не лише якісь арт-об’єкти, організація облаштовує таким чином навіть житлові будинки, – розповідає Вікторія Миронюк.

Изображение 047

Дівчата знайшли однодумців у Кременчуці в особі директора художнього салону Валентини Крамаренко та ще одного представника ГО «Культурний діалог» Юрія Слюсаря, залучили трьох симпатичних молодих Urban-кураторів (архітектори-урбаністи) з Києва та не менш креативних кременчужан, яких зацікавила ідея «трансформації» художнього салону. Молодь виграла грант на 5 тис. євро і розпочала роботу.

– Євросоюз дає нам грант у 5 тис. євро, включно з витратами на перебування у Кременчуці трьох митців з Брюсселя. Впродовж кількох днів вони житимуть і працюватимуть спільно з кременчуцькими художниками, – говорить Вікторія Миронюк. – Ми намагаємося використовувати вторинні матеріали і не стерти випадково історію цього приміщення. За свою роботу оплату не беремо. Тут не буде якогось євроремонту, але буде комфортно для творчих людей.

102_7551

25 березня відвідувачі востаннє бачили художній салон у старому вигляді, а вже за 2 дні  тут все змінилось і змінюватиметься далі. Ініціатори «трансформації» впевнені, що це приміщення, як магніт, притягуватиме творчу молодь, наповнить життя багатьох новим сенсом і створить цікаві ідеї.

Володимир Кондрашов, начальник міського управління культури:

– Час покаже, яким буде художній салон у майбутньому. Але мені подобається, що цим займається молодь, творча молодь, яка шукає свій шлях у житті. Нічого поганого я в цьому не бачу, краще підтримувати такі творчі пориви. Ці напрямки зараз дуже популярні у Києві, Львові, інших великих містах. Чим Кременчук гірший? Нехай і наша молодь розвивається і знаходить себе у творчості.

102_7531102_7557

Залишити відповідь