Художній салон із новим змістом

102_7530

У Кременчуці облаштовують унікальне приміщення для зустрічей творчих людей. В художньому салоні по бульв. Пушкіна розпочалася реконструкція.

Ані копійки з міського бюджету на ремонт не витрачатимуть і до жодної політичної партії відношення не мають. Чудові молоді люди приїхали до нас із благополучної Бельгії та відносно багатшого, ніж Кременчук, Києва з однією шляхетною метою – довести, що гроші – аж ніяк не головне. А головне – це творчість і можливість її виразити.

Изображение 037

Кременчужанка, представниця ГО «Культурний діалог» Ірина Каць познайомилась у Львові з представницею бельгійської організації під назвою «Комуна» Вікторією Миронюк. Вікторія – родом з України, і її зацікавила можливість «творити» у Кременчуці.

Изображение 045

Організація «Комуна» нічого спільного з комуністичною ідеологією не має.

– Наша організація «окуповує» покинуті занедбані місця, де ніхто не живе, і перетворює їх на щось цікаве. Все абсолютно законно, після перемовин і підписання контракту з власником. У Бельгії, наприклад, це не лише якісь арт-об’єкти, організація облаштовує таким чином навіть житлові будинки, – розповідає Вікторія Миронюк.

Изображение 047

Дівчата знайшли однодумців у Кременчуці в особі директора художнього салону Валентини Крамаренко та ще одного представника ГО «Культурний діалог» Юрія Слюсаря, залучили трьох симпатичних молодих Urban-кураторів (архітектори-урбаністи) з Києва та не менш креативних кременчужан, яких зацікавила ідея «трансформації» художнього салону. Молодь виграла грант на 5 тис. євро і розпочала роботу.

– Євросоюз дає нам грант у 5 тис. євро, включно з витратами на перебування у Кременчуці трьох митців з Брюсселя. Впродовж кількох днів вони житимуть і працюватимуть спільно з кременчуцькими художниками, – говорить Вікторія Миронюк. – Ми намагаємося використовувати вторинні матеріали і не стерти випадково історію цього приміщення. За свою роботу оплату не беремо. Тут не буде якогось євроремонту, але буде комфортно для творчих людей.

102_7551

25 березня відвідувачі востаннє бачили художній салон у старому вигляді, а вже за 2 дні  тут все змінилось і змінюватиметься далі. Ініціатори «трансформації» впевнені, що це приміщення, як магніт, притягуватиме творчу молодь, наповнить життя багатьох новим сенсом і створить цікаві ідеї.

Володимир Кондрашов, начальник міського управління культури:

– Час покаже, яким буде художній салон у майбутньому. Але мені подобається, що цим займається молодь, творча молодь, яка шукає свій шлях у житті. Нічого поганого я в цьому не бачу, краще підтримувати такі творчі пориви. Ці напрямки зараз дуже популярні у Києві, Львові, інших великих містах. Чим Кременчук гірший? Нехай і наша молодь розвивається і знаходить себе у творчості.

102_7531102_7557

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто