Художники святкують!

IMG_0150

7 листопада у Міській художній галереї відкрилася виставка робіт випускників дитячої художньої школи ім. О. Д. Литовченка, присвячена 40-річчю з дня заснування закладу.

У двох залах художньої галереї розмістили понад 170 робіт, виконаних кольоровими олівцями, аквареллю, гелевими ручками, у техніці батік, аплікації, витинанки. За словами директора художньої школи Андрія Родіна, на виставці вдалося представити лише невелику кількість робіт, адже творчий доробок випускників закладу дуже великий: у фондах школи зберігається понад 1000 робіт.

Привітати колектив з 40-річним ювілеєм закладу прийшло чимало шанованих гостей, зокрема й представники Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпро», який вже багато років допомагає цій школі.

– Відкриття цього важливого для міста культурного закладу стало справжньою подією, – зазначив у вітальній листівці Почесний Президент ВБФ «Джерело Дніпра» Володимир Матицин. – Художня школа стала місцем розвитку гармонійних особистостей, для більшості з яких отримані знання та вміння цінувати прекрасне – найбільші досягнення. Завдяки зусиллям, енергії та відданості викладачів школи сьогодні вона живе повноцінним життям. Дякую вам за ваш внесок у культуру нашого міста й активну життєву позицію!

Варто зазначити, що належними умовами навчання у школі вже багато років опікується   Фонд «Джерело Дніпра». Зокрема завдяки Фонду встановлено електричний водонагрівач та утеплено адміністративно-господарчий комплекс, юні художники забезпечені мольбертами, навчальними матеріалами, оргтехнікою. А цього разу в подарунок від меценатів заклад отримав сучасну муфельну піч – для випалювання глиняних виробів.

IMG_0123

Директор школи Андрій Родін не приховував радощів:

– Це просто супер-подарунок, велике спасибі Фонду «Джерело Дніпра» та Володимиру Матицину особисто! Стільки допомоги, як цей фонд, нам ще ніхто не надавав! Це ж нам подарували не якусь маленьку піч, а велику професійну! В ній навіть мене у повний зріст запекти можна!

Начальник міського управління культури Володимир Кондрашов нагородив працівників закладу почесними грамотами Кременчуцького міськвиконкому й пошкодував з приводу того, що заклад й досі тулиться у старій будівлі: проект будівництва нового 2-поверхового приміщення було розроблено ще в 1990-х рр.

– На жаль, на теренах України зерно цього проекту так і не проросло. Проте за роки учнівський склад збільшився на 100 дітей, – зазначив Володимир Кондрашов і подарував школі електронагрівач для нового кабінету графіки, що розташований в окремому приміщенні.

IMG_0097

Митцям потрібен простір

Історія Кременчуцької дитячої художньої школи розпочалась у 1974 р. Початок навчань припав на листопад, саме тому ювілей школи відзначається в цьому місяці. 40 років тому у 4-х класах закладу навчались 60 дітей. Опалення було пічне. У 1987 р. філіал школи відкрився на Молодіжному, а ще через 2 роки – на Раківці. За час існування закладу з її стін вийшли близько 1400 випускників, багато з яких викладають мистецтво у провідних вузах України.

Сьогодні в дитячій художній школі ім. О. Д. Литовченка навчається 350 дітей у 33 (!) класах. Щороку конкурс на навчання складає 3-5 дітей на одне місце.

IMG_0183

У  2015 р. приміщенню, в якому знаходиться художня школа, виповниться 200 років. Понад 1,5 століття тут розташовувалося реальне училище, в якому навчався наш славетний земляк Олександр Литовченко, ім’я якого сьогодні носить школа.

IMG_0165

Раніше малювали інакше

Один із найстарших викладачів художньої школи – 84-річний Володимир Іванович Дружко – працював у школі з моменту її створення й навчав мистецьким тонкощам дітей, які сьогодні вже самі працюють викладачами. На виставку Володимир Іванович завітав із тростинкою, але самостійно: приїхав на маршрутці. Він переглянув картини, представлені на виставці, і відзначив: роботи молоді значно відрізняються від робіт тих учнів, яких свого часу навчав він.

– Зараз молоді художники малюють якісь кубики-рубики, абстракцію, – пояснив пан Володимир. – А раніше таких нахилів до абстракції майже не було. Певне, час бере своє. (Текст – Т. Апрелєва, фото – А. Нетесаний)

IMG_0133IMG_0087IMG_0083IMG_0179IMG_0182IMG_0181

Залишити відповідь