Художники святкують!

IMG_0150

7 листопада у Міській художній галереї відкрилася виставка робіт випускників дитячої художньої школи ім. О. Д. Литовченка, присвячена 40-річчю з дня заснування закладу.

У двох залах художньої галереї розмістили понад 170 робіт, виконаних кольоровими олівцями, аквареллю, гелевими ручками, у техніці батік, аплікації, витинанки. За словами директора художньої школи Андрія Родіна, на виставці вдалося представити лише невелику кількість робіт, адже творчий доробок випускників закладу дуже великий: у фондах школи зберігається понад 1000 робіт.

Привітати колектив з 40-річним ювілеєм закладу прийшло чимало шанованих гостей, зокрема й представники Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпро», який вже багато років допомагає цій школі.

– Відкриття цього важливого для міста культурного закладу стало справжньою подією, – зазначив у вітальній листівці Почесний Президент ВБФ «Джерело Дніпра» Володимир Матицин. – Художня школа стала місцем розвитку гармонійних особистостей, для більшості з яких отримані знання та вміння цінувати прекрасне – найбільші досягнення. Завдяки зусиллям, енергії та відданості викладачів школи сьогодні вона живе повноцінним життям. Дякую вам за ваш внесок у культуру нашого міста й активну життєву позицію!

Варто зазначити, що належними умовами навчання у школі вже багато років опікується   Фонд «Джерело Дніпра». Зокрема завдяки Фонду встановлено електричний водонагрівач та утеплено адміністративно-господарчий комплекс, юні художники забезпечені мольбертами, навчальними матеріалами, оргтехнікою. А цього разу в подарунок від меценатів заклад отримав сучасну муфельну піч – для випалювання глиняних виробів.

IMG_0123

Директор школи Андрій Родін не приховував радощів:

– Це просто супер-подарунок, велике спасибі Фонду «Джерело Дніпра» та Володимиру Матицину особисто! Стільки допомоги, як цей фонд, нам ще ніхто не надавав! Це ж нам подарували не якусь маленьку піч, а велику професійну! В ній навіть мене у повний зріст запекти можна!

Начальник міського управління культури Володимир Кондрашов нагородив працівників закладу почесними грамотами Кременчуцького міськвиконкому й пошкодував з приводу того, що заклад й досі тулиться у старій будівлі: проект будівництва нового 2-поверхового приміщення було розроблено ще в 1990-х рр.

– На жаль, на теренах України зерно цього проекту так і не проросло. Проте за роки учнівський склад збільшився на 100 дітей, – зазначив Володимир Кондрашов і подарував школі електронагрівач для нового кабінету графіки, що розташований в окремому приміщенні.

IMG_0097

Митцям потрібен простір

Історія Кременчуцької дитячої художньої школи розпочалась у 1974 р. Початок навчань припав на листопад, саме тому ювілей школи відзначається в цьому місяці. 40 років тому у 4-х класах закладу навчались 60 дітей. Опалення було пічне. У 1987 р. філіал школи відкрився на Молодіжному, а ще через 2 роки – на Раківці. За час існування закладу з її стін вийшли близько 1400 випускників, багато з яких викладають мистецтво у провідних вузах України.

Сьогодні в дитячій художній школі ім. О. Д. Литовченка навчається 350 дітей у 33 (!) класах. Щороку конкурс на навчання складає 3-5 дітей на одне місце.

IMG_0183

У  2015 р. приміщенню, в якому знаходиться художня школа, виповниться 200 років. Понад 1,5 століття тут розташовувалося реальне училище, в якому навчався наш славетний земляк Олександр Литовченко, ім’я якого сьогодні носить школа.

IMG_0165

Раніше малювали інакше

Один із найстарших викладачів художньої школи – 84-річний Володимир Іванович Дружко – працював у школі з моменту її створення й навчав мистецьким тонкощам дітей, які сьогодні вже самі працюють викладачами. На виставку Володимир Іванович завітав із тростинкою, але самостійно: приїхав на маршрутці. Він переглянув картини, представлені на виставці, і відзначив: роботи молоді значно відрізняються від робіт тих учнів, яких свого часу навчав він.

– Зараз молоді художники малюють якісь кубики-рубики, абстракцію, – пояснив пан Володимир. – А раніше таких нахилів до абстракції майже не було. Певне, час бере своє. (Текст – Т. Апрелєва, фото – А. Нетесаний)

IMG_0133IMG_0087IMG_0083IMG_0179IMG_0182IMG_0181

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто