І нардеп Шаповалов не допоміг. Будівництво модульних котелень на Раківці знову відкладається через відсутність державного фінансування

Опалювальний сезон завершується і слава Богу!  Але невідомо, чи буде взагалі наступний для мешканців Раківки. Керівництво Крюківського вагонзоваду все частіше і наполегливіше нагадує міській владі, що в 2018 р. закінчується термін експлуатації обладнання ТЕЦ КВБЗ, отже,  виробляти тепло буде неможливо.  Врятувати Раківку від замерзання мали б модульні котельні, збудувати які планувалося до початку опалювального сезону 2017-2018 рр. Але наразі й цеглини не покладено. Очільники міста скаржаться на відсутність коштів, котрі сподівались отримати від держави. Кременчуцький нардеп Юрій Шаповалов теж, вочевидь, відсторонився  від цього питання, а може й не вникав. Втім, проблема сама по собі не зникне. Про її існування міській владі вкотре нагадав депутат від партії «Рідне місто» Олександр Плескун.

 

 

Олександр Плескун наполягає на дотриманні термінів виконання проекту будівництва комунальних модульних котелень на Раківці. Котельні планувалося ввести в експлуатацію до опалювального сезону 2017-2018 рр. 

На сесії Кременчуцької міської ради 2 березня депутат Олександр Плескун зробив запит на ім’я міського голови Віталія Малецького з проханням упродовж місяця провести засідання за участі всіх, зацікавлених  будівництві модульних котелень на Раківці, посадових осіб та ухвалити рішення щодо шляхів реалізації проекту будівництва з подальшим затвердженням його на сесії імської ради, що відбудеться в квітні 2017 р.

–         2 лютого 2016 р. на сесії Кременчуцької міської ради було прийнято рішення щодо затвердження плану будівництва комунальних теплогенеруючих потужностей в мікрорайоні Раківка та встановлено граничний термін виконання заходів –початок опалювального періоду 2017-2018 рр. , – нагадав у своєму запиті Олександр Плескун. –  На сесії в жовтні 2016 р. начальнику УЖКГ було доручено в термін до квітня 2017 р. оформити всі необхідні документи для затвердження на сесії відповідного проекту рішення щодо запозичення коштів в одній із міжнародних фінансових організацій та реалізацій проекту з будівництва котелень. Підрядною організацією розроблено проект будівництва котелень та проект виносу тепломереж.  Але мене турбує те, що жоден з термінів виконання заходів плану будівництва не дотримується і виникає сумнів  стосовно  запуску котелень в строк.

Депутат від «Рідного міста» зазначив, що питання запуску котелень у встановлений термін для мешканців Раківки стоїть доволі гостро., адже ПАТ «КВБЗ» неодноразово заявляло про неможливість постачання тепла з 2018 р. у зв’язку з закінченням строку експлуатації обладнання.  Однак, головною проблемою, що заважає розпочати будівництво модульних котелень на Раківці, є  відсутність грошей. Їх планували залучити з Європейського інвестиційного банку, але питання надання місту кредиту на сьогодні є невирішеним і, за інформацією Олександра Плескуну, в найближчий час взагалі не може бути вирішено позитивно для Кременчука,  тож депутат наполягає на пошуку альтернативних джерел фінансування.

А це небагато-немало аж 12 млрд грн.. Суму озвучив мер Віталій Малецький, коментуючи депутатський запит. За словами міського голови, ситуація щодо проекту будівництва котелень на Раківці дійсно складна, можливість отримання кредиту Європейського банку більш ніж туманна, «Щоб проект був запущений, згідно з меморандумом, потрібно співфінасування по лінії «держава Україна»» в розмірі 400 млн євро. Такий коштів у державному бюджеті не передбачено», – зауважив Віталій Малецький. Немає таких коштів, або 12 млрд грн, і в бюджеті міста.

Чи мають у цій ситуації непокоїтись мешканці Раківки? Напевно, так. Адже, рано чи пізно вагон завод таки припинить свою «благодійність» у вигляді теплопостачання для мікрорайону. Не потрібні заводу, чи будуть потрібні ці люди міській владі? Сподіваймося. Запит Олександра Плескуна міська рада підтримала, значить він обов’язковий до виконання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто