І знову на захист

мобилизация

Із 20 січня в Україні розпочалася четверта хвиля мобілізації. У Кременчуцькому військкоматі наразі тривають медкомісії. Бажання служити цього разу виявили вже 130 осіб. Лишається знайти ще близько півсотні добровольців.

Готовність стати на захист країни в рамках четвертої хвилі мобілізації виявили мешканці як Кременчука, так і району. Як розповідають у військкоматі, вік добровольців – різний: це як молоді хлопці, так і старші чоловіки. Вони активно проходять медкомісію та тестування у психологів. Всього ж у Кременчуці мають мобілізувати близько 200 чоловіків.

– Наразі ще необхідні танкісти, артилеристи, зв’язківці – ті чоловіки, які проходили військову службу за даними спеціальностями, – розповідає військовий комісар Кременчука та району Роман Сушко. – Також потрібні досвідчені льотчики та вертольотчики.

Як запевнив Роман Сушко, всіх без розбору через центри зайнятості призивати не будуть – хоч і була така вказівка згори.

– Ми призиватимемо лише чоловіків тих військово-облікових спеціальностей, які нам потрібні, – запевнив Роман Сушко. – Адже військкомат не винен у тому, що держава не спроможна забезпечити наших людей роботою.

Хоча водночас викликати до військкомату можуть навіть тих, хто раніше взагалі не служив. В установі пояснюють: вони беруть на підприємствах списки військовозобов’язаних чоловіків і таким чином уточнюють дані для уявлення про загальний стан справ.

Військовий комісар також додав, що мобілізованих чоловіків направлятимуть спершу до навчальних центрів у Житомирській, Дніпропетровській та Київській областях. Розпочнуться відправлення 28 січня й триватимуть до 3 лютого.

– Не буде такого, як раніше: ми привезли людей безпосередньо у військову частину – і там командири з ними що хочуть, те й роблять, – зазначає Роман Сушко. – Наразі всіх направлятимуть до навчального центру, де вони пройдуть підготовку і пригадають свої знання. Триватимуть ці навчання впродовж місяця – і вони обіцяють бути цікавими та насиченими.

Хто має право відмовитися?

Від участі у четвертій хвилі мобілізації відмовилися двоє чоловіків, але обидва – з вагомих причин. Один доглядає за батьком-інвалідом, а інший має порушення психіки.

Окрім того, від мобілізації можуть бути звільнені чоловіки, в яких троє та більше дітей, студенти денної форми навчання, аспіранти.

У військкоматі наголошують: звільнити від мобілізації з причини догляду за рідними можуть лише за наявності офіційної довідки про опікунство та довідки від МСЕК – медико-соціальної експертної комісії. Тобто лише родинних зв’язків із хворим у даному випадку недостатньо.

Тетяна Апрелєва

Залишити відповідь