І знову на захист

мобилизация

Із 20 січня в Україні розпочалася четверта хвиля мобілізації. У Кременчуцькому військкоматі наразі тривають медкомісії. Бажання служити цього разу виявили вже 130 осіб. Лишається знайти ще близько півсотні добровольців.

Готовність стати на захист країни в рамках четвертої хвилі мобілізації виявили мешканці як Кременчука, так і району. Як розповідають у військкоматі, вік добровольців – різний: це як молоді хлопці, так і старші чоловіки. Вони активно проходять медкомісію та тестування у психологів. Всього ж у Кременчуці мають мобілізувати близько 200 чоловіків.

– Наразі ще необхідні танкісти, артилеристи, зв’язківці – ті чоловіки, які проходили військову службу за даними спеціальностями, – розповідає військовий комісар Кременчука та району Роман Сушко. – Також потрібні досвідчені льотчики та вертольотчики.

Як запевнив Роман Сушко, всіх без розбору через центри зайнятості призивати не будуть – хоч і була така вказівка згори.

– Ми призиватимемо лише чоловіків тих військово-облікових спеціальностей, які нам потрібні, – запевнив Роман Сушко. – Адже військкомат не винен у тому, що держава не спроможна забезпечити наших людей роботою.

Хоча водночас викликати до військкомату можуть навіть тих, хто раніше взагалі не служив. В установі пояснюють: вони беруть на підприємствах списки військовозобов’язаних чоловіків і таким чином уточнюють дані для уявлення про загальний стан справ.

Військовий комісар також додав, що мобілізованих чоловіків направлятимуть спершу до навчальних центрів у Житомирській, Дніпропетровській та Київській областях. Розпочнуться відправлення 28 січня й триватимуть до 3 лютого.

– Не буде такого, як раніше: ми привезли людей безпосередньо у військову частину – і там командири з ними що хочуть, те й роблять, – зазначає Роман Сушко. – Наразі всіх направлятимуть до навчального центру, де вони пройдуть підготовку і пригадають свої знання. Триватимуть ці навчання впродовж місяця – і вони обіцяють бути цікавими та насиченими.

Хто має право відмовитися?

Від участі у четвертій хвилі мобілізації відмовилися двоє чоловіків, але обидва – з вагомих причин. Один доглядає за батьком-інвалідом, а інший має порушення психіки.

Окрім того, від мобілізації можуть бути звільнені чоловіки, в яких троє та більше дітей, студенти денної форми навчання, аспіранти.

У військкоматі наголошують: звільнити від мобілізації з причини догляду за рідними можуть лише за наявності офіційної довідки про опікунство та довідки від МСЕК – медико-соціальної експертної комісії. Тобто лише родинних зв’язків із хворим у даному випадку недостатньо.

Тетяна Апрелєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто