Ім’я відомого кременчуцького хірурга Михайла Парнети пропонують присвоїти лікарні «Придніпровська».

 

Михайло Павлович Парнета  (08.08. 1924 р — 20. 07. 2017 р.) —  відомий  хірург, Заслужений лікар України, почесний громадянин Кременчука. Він  багато років був  завідувачем хірургічного відділення вузлової лікарні станції Кременчук, за час роботи провів понад 10 тисяч операцій. Стояв біля витоків створення одного з перших в Україні осередків Товариства української мови ім. Т. Г. Шевченка. Був співголовою першої у Полтавській області Кременчуцької міської організації Товариства «Просвіта». Активно сприяв створенню міського фонду «Шевченко і воля», ініціював громадський рух за спорудження в місті пам’ятника Тарасу Шевченку.

Наразі з ініціативою про присвоєння імені Парнети Михайла Павловича коумнальній лікарні «Придніпровська» виступила Кременчуцька міська організація роботодавців. Питання розглядалося на засіданні комісії  з питань найменування об’єктів міського підпорядкування, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у місті Кременчуці, яке проводив секретар Кременчуцьокї міської ради Юрій Гриценко.

Члени комісії вирішили  рекомендувати депутатам міської ради у порядку виключення (оскільки Положенням про увічнення пам’яті видатних діячів передбачено, що це можливо лише через 5 років після смерті відомої та заслуженої людини, виключенням є лише загиблі у АТО воїни) розглянути це питання і присвоїти міській комунальній лікарні «Придніпровська» ім’я Парнети Михайла Павловича.

За матеріалами  kremen.gov.uа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.